Walther / Umarex

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
fatalen написа:
На колко бара му е за задредукторното налягане :eek:

От 300 до 140 бара по каталог. За 28дйаула при кал.4.5 и 40 джаула кал. 5.5
До 70 бара за 7.5 джаула и 16джаула при кал. 4.5
 

njatanasow

Редовен Потребител
Незнам,зашо сте недоволни от тази пушка,според мен невиждам на пазара по добра за толкова пари,пушката става и за
мишени и за лов,{аз не съм ловджия] без да се пипа нещо по нея,Друг е въпроса,когато такива като мен като нямат
какво да правят я използват за база и експериментират като се надяват да направят нещо по добро според предназначението,
Лично на мен ми трябва за мишени на 50м от удобно положение и щом улучвам жива муха на това разтояние значи съм постигнал целта си,
Та така,който се двоуми да си вземи или не Доминатор мойто мнение [ако има някакво значение] e ДА
:yes:
скайпа ми е njatanasow
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Може ли резервуар за доминатор да се сложи на хатцан какви са размери те му??Ще съвпаднат ли?И продават ли се по отделно в нашата мила родина?
 

andi

Редовен Потребител
точно вчера видях като моя ( 267 сс) в магазина на бул москва - 420 лв
 

angelmr

Редовен Потребител
Ами ти какво искаш? Голям 300 баров резервоар да струва колкото малкия 200 баров хатсански ли? Все пак валтер не е хатсан. :)
А по първия ти въпрос абсолютно няма да пасне. Причини: Различен диаметър и липса на вграден боен клапан в резервоара. Всички валтери са с редуктор и този резервоар е предвиден за монтиране на редукторна пушка.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Аз редуктор имам само че ми беше интересно колкоо струва резервуара и щом е толкова в БГ значи е -200лв навън.
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Това което го писах в темата "ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ - как, откъде и всичко за високо налягане" за бутилки от Линде - не ви трябва няма да ви върши работа :stop: Аз ще връщам бутилката. Идеално е за пушки на които платото им започва от 180-170 бара. На нас не. Слагам резервоара изравнява на 200 бара. Като го развия от бутилката и завия на пушката пада до към 180. От 180 до 140 бара изстрели - 10 бр. Работата отива към купуване на помпа.
 

domminator

Потребител
напротив всеки резервоар на dominator изпуска малко при отвиване докато сработи клапана
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
domminator написа:
напротив всеки резервоар на dominator изпуска малко при отвиване докато сработи клапана

И при завиване към пушката още 10 бара когато е напомпена под 200 бара докато напълни карантиите на пушката
 

angelmr

Редовен Потребител
domminator написа:
напротив всеки резервоар на dominator изпуска малко при отвиване докато сработи клапана

Изпуска точно толкова колкото да се чуе едно леко "ссс". :) Е вярно моята пушка не е доминатор, но резервоарите валтер са идентични.

Добавка:
Понеже не бях стрелял от доста време, а и не съм обръщал внимание на налягането след зареждане, си направих труда да наблюдавам точно колко ще падне налягането като заредя бутилката. От стартово налягане около 195 след сваляне на резервоара и завиването му на пушката то падна грубо някъде около 190 за резервоар с обем 215 кубични сантиметра. Трудно е да се каже точно колко е на неразграфената скала, но видимо падане на налягането се забелязва, но едва едва. Така че който има пад на налягането от 20 бара особено на голям резервоар е добре да провери клапана за проблеми.

И при завиване към пушката още 10 бара когато е напомпена под 200 бара докато напълни карантиите на пушката

Карантиите на пушката представляват точно обема на редукторната камера. Моя редуктор естествено е по-малък, но ако сметнеш по никъква логика запълването на обем от 10-15 кубични сантиметра не може да ти смъкне налягането с 10 бара.
 

andi

Редовен Потребител
при мен зависи на колко бара е резервоара когато го свалям от пушката - ако го сваля при повече от 140-150 , после при завиването пада мн малко ( 5 ) . ако обаче го сваля под 130 , редуктора се изпразва , и после пада повече (10-15 ) .
затова при Ангел пада по малко - редуктора му е доста по малък , а и работи на не повече от 50-70 бара . и когато го сваля е над това налягане
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Мнението ми за пушката НЕ е негативно, но това че стреля от куфара - таратанци. Стреля ама и вее. И то не от едно място. може аз да съм случил кофти бройка ама това е. За 740 лв толкова. Такаааа ето проблемните места при мен и как ги отремонтирах:
1. Духаше от О-пръстена на дотиквача. Това е лесно - смених го с 2 х 1.5 и работата заспа. Съвет към тези които ще си купуват такава пушка: Махнете барабана и погледнете О-пръстена трябва да стърчи от дитиквача една идея или 1 десета от милиметъра в диаметър. Диаметър на дотиквача 5.6 , Задна фаска на цевта 5.7(там където влиза дотиквача) Диаметър на поставен О-пръстен 5.7+

2. Приключвам стрелбата за деня и оставям резервоара завит на пушката 140бара. На другата сутрин изненада - 70бара.
Проблема се оказа в задната тапа на редуктора където е бойния клапан. Беше залепен с някъкво лепило и изпускаше. Открих проблема с шише веро с вода, поливах по всяка връзка и от там направи мехурчета. Проблема отстраних като първо почистих останалото лепило по резбата и сложих О-пръстен 14 х 1 в съществуващото каналче в края на резбата (Първата снимка)


Като се монтира обратно към цевната кутия използвах тефлонова лента защото без нея по време на изстрел духаше от резбата (Втората снимка)

По съвет на колегата njatanasow си разглобих редуктора и го пчистих по пластините не трябва да има масло, не се обезмасляват само се обърсват. Подредени са две напред две назад 12 броя за 40 джаула. За 16 Джаула се подреждат една напред една назад 10 броя.(Пластините представляват шаиби с наклон. Напред - назад означава наклона на шаибите ) - Третата снимка

След това по съвет пак на njatanasow разглобих и предната част на редуктора там откъдето се помпи. Там има едно болче шестограмно - трябва да е стегнато(не много силно) защото може да се саморазвие да опре в редуктора и да го прецака.(Четвърта и пета снимка)

След това ми остана време и да погърмя. Нямах мишени просто на едно цигарено станиолче нарисувах точка с химикал(Шеста снимка)


С ЕДНА ДУМА МНОГО ХУБАВО АМА НЕ БАШ. КАТО ИМАТЕ ПРОБЛЕМ ПИТАЙТЕ КОЛЕГАТА njatanasow МНОГО ОТЗИВЧИВ ЧОВЕК С МНОГО ПРАКТИКА СТАЗИ ПУШКА. :cheers:
 

Attachments

  • Изображение038zaden.jpg
    Изображение038zaden.jpg
    131.4 KB · Прегледи: 311
  • Изображение039.jpg
    Изображение039.jpg
    127.3 KB · Прегледи: 321
  • Изображение034.jpg
    Изображение034.jpg
    111.2 KB · Прегледи: 335
  • Изображение036.jpg
    Изображение036.jpg
    109.5 KB · Прегледи: 276
  • Изображение035.jpg
    Изображение035.jpg
    110.8 KB · Прегледи: 286
  • Изображение040.jpg
    Изображение040.jpg
    120.3 KB · Прегледи: 297

HellBoY

Потребител
Има още едно място от където може да духа - оранжевото О-оръстенче на иглата на клапана. Това съм го чел от руснаците , при тях го "лекуват" задължително като го заменят с тефлоново такова. При теб може да е наред , но може да си го провериш понеже духа в цевната кутия и няма как да го усетиш без да знаеш :
 

Attachments

  • DSCF0152.jpg
    DSCF0152.jpg
    139.4 KB · Прегледи: 261
  • Pq1dsTdi-9c136d9934065e70d10887811ae9c2cf.jpg
    Pq1dsTdi-9c136d9934065e70d10887811ae9c2cf.jpg
    178 KB · Прегледи: 284
  • 2256550.jpg
    2256550.jpg
    299.6 KB · Прегледи: 257

HellBoY

Потребител
Предполагам си проверил и засаждането на цевта в цевната кутия :exclaim:

Ако имаш проблеми с точноста , виж дали не е пробита цевта отпред при захващането на мушката за цевта . . .

Ударника за да пробива клапана при 300атм. производителя го е направил тежък. За това в ниските налягания пушката прави голям преразход ( и заради големия мъртъв обем), ти сам каза 10 изстрела . . .

Руснаците правят и друго :
Олекотяват удърника ( пробиват дупчици или каналчета в него) или правят нов по лек. Това е в случай че няма да помпиш до 300 , ако стреляш 220-250атм. олекотяването на удърника евентуално може да намали преразхода и да спечелиш няколко изстрела повече в ниските налягания.

Ако искаш да вдигнеш началната скорост , правиш удължител на задредукторната камера.

Това което пиша съм го прочел в руски и украйнски форуми , дали има логика в тези интервенции . . . всеки сам си преценя !!! Просто споделям това което съм чел :cheers:
 

Attachments

  • 1857396.jpg
    1857396.jpg
    235.2 KB · Прегледи: 207
  • 1555081.jpg
    1555081.jpg
    30.9 KB · Прегледи: 195
  • Pq1dwY80-9c136d9934065e70d10887811ae9c2cf.jpg
    Pq1dwY80-9c136d9934065e70d10887811ae9c2cf.jpg
    202.8 KB · Прегледи: 234

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Или не си прочел правилно или не си разбрал правилно.
Пушката е с редуктор и му е все тая дали ще му подадеш 150 или 300 Бар-а на редуктора!!!
 

HellBoY

Потребител
По принцип е така. Дефакто защо пушка с редуктор прави 10 изстрела от 190 до 140 бара при 215мл. и 40дж . . . а от 300 до 200бара три пъти повече изстрели ? С падането на налягането разхода се увеличава . . . дали му е все едно на редуктора незнам.

HellBoY написа:
. . . дали има логика в тези интервенции . . . всеки сам си преценя !!! Просто споделям това което съм чел :cheers:
 

njatanasow

Редовен Потребител
С тази кубатура на цилиндъра и това налягане,е нормално да направи толкова изтрели,а скороста на чашката падне ли под 220 м/с
не тарси точност
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
fatalen написа:
Или не си прочел правилно или не си разбрал правилно.
Пушката е с редуктор и му е все тая дали ще му подадеш 150 или 300 Бар-а на редуктора!!!

В случая фаталния е по близо до истината от хелбой. Проста физика. Наистина редуктора го боли к..ра колко бара му подаваш. Неговата работа е да напълни задредукторния резервоар на 140 бара. Само че когато в резервоара е 300 бара нормално е при първото зареждане налягането му да падне примерно 3 бара. И при всяко следващо зареждане разхода в барове да се увеличава прогресивно. Това е просто изравняване на налягането в два съда.
Ето примерна но неточна графика как става:
От 300 до 240 бара - 20 зареждания по 3 бара разход
От 240 до 200 бара - 10 зареждания по 4 бара разход
От 200 до 140 бара - 12 зареждания по 6 бара разход

Ако някой точно го интересува мога да се напъна и да го сметна. Може всеки да си поиграе и да го изчисли с тая формула:
http://gunman.biz/wp-content/uploads/2008/06/fillcalc_setup.exe
Формулата достига до вас благодарение на фаталния :cheers:

HellBoY написа:
Има още едно място от където може да духа - оранжевото О-оръстенче на иглата на клапана. Това съм го чел от руснаците , при тях го "лекуват" задължително като го заменят с тефлоново такова. При теб може да е наред , но може да си го провериш понеже духа в цевната кутия и няма как да го усетиш без да знаеш :

Моето засега е наред, но ще го сменя само че една забележка руснаците го правят от второпласт не от тефлон. Има разлика :cheers:

HellBoY написа:
Руснаците правят и друго :
Олекотяват удърника ( пробиват дупчици или каналчета в него) или правят нов по лек. Това е в случай че няма да помпиш до 300 , ако стреляш 220-250атм. олекотяването на удърника евентуално може да намали преразхода и да спечелиш няколко изстрела повече в ниските налягания.

Олекотяват ударника но задължително слагад посилна пружина и го правят с друга цел не да намалят разхода. Използват това при 7 и 16 джаулови редуктори в кал 4.5 защото те работят при задредукторно налягане 70 бара. Когато пренаредят пластините на редуктора и то стане 140 или 28 джаула при кал 4.5 оригиналната бойна пружина няма сила да отвори бойния клапан. Слагат силна пружина удара става силен обаче чупи иглата. Затова олекотяват ударника. :cheers:

И друго което научих за редукторите 28 Джаула при кал 4.5 = 40 Джаула при кал 5.5 Редуктора е еднакъв с еднаква пдредба на пластините - ))(())(())(( - 12 броя пластини и 140 бара задредукторно налягане.
Другата подредба - )()()()()( - 10 броя пластини направени на същия редуктор дава 7 Джаула за кал 4.5 = 12 джаула за кал 5.5 и 70 бара задредукторно налягане.
Това всичко се отнася за новите редуктори те са малко по дълги от старите.
 

Attachments

  • 1589746.jpg
    1589746.jpg
    9.9 KB · Прегледи: 189

HellBoY

Потребител
А 6.35 е 50 J. - по данни от производителя.

Mина доста време откакто бях чел инфото за тази пушка , но ми се върти в главата че олекотяваха удърника защото тежкия ударник e по-инертен води до бавно затваряне на иглата на бойния клапан оттам преразход . Затуй подлагат шайба под пружината и олекотяват ударника за да стане по-пъргав клапана . Още повече , че правят това и при преработването на 850 Еармагнум в ПЦП - клапана е същия , но без редуктор в правоток.

Не знаех че второпласт не е тефлон :cheers: по какво се отличават ???

А всъщност този редутктор и резервуар са проектирани за спортна пушка . . .
A останалото взели от СО2 пушка . . .
Сложили едното на другото , пренаредили пружините на редуктора вграден в клапана от 850 Еармагнум и направили 40дж. ПЦП за лов . . . има открити мерници . . . за да запълнят сегмента от продукти. Можеха още мааалко да се понапънат :)

Само че ако решиш да я позлваш примерно за лов имаш високо работно налягане на спортната пушка LG Dominator и нямаш quick fill .
Ако я ползваш само за спорт имаш разход на ловна пушка и клапан на СО2 такава :)

За толкова пари е добре , но има какво да се пипне и се радвам че темата мръдна :cheers:
 
Нагоре