Vulcan 3 25кал или fx-impact-m3 25кал

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Колега и двете ВО-та са висок клас и няма как да сгрешиш в избора,останалото е субективно...BMW или Мерцедес...ракия или уиски...За закупуването на пушка 3К+ си заслужава разходка до Русе при Павел(честит празник адаш) да ги пипнеш на живо за де не влизаш в излишния филм "Ако бях взел другата" още повече за мен Русе е столицата на въздушното оръжие у нас,тия хора ме изумяват,помоли колеги от там да пробваш,не мисля,че някой ще ти откаже!Иначе съм +1 за Вулкана...чисто субективно!
 

michorovm

Редовен Потребител
Благодаря на всички за отговорите.
Клоня все повече към вулкана, искам нещо което да стреля от кутията, омръзнало ми е от настоики и губене на време.
За фх знам че написаните мошности не отговарят, трябвало за слъг да се слага друга жев, също така се налагало понякога да се купува нещо и за ударника.
Така че клоня към вулкана
Колега, всички стрелят от кутията, въпроса е как и с какво. Без тунинг няма да минеш, въпроса е как ще го правиш. ФХ - За слъгове не е задължителна друга цев, даже лайнер не е необходим, ако е <= 36 грейна слъга в .25. Това с волфрамовия утежнител даже не е необходимо въобще (според мене) да се прави. Ако търсиш големите джаули при Вулкан, ако я купуваш от Русе, обади се на Ники (Гадняра) да ти я направи.
 

Niki

Редовен Потребител
Общо взето ги сравнете по следните показатели:
1.Цена
2.Тегло
3.Дължина
4.Брой изстрели
5.Дали са полуавтомат или не
6.Шум при изстрел
7.Мощност
8.Възможност за регулиране на мощността на момента
9.Спусък и реглаж
От горните постове само едно,, ала бала,,
 

michorovm

Редовен Потребител
Прав си, ще се опитам да отговоря:
1.Цена - Вулкан печели 3100 срещу 3900 в БГ (аз така съм купувал)
2.Тегло - ФХ печели 3100 срещу 3600, по спомен
3.Дължина - ФХ печели 890 мм (без мод) срещу 1000 мм
4.Брой изстрели - относително, зависи от тунинга, но по спомен с Вулкан при 100 Дж, правех 40 - 50 изстрела с 300 барова бутилка и не знам колко налягане на регулатора, а с Импакт 60 изстрела с 250 бара в системата и 130 бара налягане на регулатора.
5.Дали са полуавтомат или не - и двете не са
6.Шум при изстрел - печели Вулкан без модератор, сравнен с Импакт без модератор
7.Мощност - съпоставими
8.Възможност за регулиране на мощността на момента - огромно предимство за Импакт, то Вулкан няма такава опция (на момента)
9.Спусък и реглаж - съпоставими, но при Импакт връткаш 2 болтчета, при Вулкан, махаш приклада
 

emci74

Редовен Потребител
Колегата не е задал конкретни критерии, че да пишем дисертации по темата. Тя си е за това- алабализми. Всеки си написа какво му харесва и какво не в споменатите пушки. Освен Мартин не се сещам за друг, който да е притежавал и двете, че да ги сравнява.
П.С Споменавайки Мартин, сега се сетих, че продава чудесен Импакт на цената на Вулкан. Бих препоръчал на колегата да му погледне обявата.
 
Последна промяна:

llcoolj

Редовен Потребител
Благодаря на всички за отговорите.
Клоня все повече към вулкана, искам нещо което да стреля от кутията, омръзнало ми е от настоики и губене на време.
За фх знам че написаните мошности не отговарят, трябвало за слъг да се слага друга жев, също така се налагало понякога да се купува нещо и за ударника.
Така че клоня към вулкана
Добре си се ориентирал. За мен лично това е по добрият вариант.
 
Последна промяна:

Amfo

Редовен Потребител
Благодаря на всички за отговорите.
Клоня все повече към вулкана, искам нещо което да стреля от кутията, омръзнало ми е от настоики и губене на време.
За фх знам че написаните мошности не отговарят, трябвало за слъг да се слага друга жев, също така се налагало понякога да се купува нещо и за ударника.
Така че клоня към вулкана
Аз бих казал ,че отговарят . Стрелям слъгове без да съм сменил цевта . Реално само тъй нареченото чукче съм сменил . Купих slug power kit , но се оказа ,че с оригиналния дотиквач пак си достигам желаните скорости . Направих пушката да стреля чашки и слъгове . Стрелям hn чашки 1.37гр jsb heavy 1,645 гр мисля и hn slug 30 grain това е за 5.5 . Не съм е засилвал максимално но в 5.5 може да мине 100 джаула, но разхода ще е много голям . Пушката е fx wildcat mk3 bt vp . От кутията също си стреля добре .
 

nikolaym

Потребител
Вчера пристигна вулканчето но в 5.5мм. Благодарности на Павел за всичко.
По на татък ще добавим и 25кал към колекцията.
Пушката е уникална това мога да кажа за сега, по нататък ще кача резултати че голяма жега сега.
 

Стаско

Потребител
Преди време и аз бях пред тази дилема. Случайно видях че колега продава тайпан ветеран лонг и го купих. Определено не съжалявам, 55 изстрела, много тиха с фабрично заглушена цев,около 100 джаула.
 

radosten

Потребител
Освен за стрелба, за какво друго ползваш твоята??
Аз бих казал за кеф, и да се различаваш от стадото. Купувате си еднакви коли, но аз искам да се различавам от сивото. Така ми харесва. А иначе FX има доста предимства пред Вулкана.
1
Общо взето ги сравнете по следните показатели:
1.Цена
2.Тегло
3.Дължина
4.Брой изстрели
5.Дали са полуавтомат или не
6.Шум при изстрел
7.Мощност
8.Възможност за регулиране на мощността на момента
9.Спусък и реглаж
От горните постове само едно,, ала бала,,
Явно, че FX ще бие....
 

radosten

Потребител
Добър избор. Ще се радвам, на някоя сбирка, да тестваме Вулкана и FX са. Ще бъде забавно.
Аз бих казал за кеф, и да се различаваш от стадото. Купувате си еднакви коли, но аз искам да се различавам от сивото. Така ми харесва. А иначе FX има доста предимства пред Вулкана.
1
Явно, че FX ще бие....
Пича си избра Вулкан, страхотен избор. Надявам се да му донесе удоволствие, при всяка една стрелба.
 

radosten

Потребител
Няма шанс
Вулкана е много по точна пушка
Не мисля, че си стрелял и с двете, за да имаш меродавно мнение. Темата е широка, до сега не съм чел за надстрелване на двете пушки. Така че, коментарите са излишни.
 
Нагоре