Walther / Umarex

Дискусия в 'Компресионна Пневматика' започната от ivodoc, 11 Октомври 2008.

1. andi

andi Редовен Потребител

Публикации:
    2,685
    от:
    Пловдив 0878 916 789
    Питаха ме как стреля такъв ВалтероАнди и защо съм го оставил на тази скорост .
    - Това ми е "N"ти Валтер минал през мен и знам наизуст какво могат и обичат цевите им . А и сега е зима и навън малко ще падне .
    - А за стрелянето собственика казва , че е супер точен на 90 и 140м . И понеже разхода е много изстискан е уникално тиха . Временно съм я оставил със стандартен хатсански модер и въпреки това всички казват , че е най-тихата на Пловдивските халета . Звука е като на 7 дж пружинка, много нехарактерен за ПЦП .

batnan, SvilenP and pitbula74 like this.
  2. kiborga

kiborga Потребител

Публикации:
    124
    от:
    plovdiv
    Неска настройх валтера на правоток на 50 джанки на въздух. Има вече направена настройка за реголиране на натега на пружината на ударника. На макс натегнат ударник даде 15 изтрела от 332 м.с. до 309 м.с. с jsb 1.175-5.52 на метан не съм пробвал незнам как ще бъде....

После оставих тази настрока която ме устройва

Ще има поне 10 15 изтрела ако започне от 260 бара но нямах толкова налягане в бутилката..

И днес теста на мишената беше това на 50 метра при лек вятър ...

5 изтрела забравих да напиша...

Прикачени Файлове:

Последна промяна от модератор: 17 Февруари 2018
    Gadnqra, lynx, sess84 and 2 others like this.
  3. PUNISHERvw

PUNISHERvw Потребител

Публикации:
    279
    от:
    София
    Нещо ново и интересно да се види и купи.

Последна промяна: 9 Юни 2018
  4. coc0lin0

coc0lin0 Потребител

Публикации:
    20
    от:
    Русе/Лондон
    R8!
    Ама не Ауди, ами Валтер - 5.5мм
    Първи впечатления - добра изработка, балансирана - 3.6кг.Отлична 50см цев с мнооого нарези. 200cc бутилка, по характеристика го дават 180 изстрела, 8 заряден пълнител. Лесно зареждане от бутилка с адаптер.
    Негативи - пластмасов спусък. Колко ли са спестили от материал и колко би утежнил пушката един месингов спусък примерно...
    Усеща се съвсем лек страничен луфт на спусъка, но иначе работи прецизно, има възможност за регулиране.
    Цевната кутия е масивна, опростена. Лесна за обслужване. Боядисана отвътре в кръжока по труд и творчество с черна боя... На места боята вече се е изхабила и май ще трябва да се полира...
    Всичко е метално с изключение на водача на пружината и един малък водач на обръщача на барабана. Предпазител - двустранен, удобен, но отново пластмасов, усеща се луфт...
    Точна. Малък откат. Благодарение на многото нарези и дългата цев пушката е изключително точна-на 25м групи от 15-18мм
    Combro показа 155м/с, 14.5гр чашки, 12.8Джаула.
    Та въпроса е какво да направя за да увелича джаулите на 15,7 - 15.8?

5. CaMyPau

CaMyPau Редовен Потребител ФТДМ

Публикации:
    3,405
    от:
    Троян, Козлодуй
    Натегни малко ударника с подложка на пружината. Ако не стане само от там ще трябва да се види трансферпорта..

6. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,004
    от:
    Старата София
    Колега, при какво налягане си измерил тези 12.8 джаула?

Gadnqra харесва това.
  7. coc0lin0

coc0lin0 Потребител

Публикации:
    20
    от:
    Русе/Лондон
    Заредена е на макс - 270

Направих го. Сложих 3 шайби на пружината пред водача - около 6мм и разтегнах малко пружината Разлика няма- 150-155м/с, 11.2- 12.4J.
    Нещото, което ми прави впечатление е, че изстрелите доста варират. С едни и същи чашки един барабан 8 изстрела - различни скорости-150-160 м/с, джаулите от 11.3 до 12.4....

8. anibis

anibis Редовен Потребител

Публикации:
    2,502
    от:
    Варна 0899/859-831
    Тая пружина щом така лесно е разтягаш ми е ясна що за стока е.
    Сега виж ако можеш да смениш пружината с по-корава, или същата но да не може да се разтяга или свива,когато си пожелаеш.
    Щом има подскоци в скоростта виж в ударната група да нямаш смазка,изчисти всичко и недей мажи с нищо.
    Ако с нова пружина по-корава пак скоростите са в тоя диапазон,вече трябва да видиш трансферпорта,да не е затапен на/за/ 16дж.
    Отворите от към клапана до цевта,и втулката/трансферпорта/ примерно трябва да са около 4мм-4.5мм ако пушката ти е в 22кал.
    И друго, тая пушка имали редуктор?

9. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,004
    от:
    Старата София
    И аз за редуктора щях да питам.
    Такива вариации в скоростите не трябва да има при наличието на редуктор.

10. coc0lin0

coc0lin0 Потребител

Публикации:
    20
    от:
    Русе/Лондон
    Пружината е твърда, разтегнах я малко на ръка, предполагам 2, 3мм. Почистих де що имаше смазка, полирах всички движещи се детайли. Разликите сега са по малки - 11.5 - 11.8 джаула, доста далеч от заветните 15.6 джаула. Скоростта е около 150 м/с плюс минус 3, 4 м/с. Пушката по принцип е за английския пазар и е ограничена на 15.5, 15.6 джаула.
    Сложил съм и модератор от Вайхраух, но не мисля че трябва да оказва голямо влияние.
    Ето снимка как се получи отвътре.

Прикачени Файлове:

11. Don

Don Потребител

Публикации:
    159
    от:
    София
    Gadnqra харесва това.
  12. 6tangata

6tangata Потребител

Публикации:
    201
    от:
    София
    Привет. Има ли колеги с компресионния Walther LGR за кореспонденция и въпроси ;) ?

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена