Walther / Umarex

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Цилиндър :
http://www.carl-walther.de/cw.php?lang=de&content=products&sub=1&subsub=15&product=297

Зареждачка:
http://www.carl-walther.de/cw.php?lang=de&content=products&sub=1&subsub=15&product=1240

Кит 28 джаулов:
http://www.armurerie-auxerre.com/kit-valve-28-joules-pour-walther-dominator-1250.html

Купуваш, монтираш и си в играта.. При 28 джаула в 4,5 при 5,5 ще е около 40-45...
Лошото е че с доставката всичките неща идват около 650 левчета. С хатсански цилиндър и редуктор от Румбата ще излезе доста под тази цена, но баланса със стоманения цилиндър няма да е какъвто ти искаш... :cheers:
 

Plamenf26

Потребител
http://www.mega-waffen-softair-shop...le7=softair-waffen-shop&pi=16-5073&ci=25-5278
Това е готов кит за преработка на 850 в 1250, като има само 2 малки проблема - нова 850 струва около 530 лв. в магазин в България, а кита струва 300 евро без транспорта, и 16 джаула ми изглеждат прекалено малко особено за 5,5 мм. Липсата на куик фил си е сериозен конструктивен пропуск /не мога да го определя по друг начин/.

Това клипче показва нагледно разликите между клапаните за 7,5/16 J и 28/40 J:

Прилагам и взрив схеми на двете пушки. Любопитно ми е колко е задредукторното налягане при 1250 за 16 J и колко за 28/40 J? А също и колко е диаметъра на цилиндъра на 1250?
 

Attachments

  • Umarex-850-AirMagnum.pdf
    544.8 KB · Прегледи: 14
  • Walther-1250-Dominator.pdf
    426 KB · Прегледи: 13

Plamenf26

Потребител
Принципно преработката си струва основно, заради добрата цев и ако струва от порядъка на 300 лв. без цената на пушката и постигнеш 40 джаула енергия за поне 30 изстрела. Не съм специалист, но такива са ми разсъжденията.
 

andi

Редовен Потребител
Принципно преработката си струва основно, заради добрата цев и ако струва от порядъка на 300 лв. без цената на пушката и постигнеш 40 джаула енергия за поне 30 изстрела. Не съм специалист, но такива са ми разсъжденията.


много добра 60см цев, много добра монолитна цевна кутия , изчислена за стрелба без осмица , долен барабан , възможност за истински интегриран модер ......
 

andi

Редовен Потребител
последния пост е преди 7 месеца - явно си стрелят безпроблемно Валтерите
:)

Но когато се "спестят" пари за хубава помпа , или за бутилка ,( щото хатсанските са по-евтин20151008_110324.jpg ки). Ама после се дават за нов резервоар ( те пък ги дават почти без пари : че то 500 лв пари ли са )
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Анди, това откъм куик фила ли е ? Тая всичката мизерия няма как да е само от помпата.. Освен ако пушката не е стояла заровена в земята поне година...
 

andi

Редовен Потребител
Тази снимка не копи пеист ит някой чужд форум , не е и фотошоп ( на вие съм с тези техники) . Направих я лично с телефона когато разглобих (след доста борба) цилиндъра на 1250 . Преди мен известен "майстор" (с диплома) и опит с Валтер се е пробвал и се е отказал .
То и тук доста хора имат 1250 , и са ги отваряли , ама се чудеха какво е това - капачката с клапана за зареждане на стоманен цилиндър от Доминатор 1250 .
Пушката е купена нова преди 2,5 год . В магазина са предложили (при покупката) помпа Хатсан за 230лв , помпа Валтер(Хил) за 700лв ( с доставка за няколко дена и помпели мааалко по-леко) и гола брандирана 6л бутилка Валтер за 595 лв . Човека взема хатсанската (доста е якичък) и 2000 съчми - в неговия град няма .
"Изненадващо" още първата седмица помпата се разваля - километри до магазина, скандал и смяна с нова но вече с уговорката да помпи само до 250 , бавно и с почивки . Колегата почва да помпи само до 230-240 , стреля малко и рядко , но за около 1400 съчми помпата се разваля 2 пъти . Първия е закарана до магазина и те я ремонтират , след втория (това лято) се е огънала "случайно" около някакъв стълб .
Цилиндъра е останал свален и е седял така 2 месеца . При мен дойде с блокирал клапан и 120 бара , който не могат да се изпуснат . Няма да кажа как съм го отворил под налягане и какви нови приспособления правих специално за това - не опитвайте това в къщи .
Имам Валтер от 2007г и после така се случи , че едва ли има някой в БГ да е отварял повече Валтери 1250 и 850 от мен . Отварял съм цилиндри помпени с Хилл , с Хатсан и с бутилка и виждам много добре разликата вътре. Винаги , ама очевадно, хатсанските са мнооого мръсни и с проблеми . Ама чак такова нещо и аз за първи път виждам . Снимката вътре в цилиндъра не стана добре , и там е много гняз. Щока на клапана от ръжда се скъсал и заседнал - няма вадене засега .
Всичко ще се накисне в спец вана и ще видя какво може да се спаси .
И понеже от помпи разбирам много по-малко отколкото от Валтери , ще копирам това в темата .

ПП. Нека не забравяме , че извън шепата форум , има много ползватели на ВО вярващи безрезервно на "компетентните" продавачи в оръжейните магазини .
 
Последна промяна:

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Анди, само на стоманени, или и на алуминиеви цилиндри си ги виждал това? Аз имах 2 цилиндъра и както споменах съм ги пимпил с помпата. Идеално чисти са от вътре. Според мен вариантите са 2. Или човека не е почиствал помпата и за това тя е корозирала, като при помпане е набутала всичката ръжда в цилиндъра, или по някакъв начин създадени условия за екектролиза което е довело до междуметална корозия. Ако е имало малко влага и пушката е стояла в близост до ел.поле , е възможно да се получи точно този "ефект"...

Sent from my A850S using Tapatalk
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Не е много нов, обсъждахме го преди време...
Едни го харесват, други напротив :)
 

anibis

Редовен Потребител
Да Севдо нов модел е,само като го чуя как работи, и ми става ясно за какво иде реч,клапана здраво има преразход,чува се повторното удряне на ударника,иска си леко баене и ще стане както трябва.
Визията на мен лично ми харесва,и с тоя грип отдолу на ложата,много хубаво стои.
 
Последна промяна:

kiborga

Потребител
Пушката е страшно точна, но в момента я правя на правоток, защото с редуктора на тези 36 джанки не ми хареса като цяло на 25,50 и 80 метра групата е една и съща, всичко е в една дупка, много добре е балансирана като цяло, но ще видя на правоток как ще стреля като я направя около 50 дж. Пак ще пиша ...
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Walther-Maximathor-1-450.jpg


Първо бих ги питал да ми дадат цена без безсмислената грозна осмица. По-тъпо нещо не бях виждал.. Доминатор, моднат през Ротекс и после вдигнат на 60 джанки. почти съм сигурен че си е със стария спусък..
 

King Heavy

Новодошъл
В САЩ се очаква цена около 800$,за Европа из нета го срещах на цени от 800-1100 евро.Ще има и в кал.6.35 на 70 джаула.За разлика от Доминатора работното налягане е 200 бара,палнителя е от Ротекс с вместимост на чашки с дължина до 9мм,което впредвид мощноста на пушката в случая е недостатък,Eun Jin например не се събират нито 28.4 нито 32.4 грейна(10 и 12 мм дължина).Приклада е като на Ротекса,изработен е от Minelli.Лично на мен ми харесва по изразената пистолетна ръкохватка в сравнетие с тази на Доминатор да речем,надявам се и от синтетика да го има като вариант,по моему по практичен и по-евтин.Ще видим първите ревюта какво ще покажат и доколко посочените данни отговарят на истината,като мощност и количество на изстрелите например(30-40 според различни източници).В БГ ако се внесе на прилична цена,мисля че би бил добра алтернатива на Хасан,като съотношение цена-качество.
 

andi

Редовен Потребител
при тези цени , за това качество на Хатсан , почти всичко е по-добрата алтернатива :cheers:
 
Нагоре