WEIHRAUCH

luft9waffe

Редовен Потребител
andro_e написа:
Защо се вманиячаваш с това чистене на цевта !Голям праз като е Вайхраух. ..Това да не стреля с барут!Продължавай да чистиш и ще бъдеш дизел още бая време.Аз имам само китайски пушки и смазвам цевите само когато няма да стрелям по дълго време.Щях да забравя ,винаги затапвам задния край .Само помисли малко ,като я смажеш и после я изправиш смазката колкото и да е малко къде отива?
+1.чисти по-рядко и накрая подсушавай.отвън ползвай твърда смазка,тънко.
 

Socom

Потребител
ОК :) Прочетох и разбрах, вземам си бележка. Със смазката и чистенето - внимателно. Това което пропуснах да кажа че и аз затапвам цевта като пръскам с Балистола и след това подсушавам. :) Дизела предполагам не е много - след изстрел само в цевта има дим. Ще я почакам още малко и ако не се оправя ще видим. Благодаря на всички! :)
 

angelmr

Редовен Потребител
andro_e написа:
Защо се вманиячаваш с това чистене на цевта !Голям праз като е Вайхраух. ..Това да не стреля с барут!Продължавай да чистиш и ще бъдеш дизел още бая време.Аз имам само китайски пушки и смазвам цевите само когато няма да стрелям по дълго време.Щях да забравя ,винаги затапвам задния край .Само помисли малко ,като я смажеш и после я изправиш смазката колкото и да е малко къде отива?

Цевта на ВСЯКА пушка трябва да се чисти ако искаш да имаш някъква точност. Колко често е въпрос на предпочитания на самата пушка и подбора на чашки, а не толкова предпочитанията на собственика и. :) Някои изкарват хиляда че и отгоре истрела без пипване, други и 200 не изкарват преди да изгубят групираност. Но за пружинните задължително след това цевите трябва да се подсушава много добре.
 

rivan

Редовен Потребител
angelmr написа:
andro_e написа:
Защо се вманиячаваш с това чистене на цевта !Голям праз като е Вайхраух. ..Това да не стреля с барут!Продължавай да чистиш и ще бъдеш дизел още бая време.Аз имам само китайски пушки и смазвам цевите само когато няма да стрелям по дълго време.Щях да забравя ,винаги затапвам задния край .Само помисли малко ,като я смажеш и после я изправиш смазката колкото и да е малко къде отива?

Цевта на ВСЯКА пушка трябва да се чисти ако искаш да имаш някъква точност. Колко често е въпрос на предпочитания на самата пушка и подбора на чашки, а не толкова предпочитанията на собственика и. :) Някои изкарват хиляда че и отгоре истрела без пипване, други и 200 не изкарват преди да изгубят групираност. Но за пружинните задължително след това цевите трябва да се подсушава много добре.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

+1.Темата за чистенето беше дискутирана много и в другия форум.Но чиста пушка стреля по-точно - факт
 
A

Anonymous

Гост
С най голямо уважение и без да влизам в спор ,не всяка. :pardon:
 

Socom

Потребител
Днес попаднах на това в Internet: Газова пружина за HW 80:
http://www.theoben.co.uk/files/strt_hw80.pdf
Много интересно само нямам представа ако реша да си купя подобно нещо как да го намеря. Моля ако някои има идея да ме посъветва. :) Благодаря на всички.
 
A

Anonymous

Гост
Socom написа:
Днес попаднах на това в Internet: Газова пружина за HW 80:
http://www.theoben.co.uk/files/strt_hw80.pdf
Много интересно само нямам представа ако реша да си купя подобно нещо как да го намеря. Моля ако някои има идея да ме посъветва. :) Благодаря на всички.

По-добре не се занимавай с газови пружини. Пушката ще отскача по-силно и ще стане по-неточна. Ако ви интересува как да подобрите стандатния Weihrauch това е най-доброто (а и за други пушки с пружина):

http://www.air-rifle-tuning.com/

http://www.airguns.citymax.com/page/page/251327.htm

За Weihrauch е най-добре като го купите нов веднага да го отворите, да то де-гресирате и за изпозвате смазки от втория линк.
 

Socom

Потребител
Благодаря за идеята :). Тунинг кита на V-Mach изглежда впечатляващо /меко казано :)/ Но за България стои проблема с покупката на такова нещо, но все пак ще потърся варианти. Мисля че докато ми се наложи смяна на пружина и маншет /евентуално/ ще мине още време ако всичко е нормално с пушката /в момента е на около 800 изстрела/. Иначе за почистването съм по-скоро за / с уговорката че човек трябва да знае какво прави, ако е неопитен и има възможност да повреди нещо, по-добре да не пипа/ - пушката имаше лек дизел /дим в цевта след като отворя след изстрел - не е изхвърляла пушек от дулото :)/. До към 500-600 изстрела. Но вече е наред. Чашките както каза luft9waffe са определено FTT - на H&N.
 
A

Anonymous

Гост
Socom написа:
Благодаря за идеята :). Тунинг кита на V-Mach изглежда впечатляващо /меко казано :)/ Но за България стои проблема с покупката на такова нещо, но все пак ще потърся варианти. Мисля че докато ми се наложи смяна на пружина и маншет /евентуално/ ще мине още време ако всичко е нормално с пушката /в момента е на около 800 изстрела/. Иначе за почистването съм по-скоро за / с уговорката че човек трябва да знае какво прави, ако е неопитен и има възможност да повреди нещо, по-добре да не пипа/ - пушката имаше лек дизел /дим в цевта след като отворя след изстрел - не е изхвърляла пушек от дулото :)/. До към 500-600 изстрела. Но вече е наред. Чашките както каза luft9waffe са определено FTT - на H&N.

Моят hw97k правеше дизел до около 1000 изстрела от нов. Първата пружина се счупи след около 2000 изстрела. V-Mach имат 2 варианта - V-Mach и V-Glide. Назнам защо е проблем доставката за България. Ако му се обадиш по телефона можеш да платиш и с Moneygram. А ако поръчаш от Maccari добре е да вземеш и delrin бутони и да ги облепиш по буталото. Така се избягва всякакво метал до метал търкане. Разликата между пушките с кит и без е огромна.
 

Socom

Потребител
:) :yahoo: Май попаднахме /поне моето мнение/ на ценен човек - springer. Ще разменяме мнения и информация. :yes:
 
A

Anonymous

Гост
Socom написа:
:) :yahoo: Май попаднахме /поне моето мнение/ на ценен човек - springer. Ще разменяме мнения и информация. :yes:

Аз не съм най-големият експерт :-[ Тук има хора които се занимават от много по-дълго време с въздушни пушки.
 

братушка

Редовен Потребител
По-добре не се занимавай с газови пружини. Пушката ще отскача по-силно и ще стане по-неточна.
Искам да попитам колегата: дали сте стреляли с пушка с ГП?

Защото аз смея да твърдя, че изобщо не е така. ГП няма "вибрационна вълна" при удара на буталото, няма "усукващи" вибрации. Ударът наистина става доста по-различен, но при добре оптимизано усилие не става по-силен. Ако ГП не е "пресилена" пушката става значително по-точна само от факта на слагането на ГП. Да не говорим за редица други предимства: не губи усилие с времето, може да стои заредена безкрайно дълго.
 
A

Anonymous

Гост
братушка написа:
По-добре не се занимавай с газови пружини. Пушката ще отскача по-силно и ще стане по-неточна.
Искам да попитам колегата: дали сте стреляли с пушка с ГП?

Защото аз смея да твърдя, че изобщо не е така. ГП няма "вибрационна вълна" при удара на буталото, няма "усукващи" вибрации. Ударът наистина става доста по-различен, но при добре оптимизано усилие не става по-силен. Ако ГП не е "пресилена" пушката става значително по-точна само от факта на слагането на ГП. Да не говорим за редица други предимства: не губи усилие с времето, може да стои заредена безкрайно дълго.

Стрелял съм с Weihrauch модифициран с Theoben ГП и мнението ме беше за тази модификация. Ако пушката е дизайнвана фабрично с ГП това е съвсем друго. Също така някои имат проблеми с ГТ, защото газта понякога почва да изтича и трябва да се допълва.
 

братушка

Редовен Потребител
газта понякога почва да изтича и трябва да се допълва
Витите пружини умекват, понякога дори се чупят. Газовите понякога "издишат". Нищо не е вечно и има вероятност да се счупи.

За съжаление повечето начинаещи търсят от ГП мощност. Виждат в нея само възможност да се напомпа на по-голямо усилие. Опасявам се, че FAC версия на спомената по-горе Теобен ГП е точно такъв случай - опит да се угоди на "преследвачите на джаулите". Тя е направена като за 20-22 ft/lbs, което е близо 30Дж, а това е множко за тази пушка. Оттам и прекамерното ритане, което прегазва останалите предимства. Ако я бяха оптимизирали за 23-25Дж щеше да има съвсем друга картинка.
 
A

Anonymous

Гост
братушка написа:
газта понякога почва да изтича и трябва да се допълва
Витите пружини умекват, понякога дори се чупят. Газовите понякога "издишат". Нищо не е вечно и има вероятност да се счупи.

За съжаление повечето начинаещи търсят от ГП мощност. Виждат в нея само възможност да се напомпа на по-голямо усилие. Опасявам се, че FAC версия на спомената по-горе Теобен ГП е точно такъв случай - опит да се угоди на "преследвачите на джаулите". Тя е направена като за 20-22 ft/lbs, което е близо 30Дж, а това е множко за тази пушка. Оттам и прекамерното ритане, което прегазва останалите предимства. Ако я бяха оптимизирали за 23-25Дж щеше да има съвсем друга картинка.

Това е точно така за мощноста. Доколкото знам не се препоръчва повече от 18ft/lbs дори и с HW77/97K.
 
A

Anonymous

Гост
Socom написа:
По препоръка на springer се разрових в мрежата и намерих следното: http://airgunbuyer.com/Showproducts.asp?cat=V-Mach%20Custom%20Tuning&SubCat=V-Mach%20FAC%20Rifle%20Tuning%20Kits
Пускам линка за улеснение на други издирващи tune kits за пневматично оръжие. :)
В този магазин има tune kits и за други марки оръжие.

Това е сайта на BAR. Те не продават по-скъпият V-Glide кит, а и често нямат стока за определени неща.
 

Socom

Потребител
Не се чувствам много подготвен да отговоря на предния пост и предполагам че някой от напредналите хора във форума би дал по-компетентно мнение от мен. Всъщност исках да споделя нещо което ми направи впечатление днес. По някое време на стрелба усетих че блока вече не се крепи много здраво върху ложата. Когато се опитах да притегна винтовете които крепят спусковата скоба и тези които прикрепят приклада към блока съвсем спокойно направиха по половин оборот докато се стегнат добре. До сега не бях имал този проблем, мисля че е възможно от вибрациите на пушката да се получи такова нещо. Пушката е на около 1000 изстрела и винтовете не са притягани от покупката насам и е възможно въобще на не са били добре завити.
По поста на varko - мисля че няма начин стъпката на нарезите на цевта да не влияе на стабилността и скороста на проектила. Но бих искал да кажа че в теоретичните /научни/ обосновки по даден проблем /в случая проблем на балистиката/ се използува някакъв идеален модел. Които наричат "при равни други условия" т.е. не мисля че по-правата траектория, по-високата скорост и точност зависят САМО от стъпката на нарезите. Има и други фактори с много голямо значение - формата на нарезите, тяхната широчина и броя им. Качеството на самата цев - материали, обработка и технология. Няма как да не се вземе под внимание качеството и формата на пректила.
След горното трябва да заключа че може би става дума за теоретично правилно /вероятно/ заключение но при условие че са изключени другите фактори които изложих по-горе.
P.S. Това е само мое мнение - дано не съм се изложил много :-[ /както казах не се чувствам много на "ТИ" с материята но ако имам сериозни грешки колегите ще ме поправят/.
 
A

Anonymous

Гост
Развинтването на опорните болтове и тези около спусковата скоба е нещо нормално.Аз ги накапвам с каноколит. Има и други начини.
 

Socom

Потребител
И аз така реших ... че не е нещо кой знае колко рядко :). Ще притягам - добре че си носех швейцарско ножче /има отвертка/ иначе щях да приключа по-рано стрелбата. :)
А какви са другите начини? Защото засега поне нямам желание да лепя винтове с лепило.
 
Нагоре