Vulcan 3 25кал или fx-impact-m3 25кал

radosten

Потребител
Сега на Банево ще се стреля, аз за съжаление, няма да съм там. Ако има колеги с Вулкан, защото знам, че ще има колеги с FX. Ще се радвам да направят едни тестове. Ей така, за панаира.
 

radosten

Потребител
Освен за стрелба, за какво друго ползваш твоята??
За да си различен. Знаеш, че притежаваш едно съвършенство, но защо то да не прави впечатление. Или си седим в сивото, и не ни пука. Тука става въпрос, само за стрелба, става въпрос за изкуство, но не всеки, би го разбрал...
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Сега на Банево ще се стреля, аз за съжаление, няма да съм там. Ако има колеги с Вулкан, защото знам, че ще има колеги с FX. Ще се радвам да направят едни тестове. Ей така, за панаира.
С Калоян ще съпоставим двете марки колега, аз му давам Маверика със най-добрата групираност на слъгове, а той съответно Вулкана, и ще има топли съпоставки със студена бира да се дискутира. :D
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Сега на Банево ще се стреля, аз за съжаление, няма да съм там. Ако има колеги с Вулкан, защото знам, че ще има колеги с FX. Ще се радвам да направят едни тестове. Ей така, за панаира.
Няма страшно, ако мероприятието протече адекватно и безгрижно, втората половина на ноември ще се направи 2 част.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
За мен няма база за сравнение. Когато сравняваме 2 пушки за точност и двете трябва да са с еднаква мощност. И двете трябва да са статично прикрепени на станок и тогава да се стреля. Не може да се каже коя пушка е по-точна ако едната е 120J , другата 80J , едната е 5.5 , другата 6.35 и двама различни стрелци стрелят с тях. Тогава може да кажем кой е по-добър стрелец, но не и коя пушка е по-точна. Никой обаче не взима предвид факта, че
Вулкана го вадиш от кутията завърташ един шестограмен болт и е на 120J , без да сменяш нищо. От друга страна, ако искаш пък да променяш скорости, всеки път трябяа да разглобяваш приклада от железарията, което е малоумно . Ако искаме да направим тест, трябва според мен само един да е стрелеца и с двете пушки. @The PuNiShEr , ако благоволи може да направи теста, аз не съм добър стрелец . В крайна сметка коя е по-хубавата пушка е като темата Ауди/БМВ/Мерцедес…
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Аз съм ЗА, ще тествам. Що се касае, има ли време, ще дам на всеки желаещ да стреля с Маверика ми.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Нали и аз съм сакат стрелец,ще ми е интересно ти какво ще направиш с моята пушка.
Лошото е,че ще има вятър и то на пориви. Та резултатите хич няма да са обективни.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Никой обаче не взима предвид факта, че Вулкана го вадиш от кутията завърташ един шестограмен болт и е на 120J , без да сменяш нищо.
И другият факт, че за да достигнеш тези мощности с FX ще изгубиш много време, средства и нерви !
 

Ичи Геки

Редовен Потребител
Не знам защо се натъртва постоянно че вулкана бил нещо неземно като мощност, като fx impact m3 6. 35 в 700мм стреляше от кутията 2.2 грама проектил с 330мс, което не беше максимума на редуктора, а само на пружината, което е 120j а без проблем, без тунинг части може да се засили още доста. Тука се спорят някакви небивалици като дали бмв или мерцедес е по добро, а накрая за някой се окаже че е дачия. Аз лично преди месец имах "честта" да стрелям с вулкан 3 6.35 почти цял ден, както и да сравним с приятел 2те пушки до колкото е възможно с текущите настройки - и 2те пушки се представят прилично и сравнително идентично, но аз лично такова дърво не бих си взел никога, както и той примерно не би си взел Fx. Тези спорове са ми някак Бай Ганьовски...
 

llcoolj

Редовен Потребител
Не знам защо се натъртва постоянно че вулкана бил нещо неземно като мощност, като fx impact m3 6. 35 в 700мм стреляше от кутията 2.2 грама проектил с 330мс
Говоря за калибър 5.5мм на въздух, понеже Кокито (Laferrari63) има такъв! И двете пушки са много добри, а относно сектата на FX , то е ясно, че няма да предпочетеш Хатсан Пиледрайвър ;)
 

Ичи Геки

Редовен Потребител
Говоря за калибър 5.5мм на въздух, понеже Кокито (Laferrari63) има такъв! И двете пушки са много добри, а относно сектата на FX , то е ясно, че няма да предпочетеш Хатсан Пиледрайвър ;)
Hatsan Piledriver е пушка без конкуренция в класа си
 

du6ata

Редовен Потребител
Преди време и аз бях пред тази дилема. Случайно видях че колега продава тайпан ветеран лонг и го купих. Определено не съжалявам, 55 изстрела, много тиха с фабрично заглушена цев,около 100 джаула.
Тоя Тайпан беше мой в 6.35 нали ебати пушката направена здраво като танк с жсб нокаут стреляше мнооого добре а и отложеният истрел при тайпана го няма нито една друга пушка само едно не ми харесваше че се зарежда отзад при бузата
 

MALIN

Потребител
Не случайно Павката шамана по горе пише
"Айде сега ще ме вкарвате в друг филм"
Той е стрелял и с двете нека каже коя е по точна пък после ще видим кой се заяжда

А съм сигурен че ще има и коментари след днес в Банево.
Ще ги чакам довечера с нетърпение а и бих дошъл но нямам кола имам само ел.велосипед
 
Нагоре