WEIHRAUCH

angelmr

Редовен Потребител
bvza320 написа:
Locktite, точно за това е направен.

Да но човека си е поставил условието да не бъдат използвани лепила или фиксатори за резба. Което условие вече значително затруднява намирането на решение.
 
A

Anonymous

Гост
Решението е федершайби като на хасан 80. Но им а вероятност да се надраска дървото. Ама кой ти гледа дътвото под болтовете?
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Ralfi написа:
Решението е федершайби като на хасан 80. Но им а вероятност да се надраска дървото. Ама кой ти гледа дътвото под болтовете?
на хв90в има две шайби под страничните болтове.гладка към дървото и контра(зегерка) към болта.като се стегнат добре дълго време не мръдват,но е нужно отвреме-навреме да се проверяват.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
ако имаш предвид HW97K с новия тъмхоул приклад-да,от 10 дена го промотират в BjackpoolAirRifles.
красива и несъмнено добра пушка.новото прикладче е почти пълно копие на това на 100-цата,поне в задната част.
 

Socom

Потребител
Weihrauch HW 80 вече с оптика. Знам че темата не е специално за снимки но пушката я има в съответната тема а тук няма ни едно фото на пружинка на Weihrauch. :)
 

Attachments

  • P1020260.JPG
    P1020260.JPG
    528.2 KB · Прегледи: 568

luft9waffe

Редовен Потребител
култова комбинацийка.време е да се махнат мушката и мерникът и да се направи подходящ надулник.
после само :rambo: :rambo: :rambo:
 

Socom

Потребител
време е да се махнат мушката и мерникът и да се направи подходящ надулник.
Май сам съгласен :). Мислех да купя саунд модератор на Weihrauch като мисля че върши работа и за утежняване на цевта. Модератора обаче тежи 128 гр. и се чудя дали няма да е много лек. ??? Макар че и сега пушката е доста тежка - поне 4,5 кг. А като се сетя че е 115 см. дълга + един модератор /надулник/ 20 см. ще стане 135 см. :).
 

luft9waffe

Редовен Потребител
не те съветвам надулникът да удължава с повече от 5-10мм цевта.единственият смисъл от него е повече маса-по-инертна цев.
дори смятам,че при цев 4,5 със същите дължина и дебелина утежняването е излишно.
бях писал,че хв90 хареса RWS SD-да,добри групи прави с тях,но спадът на скоростта спрямо фтт е мн. голям.
30-35мс надолу.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Седем поста по-нагоре колегата Socom е публикувал линк към рекламен каталог на HW-97, в който е сниман универсален холдър за ФТ стрелба. Някой от вас срещал ли е такова нещо в търговските сайтове? Аз не успях да намеря.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
предполагам имаш предвид черната поставка осигуряваща вертикално положение на пушката с оптиката нагоре,когато я поставиш на земята.не съм виждал да се продава.виждал съм из нета подобни на дървени съндъчета холдъри с дръжка-хем си носиш пушката в правилно положение,хем събират инструменти,муниции и т.н.,хем и за бенчрест поставки съм виждал да ги ползват.
а тази от каталога сигурно може да се направи от твърда полиуретанова пяна,стиропор,фибран.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
И аз бих казал че ако трябва да избирам между някакво PCP и тази пушка определено плюсовете са към нея , няма бутилки, помпи ,доработки , лесна подръжка, и каткто чувам е много точна а за външния и вид пък мисля че всички сме на едно мнение мисля :) следващата ми пушка и аз смятам (и искам)да е някаква такава пружинка, но няма да е тази година за съжаление. :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Пушката е малко съмнителна. Ще бъда по конкретен. Цевта е 30 см. Малко е късичка. И от това следва другото странно нещо- значителна разлика в дулната енергия в двата калибъра. В сайта на производителя пише следното- 230 м/с в 5.5, 290 в 4.5. Това е 5.5j разлика. Така че го имайте в предвид при избора на калибъра.
 
Нагоре