Walther / Umarex

lynx

Редовен Потребител
Пушката е с редуктор и все-тая дали е вързана по време на стрелбата към бутилката.
Разгледайте мишените на първенците по Бенчрест от Националните срещи и ще видите, че резултатите са по-лоши от обявените лични постижения на колегата njatanasow.
 

njatanasow

Редовен Потребител
lynx написа:
Пушката е с редуктор и все-тая дали е вързана по време на стрелбата към бутилката.
Разгледайте мишените на първенците по Бенчрест от Националните срещи и ще видите, че резултатите са по-лоши от обявените лични постижения на колегата njatanasow.
Колега ,по принцип си прав за редуктора,но на практика не е точно така.(пиша конкретно за този редуктор)Новия модел има по лошо затваряне от стария и с течение на времето започва леко да изтърва.Затова е от значение налягането в бутилката и скороста на стрелянето,и когато искаш да постигнеш върхови постижения ще трябва да се съобразиш и стези неща наред и с другите предпоставки.Извинявам се но сега нямам време,но довечера можем да я разшерим темата :)Приятен ден.
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Да покажа и как се пили спусъка на доминатора. Снимката е от Украинския сайт. Зъбчето на ударника което се вижда на снимката има наклон. Спусъка няма и задържа много остро затова спусъка е неприятен. Изпилява се по наклона на зъбчето на ударника след това и двете се заоблят леко с финна шкурка и се полират. Резултата е невероятен. Можеш да го дръпнеш с косъм без да се скъса :cheers:
.
 

Attachments

  • spusak.jpg
    spusak.jpg
    109.1 KB · Прегледи: 332

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Някой има ли идея как да се направи куик-фил на Доминатора? Нещо ако има чертежче или схемичка.... :cheers:
HellBoy беше пуснал едни снимки по напред в темата.... повечко инфо ако има.... :write:
 

HellBoY

Потребител
Снимките са от тук : http://talks.guns.ru/forummessage/30/275996-55.html

Друг вариант е да купиш резервен цилиндър за АТ44(не са скъпи) и да ползваш само quick filla с манометъра и с преходник между резбите , а клапана и цилиндъра да продадеш . . . но това 300 бара незнам как ще се отрази ???

А някой има ли идея какви са ето тея бутилки и дали държат на високо налягане 200бара например , че ги слагат масово при преработването на 850 Еармагнум в ПЦП :
 

Attachments

  • PICT0098.jpg
    PICT0098.jpg
    127.8 KB · Прегледи: 914
  • IMG_1977.jpg
    IMG_1977.jpg
    274.5 KB · Прегледи: 346
A

Anonymous

Гост
Прегледах няколко клипчета за 850 Airmagnum. Май тази пушка е доста неточна.
http://www.youtube.com/watch?v=HX6gVvZz ... re=related
Ако се преправи на ПЦП дали ще стане по точна?
Друго, което не ми хареса е че цевната кутия е от цинк, а иглата има само един гумен пръстен, но поне тя е стоманена.
Ама така е, когато някой започне да свързва цена и качество, значи качеството никакво го няма. Или греша? Спусъка също ли е от ЦАМ?
А този CO2 клапан не прави ли голям преразход на въздух? Малко съм развълнуван от снимките на HellBoY и ми е интересно дали пушката има потенциал.
 

lynx

Редовен Потребител
Тук има място за 2 редуктора, един след друг ;)
index.php
 

HellBoY

Потребител
JDS продават такива бутилки с преработени пейнтболни редуктори , това го знаем. Мисълта ми е дали не са като тези за СО2 дето се използват в пейнтбола ???

@Ralfi , това което си писал важи и за Еармагнум и за Доминатор но не се притеснявай от цама виждаш че има колеги с десетки хил. истрели . Виж за клапана и мен ми се струва че прави преразход но . . .

Колкото до това дали има потенциял :
 

Attachments

  • IMG_1155.jpg
    IMG_1155.jpg
    85.3 KB · Прегледи: 281
  • c281ccb2d125.jpg
    c281ccb2d125.jpg
    106.8 KB · Прегледи: 255
  • 671400.jpg
    671400.jpg
    208.5 KB · Прегледи: 256
  • 1258159.jpg
    1258159.jpg
    215.8 KB · Прегледи: 280
  • 2076046.jpg
    2076046.jpg
    132.6 KB · Прегледи: 264
  • 850_ConvertableStocks_65.jpg
    850_ConvertableStocks_65.jpg
    120.2 KB · Прегледи: 302
  • 671398.jpg
    671398.jpg
    239.3 KB · Прегледи: 310
  • 554d97e18895.jpg
    554d97e18895.jpg
    92.8 KB · Прегледи: 296

HellBoY

Потребител
Намерих няколко снимки как изглежда правен накрайник за помпене на доминатор чрез помпа с маркуч , може да са полезни на някой (не вярвам да е проблем за стругар да го направи) :)

PS: Пускам последователни постове щото в предния си пост не мога да кача повече от 8 снимки , а имаше и още няколко идейки . . . ;)
 

Attachments

  • 12082008195.jpg
    12082008195.jpg
    144.5 KB · Прегледи: 181
  • 12082008197.jpg
    12082008197.jpg
    112 KB · Прегледи: 181
  • 14082008203.jpg
    14082008203.jpg
    151.4 KB · Прегледи: 174
  • 14082008204.jpg
    14082008204.jpg
    184.2 KB · Прегледи: 173
  • 14082008206.jpg
    14082008206.jpg
    86.6 KB · Прегледи: 177
  • 14082008207.jpg
    14082008207.jpg
    179.5 KB · Прегледи: 271
  • 14082008208.jpg
    14082008208.jpg
    113.1 KB · Прегледи: 185

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
И на всяко пълнене ще завиваш/развиваш!?
Има къде по-"тарикатски"начини.
Измислени са бързите конектори.
 

HellBoY

Потребител
@ivodoc , имзмислени са но да се изработи quick fill за пълнене на 300бара сигурно не е лесно .
Ти май си правил ако не греша (за БАМ 50 ), мисля че един чертеж и малко пояснения в тази тема ще са добре дошли . . . колегата valens1968 попита за чертеж по горе :cheers:
Да направиш такова ПЦП без quick fill , е като да пуснеш кола на пазара дет дига 300 ама без резервуар ми с една туба с маркуч в багажника . . . причината естествено е за пари :-\

ПС: мисля че в стария форум в темата за БАМ 50/51 имаше чертежи , но дали стават за 300бара ???
 

s73r01d

Потребител
Ако е направено както е на моята B50-тка няма как да не стане за 300, особено ако въртележката е от желязо а не от Д16Т както е при мен.

А дали може да набуташ такова нещо на Доминатора е въпрос на фантазия предполагам, не съм наясно в детайл с устройството на тази пушка.

Дайте снимки или чертежи на предната част на резервуара и ще го измислим.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Aми като гледам детайла от снимката, не виждам проблем да се направи като стандртния фил с клапана на бама.
Чертеж няма, меря и работя по оригиналния детайл.
В магазините за пневматика предлагат различни бързи връзки. Избира се една подходяща.
Ползвам такива италиански и съм помпил с тях на 350 бара. Маркуча ми е на 630бара работно -"minipress".
Женската връзка е на маркуча, мъжката е на фила за талона. Имам такива преходи с мъжкия конектор за всичко от което имам нужда да присъединя.
До сега не съм имал проблеми, но не карам никой да го прави.
Всеки взема решенията си сам.
 

Attachments

  • QF.jpg
    QF.jpg
    144.5 KB · Прегледи: 152
  • 100_6032.JPG
    100_6032.JPG
    51 KB · Прегледи: 193

njatanasow

Редовен Потребител
Ако давам неправилна препоръка моля да бъда извинен,но защо трябва да развивате цилиндъра и да мислите разни преходници,като можете да си купите нов цилиндър с бързо зареждане (хем са с по голяма вместимост мисля 0,267 )Пиша го това защото от многото врътки прецаках и трите резби.На цилиндъра,на редуктора и на преходника на голямата бутилка.Не че и друг трябва да направи моята поразия но никой не е застрахован ;)
 

petkof

Редовен Потребител
njatanasow написа:
Ако давам неправилна препоръка моля да бъда извинен,но защо трябва да развивате цилиндъра и да мислите разни преходници,като можете да си купите нов цилиндър с бързо зареждане (хем са с по голяма вместимост мисля 0,267 )Пиша го това защото от многото врътки прецаках и трите резби.На цилиндъра,на редуктора и на преходника на голямата бутилка.Не че и друг трябва да направи моята поразия но никой не е застрахован ;)
Моля, някой който има резервоар за Валтер Доминатор 1250 на 300 атм., 0,267 л. и възможност за зареждане без да се сваля да сподели повече по въпроса? :)
 

njatanasow

Редовен Потребител
Резорвоара се различава от този на хатсана по това че е на 300 бара и че няма манометър (поне моя е такъв)и разбира се обема е по голям.Отвора за зареждането също е с 1 мм. по голям.ако го нямаш штуцера който обикновенно върви с помпата се праве на струг и струва не повече от 15 лв.Същия можеш да ползваш както за помпа така и за зареждане от по голяма бутилка
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Да видим Gggenata какво ще каже. Той е разглабял резервоара на Доминатора да го почиства. Гена махал ли си манометъра и как става?

Въпрос към Ivodoc на коя италианска фирма ползваш бързите връзки и от къде мога да си купя бамски клапан?

И към Njatanasow казваш че твоя резервоар няма манометър. Отпред как изглежда бързата връзка като към редуктора ли? Ако може да пуснеш някоя снимчица ;)
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Нямам идея на коя фирма са.
Купувам ги от фирма Яница.
Бамски клапан вероятно няма от къде да се купи, освен някой да продаде своят, който не ползва ако позлва друг вид зареждане на пушката си, но не е проблем да се направи.
 
Нагоре