WEIHRAUCH HW57 или HW50 S

pellet

Редовен Потребител
Групите са добри. Въпреки, че Пеко спомена хубава консистентност на хроното, трябва пушката да направи поне 500 изстрела за да се кротне както трябва. Ако вече ги е направила, ти ще ставаш все по-добър и нещата ще се получат по-добре.
"Изчистих цевта с няколко тампона" се надявам да не означава да си ги стрелял без чашка!?
 

ATO

Редовен Потребител
pellet, Благодаря!
С още 3-4 стрелби ще станат около 500 изстрела.
Тампоните задължително със сачма. Те ме предупредиха и в магазина, но мисля и на листчето пишеше.
 

xpresident

Редовен Потребител
fatalen, с HW50 S .177
Дистанция - 15 м.
JSB EXACT Diabolo
На механични мерни прибори
Аз мога да стрелям максимум на 17-18 м, защото толкова двор имам.
Добра е групата, изглежда в 15мм, без да смятаме флаера който явно е твоя грешка. Но не мисля че това е лимита на пушката, въпреки че е на механични, аз бих се помъчил още да я свия.
1. Спусъка достатъчно лек ли е, отхлаби ли болтчето на първата степен максимално? Трябва да е около или под 500 грама задължително.
2. Пробвай с различни размери на черното кръгче на мишената докато намериш най-подходящото за тази дистанция. Може и черно с бяло в средата, гледам че много колеги предпочитат така.

Какво стана с болтовете на приклада, спряха ли да се отхлабват?
 

ATO

Редовен Потребител
Васко, ами мърдам, флаерите са си мои грешки. Аз не поставям пушката никъде, държа я в ръце и облягам лакти на колената. Даже мисля да започна малко сухи тренировки за стрелба прав, като едно време, класическата стрелба.
Спусъка както е както си дойде заводски, не съм го пипал. Дали е лек, Петко /реко/ може да каже. Колко грама трябва да бъде, идея си нямам. То нямам и с какво да го измеря.
За мишените, имам и други, дето говорихме с теб, но искам да махна тези, че имам много.
На болтовете им сложих осигурител, за сега няма проблем и на двете пушки. Дано да няма и занапред
 

Добрислав

Потребител
Здравейте,колеги!
В един от горните постове се споменава,че тампоните за почисване на цевта се ползват само в комбинация с чашка.Това е валидно само за пружинни пушки,или и за ПЦП ? Доколкото съм запознат,това е само за пружинки? Питам,защото не ми е ясно...
 

xpresident

Редовен Потребител
Здравейте,колеги!
В един от горните постове се споменава,че тампоните за почисване на цевта се ползват само в комбинация с чашка.Това е валидно само за пружинни пушки,или и за ПЦП ? Доколкото съм запознат,това е само за пружинки? Питам,защото не ми е ясно...
Не си в правилната тема колега, но отговора е: на ПЦП няма проблеми да ползваш само тампон. На ПП трябва да има чашка задължително.
 

ATO

Редовен Потребител
Една интересна мишена от днес. В първата мишена има 10 изстрела, във втората 15. Тоест това е една и съща мишена, но коригирах мерника и стрелях още пет. С малко фантазия във втората виждам бягащ човек с вдигнати ръце. Дано го виждате и вие. :)
 

Attachments

  • IMG_20200408_171029060.jpg
    IMG_20200408_171029060.jpg
    671.9 KB · Прегледи: 56
  • IMG_20200408_171414750.jpg
    IMG_20200408_171414750.jpg
    385.5 KB · Прегледи: 56

xpresident

Редовен Потребител
Спусъка както е както си дойде заводски, не съм го пипал.
Значи това е следващата стъпка, която ще даде драстичен положителен ефект върху резултата на мишената. Оригинално спусъка на HW е настроен много тежък, по усет около 1-2кг. Това предполагам е с цел безопастност, производителя не знае пушката в чии ръце ще попадне. Но record trigger-a може безопастно да работи на 500 грама, както са спусъците на спортните пушки. Ако го олекотиш, резултата върху мишената ще е много по-различен.
 

Наскоoo

Потребител
Да споделя впечатленията си за спусъка. Става дума за ВАйрух 77К, много малко време имах да стрелям с нея (блокади), но спусъка (заводски настройки) спрямо ЦФХ си е песен. Всеки път ме изненадва изстрела, не мога да му свикна (то от 20-30 чашки толкова), при ЦФХ усещам как измествам попаденията заради твърдия спусък. Сигурно ще е още по-добре ако го бутна малко, но това като му свикна както е сега. Само да падне блокадата.
 

xpresident

Редовен Потребител
Заводски спусъка е настроен много тежък, както казах. Олекотяването става като се развие болта достъпен през скобата. За да се фиксира да не се развива, трябва да му се капне капка лепило. За втората степен болта е достъпен след сваляне на приклада. Зацепването на втората степен се вижда през отвор в корпуса на спусъка, ТРЯБВА ДА СЕ ВНИМАВА НА Е НЕ ПО-МАЛКО ОТ МИЛИМЕТЪР.
Аз не поставям пушката никъде, държа я в ръце и облягам лакти на колената.
Аз продължавам да твърдя че най-прецизно се стреля с ПП когато е от ръка, а не е подрпяна.
 

ATO

Редовен Потребител
От днешната тренировка. С лек ветрец, но май не оказа влияние, аз толкова си мога. :)
В първата има 10 изстрела, във втората 15
HW50 S .177
Дистанция - 15 м.
JSB EXACT Diabolo
Механични мерни прибори
 

Attachments

  • IMG_20200410_1.jpg
    IMG_20200410_1.jpg
    345.6 KB · Прегледи: 58
  • IMG_20200410_2.jpg
    IMG_20200410_2.jpg
    314.6 KB · Прегледи: 55

ATO

Редовен Потребител
Колеги, качвам последни две мишени в темата за относителна нагледност, ако някой прояви интерес към въпросния модел в бъдеще. Тоест, показвам не възможностите на HW50 S, а какво мога аз със нея до момента.
Мишената е една и съща. На първата снимка има 5 изстрела, във втората вече 10.
HW50 S .177
Дистанция - 15 м.
JSB EXACT Diabolo
Механични мерни прибори

Извинявам се за поредните постове, но не мога да редактирам последния.
 

Attachments

  • IMG_20200414.jpg
    IMG_20200414.jpg
    522.7 KB · Прегледи: 62
  • IMG_20200414_2.jpg
    IMG_20200414_2.jpg
    523.6 KB · Прегледи: 63

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги, качвам последни две мишени в темата за относителна нагледност, ако някой прояви интерес към въпросния модел в бъдеще. Тоест, показвам не възможностите на HW50 S, а какво мога аз със нея до момента.
Мишената е една и съща. На първата снимка има 5 изстрела, във втората вече 10.
HW50 S .177
Дистанция - 15 м.
JSB EXACT Diabolo
Механични мерни прибори

Извинявам се за поредните постове, но не мога да редактирам последния.

Впечатляващо! Адмирации.
 

dberov

Редовен Потребител
Колеги, качвам последни две мишени в темата за относителна нагледност, ако някой прояви интерес към въпросния модел в бъдеще.
Да, добре е да има мишени в темата правени с тази пушка, но така остават за ограничена аудитория. Качай също и в темата МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите, за да бъдат видяни от повече колеги, защото са добри. Успех!
 
Нагоре