Walther / Umarex

kiborga

Потребител
и на правоток се получи перфектно с 290 м.с. с 1.03 пак е дупка в дупка и много повече изтрели прави от колкото с редуктор с него правеше 4 барабана от 230 бара до 135, 140 на правоток 5 барабана от 175 бара до 125 бара което мен ме остройва това е за ротекса от мен
 

andi

Редовен Потребител
Тези дни завърших един "франкенщайн" . Преправяне на въглеродка Валтер 850 в "Анди" версия на Валтер Доминатор 1250 . Поръчката беше да прави повече изстрели отколкото с голямата ЦО2 бутилка , но с по-голяма мощност - 35дж с 1,03 . Да не стане много тежка , да се зарежда лесно , и да има лек спусък. Да има куик фил и манометър .
Обръщал съм доста такива въглеродки , но за първи път имам такива строги изисквания .
И така : пълен тунинг на цевна кутия , ударник , боен клапан, спусък , неавтоматичен предпазител , цев . Регулиране от 30 до 42дж с 1,03г без отваряне . Присадих цилиндър от БТ65 , с манометъра и куик фила . Чешки редуктор .
Много трудно намерих подходяща бойна пружина(мека и пъргава) - пробвах над 15 - български, немски , италиански ,поръчкови .
Накрая се получи нещо с което се гордея : лека (3,5 кг с преработен хатсански модер) , прикладиста , леко зареждане и спусък . И най-важното - с уникално нисък разход . Броихме когато имахме само 150 бара , но от 150 надолу направи 117 изстрела с 35 дж и около 90 при 40 дж . От 200 ще са поне 40% повече . И това от оставащите около 185 см3 .
Като е толкова удушена от към разход е и много тиха .
 

Attachments

  • IMG_6306.JPG
    IMG_6306.JPG
    287.8 KB · Прегледи: 149
  • IMG_6308.JPG
    IMG_6308.JPG
    697 KB · Прегледи: 141
  • IMG_6303[1].JPG
    IMG_6303[1].JPG
    634.1 KB · Прегледи: 140
  • IMG_6304[1].JPG
    IMG_6304[1].JPG
    618.8 KB · Прегледи: 136
  • IMG_6305[1].JPG
    IMG_6305[1].JPG
    594.4 KB · Прегледи: 140
Последна промяна:

apapazov

Редовен Потребител
Всичко си го направил супер!
Но наречи ме Тома Неверни - 117 истрела с 35дж от 185м3 това ще трябва да го видя лично за да ме убедиш
 

andi

Редовен Потребител
Споко , по-голям ТомаНеверни от собственика няма как да си . Лично той ги брои 117 през хроното , а с измервания си вади хляба , там е негова територия .
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Редуктора работи на ниско налягане.....
 

sts1969

Редовен Потребител
:D Аз не се заяждам, просто се сетих че на моята пушка целият резервоар е 120сс. :D:cheers:
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Преправяне на въглеродка Валтер 850... пълен тунинг на цевна кутия , ударник , боен клапан, спусък , неавтоматичен предпазител , цев ...цилиндър от БТ65 , с манометъра и куик фила . Чешки редуктор... преработен хатсански модер.
Пушката е 500 кинта.
Какво се получи като крайна цена?
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги дайте повече информация за този Валтер Ротекс май вече има 2 във форума.Групи,снимки нещо си нещо.
Взе да ме чеше крастата.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Колеги дайте повече информация за този Валтер Ротекс май вече има 2 във форума.Групи,снимки нещо си нещо.
Взе да ме чеше крастата.

Карлуково ти е близо /около 60 км./. Гари има такава. Много точен тип. По добре иди я виж и пробвай за да разбереш дали ще ти хареса. :cheers:
 

andi

Редовен Потребител
за мен Ротекс е като да ловиш маймуни с трици в сравнение с 1250 Доминатор
 

gary m

Редовен Потребител
Hi mate,
my written bulgarian is poor. Hence the Englisho_O
My Rotex rm8 is my favourite out of the 5 rifles I own. Hole on hole at 45m, 25mm group at 55m. The Rotax is better than I will ever be.
I am not to far from Pleven, borrow my Rotax for a few days and scratch that itch!!!!
I will fill the rifle, you will be good to go for 55 good shots at 30 j.

I know you like FT ........ the Rotax is to heavy for FT.
Scratch that itch.

Regards Gary: Rambo:
 

kiborga

Потребител
добре е ротекса доволен съм от него много като точност но съм махнал редуктора защото не мога да си играя с джанките... цевта е лотар валтер не като при доминатора крал валтер вупреки че и двете цеви са хубави лотара валтреа харесва всякакви чашки моя както и скорости ниски и високи също във вятар много добре се държи но пак казвам мойта е на правоток не ми хареса с редуктор 36 джанки и в момента е на 46 и ми е добре а с редуктора не бях пробвал на метан как ще се държи но съ сигорен че пак нямаше да ми хареса единствено имаш малко работа ако ще я ползваш с редуктор да намалиш преразхода с бойната прожина това е от мен на бързо..
 

andi

Редовен Потребител
Rotex е на доказаната база на Доминатор , просто са го поевтинили . Махнали са страхотната 60 см цев( уникално стабилизира при вятър ) и скъпия 300 баров цилиндър е сменен с много малка евтина бутилка на 200 бара . Другото е еднакво .
Лежат на старите лаври на 1250 Доминатор да продават по-евтиния Ротекс за повече пари - маркетинг .
За толкова пари Комета Линкс е за предпочитане - кована цев , двойно по-голяма бутилка , най-големия фабричен щрауд на пазара и още няколко няколко важни неща като предимство .
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Според мен не е точно така. Абсолютно безмислените 300 барови цилиндри са смърт за тарелчатите пружини ако постоянно се почва от 300. Да не говорим че редуктора има толеранс. Сега има доста повече въздух. Вярно че CW цевите не са лоши но LW си е LW. Приклада - е тук мога да каже че разликата е от земята до небето. Барабанчетата вече не са пластмасови а метални. Не само заради външния вид ще кажа че са по добри. На моите изпуснах едното и то се разлепи на две. Е залепих го и не личеше ама ми остави горчив спомен. Та за мен Ротекса си става.
 

kiborga

Потребител
не съм стрелял с доминатор незнам как е но ротекса прави 1 дупка и с редуктор и без редуктор просто правилно настроена на правоток ако някой иска да тества ротекс как стрля на правоток е добре дошал давам му пушката и сам си преценя а до колкото до резервуара може да му се сложи 450 кобикова аломиниева ботилка дори и 500 с леко престъргване отвътре на преклада
 
Нагоре