SUMATRA by Eun Jin

|CL|NIKI

Потребител
В моя Кериър смених цевта, удърникът/чукчето, пружината на удърникът - с доста по корава, пружината на клапана, отвора на прехода, всички О пръстени, регулиращата гайка в/у бойната игла беше скъсена с 5мм и още куп неща за който вече не се сещам :). С 2 думи както казва cilindura - всичко.
Качика правеше 3.3 грамови куршуми и Кериърът никога не е страдал от неточност - нито с късата нито с дългата цев, със или без СМ,на 260м/с или на 310м/с. Винаги си беше безупречно точен.
Тъкмо намерих темата на човека койте последно я продаде - той също я похвали на точност.
Да - звукът от изстрела е като от .223 примерно, но със СМ всичко е нормално. Имал съм доста попадения около 70 и нагоре метра с пълна перфорация и стоп на място на рижави рунтавелки :)
 

lynx

Редовен Потребител
Ами играх си с може би първият Кериър III 707 Карабина който внесох в БГ.
Да беше с малък резервоар но се постарах всичко друго да бъде на макс. Не е тук мястото да пиша за него.
Постигна плато от 10 изстрела със скорост 318-322м/с от 250 до 180 бара с 3.3 грамови проектили.
Може би единствената разлика със Суматрата на колегата е ,че + всичко останало си имаше и нова полигонална цев Лотер-Валтер 605мм....

Определено не. Проектилите бяха от kachika - първите които правеше. Хроно имаше. Помпи по магазините нямаше (аз никога не съм имал)- ползвахме бутилки. По магазините не бяха чували за ПЦП. Нито за чашки Eun Jin - всичко си внасяхме. Аз съм един от старите във Варненската група който приключи с пневматиката около2007г. ( сега май пак се зарибявам).Ползвах всичко що имах само и единствено за лов.......на всичко:).
Max - извини ме за спама по темата на колегата.

Аз не случайно питам, защото пушката си я купил юли-2008, обаче си приключил с пневматиките през 2007 ;)
2008-ма не е било преди 10 години.
Както и да е.....
Много оспамихме темата за Суматрите.
 
Последна промяна:

andi

Редовен Потребител
Утре сутринта ще се пуска поръчка за резервни части за Суматра . Писал съм някой неща за който се сетих . Ако на някои нещо му трябва , да ми пише в близките няколко часа .
 

tamiestef

Потребител
Привет,колеги!
Ако някой публикува списък или линк към такъв,с размери на "о"пръстените на Суматра 5.5,ще съм много благодарен!
 

tamiestef

Потребител
Благодаря Bili, но са ми необходими размерите на всички "о" пръстени по Суматрата.
Очаквам още публикации.
 

michelscofield

Новодошъл
Колеги запознати ли сте с поръчката на проектили от чужбина, ако се организираме всички, които искаме от тежките и да направим поръчка :):)
 

andi

Редовен Потребител
тези еваниковите които ти дадах харесаха ли ти ?
 

edinak

Потребител
Утре сутринта ще се пуска поръчка за резервни части за Суматра . Писал съм някой неща за който се сетих . Ако на някои нещо му трябва , да ми пише в близките няколко часа .
andi Дано не си ме пропуснал в поръчката че съм мераклия за една дълга 2500 500 сс ,25 Sumatra , че идва пролет и ще има търкаляне по поляните :cheers:
 

andi

Редовен Потребител
Нали ти писах кога ще дойдат. Доста колеги ги чакат.
 

anilan78

Новодошъл
Здравейте от къде в момента мога да си купя една суматра и на каква цена? Става дума за 5.5 дългата цев благодаря ви предварително
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
За нова се обади се на колегата @andi.
За секън-хенд имам познат с такава (в заводски вид) в 6,35, който обмисля продажбата и.
Цена малко под 1000.
 

anilan78

Новодошъл
а какво да гледам при евентуална покупка втора ръка ?Кой са най честите дефекти и износвания
 

edinak

Потребител
Здравейте от къде в момента мога да си купя една суматра и на каква цена? Става дума за 5.5 дългата цев благодаря ви предварително
В 5,5 вариант ги има навсякъде / поне допреди месец звънях за 6,35 но имаха само в 5,5 / става въпрос за софийските магазини така че виж кои ги предлагат и им звънни, цената беше 1250,00 лв
 
Нагоре