Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

methaa

Редовен Потребител
Имам, въпрос - каква точност има ат44 в малкия калибър на 25 метра, може ли да се използва за бенч или не си струва.
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Много работа ще падне за да се направи, при бенча трябва всичко по пушката да е екстра.
Аз бих се насочил към друга марка.
 

lynx

Редовен Потребител
Ако държиш марката да е Хасан, вземи на Кид-Калоят снайпера :)
Това е Хасан с медали, всичко му е направено и стреля като скъпа пушка, само приклад за бенч няма :rolleyes:
 

methaa

Редовен Потребител
Ооо изобщо не държа. Трябва ми бджетна пушка за бенч в малкия калибър която ако не ми допадне да отиде в съседния раздел..
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Аз също ти препоръчвам АТ-то на Калоян! Ако си вземеш нова, задължително търси свястна цев.
 

methaa

Редовен Потребител
Още опипвам почвата.
За сега клоня към армс с400, но това е за друга тема.
Не знаех как се държи ат в 4,5мм, но ако е както по-големите си братя направо го подминавам.
 

sts1969

Редовен Потребител
С качествен редуктор и цев от Славия, могат да се постигнат отлични резултати в 16J. Аз съм си го намислил този вариант (както говорихме предният път) но само защото адски много ме сърбят ръцете да се ровичкам в нещо. :D:cheers:
 

methaa

Редовен Потребител
Светльо, на теб ти се отдава :cheers:
Аз чакам за стругар от няколко месеца и вече се отказах да правя каквото и да е било. Ще ръчкам с отвертки и ключове :D
Ако си взема хасан който се окаже от мнозинството ще го гледам много тъжно...
 

Dominus

Редовен Потребител
От всяко дърво свирка не става. Калоян го е осъзнал и не случайно е предприел такава драстична промяна.
 

sts1969

Редовен Потребител
От всяко дърво свирка не става. Калоян го е осъзнал и не случайно е предприел такава драстична промяна.
На мен 50% от удоволствието ми е да се човъркам и да преправям елементите от една пушка, когато видя крайният резултат...съм безкрайно доволен. По сегашната ми пушка няма нито един елемент който да не е пипнат, ако си взема някой Дейстейт за 2000+ лв. едва ли ще се ровичкам с такъв кеф в него :D Аз съм от този тип хора, който ще разглоби един работещ уред само за да види защо и как работи. :D:cheers:
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Имал съм 6 АТ-та. Две от тях в кал.4,5.
Ако са от модела с О-пръстен на дотиквача ... дотиквача почти веднага се чупи в областта на О-пръстена.
Нещата се оправят при бай стругар с нов железен дотиквач.
Заводски АТ-то в 4,5 има 60м.с. плато от 200 до 100 бара.
Без редуктор нещата не стават.
И като минеш по този път установяваш че и цевта е за смяна.
ииии ми писва и го продавам и остава горчивият вкус от резняка.:mad:
 

sts1969

Редовен Потребител
Имал съм 6 АТ-та. Две от тях в кал.4,5.
Ако са от модела с О-пръстен на дотиквача ... дотиквача почти веднага се чупи в областта на О-пръстена.
Нещата се оправят при бай стругар с нов железен дотиквач.
Заводски АТ-то в 4,5 има 60м.с. плато от 200 до 100 бара.
Без редуктор нещата не стават.
И като минеш по този път установяваш че и цевта е за смяна.
ииии ми писва и го продавам и остава горчивият вкус от резняка.:mad:
Напълно си прав, точно за това уточних че ако искаш 16J Хатсан Ат 44, започваш с добър редуктор и качествена цев 4.5 :cheers:
 

Dominus

Редовен Потребител
Но и те не са панацея.
А спусък? А още една камара проблемчета?
И какво остава накрая?
 

dilom08

Редовен Потребител
С Хасана на Калоян аз съм вкарвал 4 сачми през една дупка на 50 м. без дупката да се разшири - на закрито от моя паянтав рест и спрях за да не сгреша - има и снимки, но Кид не ще да се хвали. Ако ми трябваше 6-то ПЦП и 4-то в кал. 4,5 мм не бих се замислил изобщо. Само дето тази пушка има само надпис хатсан на цевната кутия и нищо друго общо с хатсан и май изобщо не е за тази тема.
 

methaa

Редовен Потребител
Ще търся пушка която да мога да настройвам без фрези бормашини и други електрически инструменти.
 
Нагоре