Snow Peak AirGun - SPA P12, P10, M10, M11, M10, M20, M22, ......

Дискусия в 'Компресионна Пневматика' започната от shstanchev, 9 Февруари 2015.

1. fatalen

fatalen Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    3,421
    от:
    София
    Според мен по-добре да го изтрият, отколкото да го местят! Не е първия ти пост, в който има написани неверни неща.
    Първо си написал правилно зависимостта, а после почваш пак глупости да пишеш, смятайки че само четем, а не мислим!
    Скоростта на звука е правопропорционална на околната температура, както и си го написал. Ама продължаваш да твърдиш, че в студа ти се вдига скоростта?
    Ако за някои четящи дългите постове означават "тоя е разбирач", за други не са.

anibis харесва това.
  2. andi

andi Редовен Потребител

Публикации:
    2,668
    от:
    Пловдив 0878 916 789
    Не , ти прочети какво съм написал .
    Къде и кога съм казал такова нещо :
    Не вярвам точно ти да не разбираш какво съм написал .
    Но айде отново :
    Ако примерно лятото скоростта на звука там когато съм настройвал е била 339 мс и аз съм я оставил 337 мс , значи е е била дозвукова . После става по-студено с Х градуса, и скороста на звука пада на 330 мс . И скоростта на пушката пада на 332 мс - тогава пушката започва да стреля надзвуково .
    И се налага ръчно да се намали , за да стане отново дозвукова при тези Х градуса .

Последна промяна: 17 Април 2018
    batnan and 7842 like this.
  3. njatanasow

njatanasow Редовен Потребител

Публикации:
    1,630
    от:
    Бургас тел 0897871938
    Това хоби стана да го практикуваме след завършване на поне две ВИСШЕ !!!:bravo::cheers:

andi, Noname, hunter_78 and 1 other person like this.
  4. sts1969

sts1969 Редовен Потребител

Аз съм простичък, и нямам нито едно... да се отказвам значи...?!? :-[ :D:D:D
    В кръга на шегата б'ат Ники, но тези сегашните висшисти сааа..... :confused:
    Скоро ми се случи нещо куриозно, във фирмата в която работя (като елтехник) назначиха новоизлюпено висшистче-електроинженерче, на пръв поглед нормално интелигентно хлапе. Идва при мен оня ден, носи една дрелка и един малък ъглошлайф, и ме пита: бати Светльо, началника ме прати да му занеса дрелката, кажи ми кое от двете е дрелката. :eek: Аз го гледам като ...сещате се, като гръмнат, идеше ми да му шибна един зад врата защото помислих че се майтапи, ама не се шегуваше, просто няма абсолютно никакъв опит. :wall: И все си казвам, трябва да върнат казармата... :no:

Niki, mitaka, hunter_78 and 1 other person like this.
  5. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,294
    от:
    Старата София
    В уважаваните учебни заведения, който употреби думата "дрелка" ще го линчуват :)
    Нормално е младежа да не е чувал тая дума :D

soundmax, Kifa and sess84 like this.
  6. Kifa

Kifa Редовен Потребител

Публикации:
    756
    от:
    София
    сус бре с тия русизми...сакън!!!

7. andi

andi Редовен Потребител

Публикации:
    2,668
    от:
    Пловдив 0878 916 789
    Ники , нещо не си падам теоретик , предпочитам каквото мога да го науча от практиката . Но е факт , че нещата се случват независимо дали може да си обясним защо . Физиката си действа , независимо дали не сме чували за нея , или имаме 2 магистратури .
    Горе се опитах да обясня ситуация от практиката , каквато ми се случва за първи път , с идеята , че може да е полезно за някой непредубеден . Не знам някой да е имал заигравка с цев стреляща супер на свръх звук , за да излезе от "теоретичния канон 270-300 мс" и да я остави на границата на звука . И така да се сблъска с това явно странно за мнозина явление .
    И за да е по темата на китайския булпап едно простичко практично решение от мен (лустер клема) да огранича хода на спусъка след изстрел :

Прикачени Файлове:

8. gogan64

gogan64 Потребител

Публикации:
    210
    от:
    Пловдив
    REGULATOR това ми звучи редуктор

Някой има ли информация за това китайско чудо???[/QUOTE]

Сдобил си се с най добрия булпап в средния ценови клас!
    двата модела на една и съща марка са лидери по продажби в света Р15 сайд левър и Р10 болт екшън!

Пушките са с редуктор/регулатор/ Германски лиценз . търговската марка за САЩ е ДИАНА!
    Имам две пушки от този производител -Р10 и ДИАНА М16 АУТЛЕЙ-
    Р10 е на тезгяха за продан в момента-/виж раздела продавам .във форума/

9. SGS

SGS Редовен Потребител

Публикации:
    232
    от:
    Варна
    Huben K1 отново се е появила в Krale. Преди около година исках да я купя и комуникирах с тях относно тоя модел и ми казаха, че нямат намерение да я зареждат заради много проблеми по нея. Интересно защо са си променили мнението, щом сега се е появила в наличност при тях. Някой случайно да знае подробности? Възможни са два варианта - 1) Оправили са проблемите по пушката; 2) Има мнoго желаещи купувачи и затова са я заредили.

Последна промяна: 28 Юли 2018
    SvilenP харесва това.
  10. SvilenP

SvilenP Редовен Потребител

Публикации:
    363
    от:
    Габрово
    2....

Gadnqra харесва това.
  11. dberov

dberov Редовен Потребител

Публикации:
    2,870
    Следя какво се пише и съм изгледал всички видеа за тая пушка още от самото начало. Първата партида на Huben K1 излезе в края на Март 2015 и единствения проблем за който зная е че от Lothar Walther са пратили на производителя кофти цефи и след оплаквания от закупилите пушката, търговците са ги подменили "къстъм" цеви.
    През 2017 пуснаха Huben K1 втора версия с подобрения като основно е вече с нова и качествена цев и шрауда също е променен, той е от цяла тръба започваща от цевната кутия като така използва пълния си капацитет да заглушава и притежателите на втора версия казват че определено пушката е по тиха. Също при втора версия може да се развие предната тапа на шрауда и да се навие модератор. Докато при първата версия шрауда от две части, като само първата част от шрауда до осмицата заглушава а втората след осмицата е само козметично допълнение. Има още няколко незначителни промени, като логото което вече не е на горната част на цевната кутия а от страни, спусъка и лоста за заключване които бяха в сребристо вече са черни.
    Колега SGS, сигурен съм че на пазара няма вече предлагане на Huben K1 от първата серия. Чудя как търговците въобще не си дават зор да спечелят клиенти като опишат че предлагат втората версия и публикуват реални снимки с описание за подобренията по нея. В 99% от електронните магазини приложените снимки и видео материали са на първата версия на пушката. Що се отнася до официалния сайт HUBEN, там пък няма абсолютно никакво обновяване и си стои така от как е създаден.
    Попаднах на един електронен магазин където има раздел за дискусия с търговеца и по долу прикачвам част от една такава дискусия, да се види с колко молби от потенциален купувач, продавача е подменил снимките на старата версия с новата а в описанието само е добавено Version 2 толкоз. >> http://www.balistas.com/air-rifles/spa-air-rifles/huben-k1-55mm/#diskuse

2018-07-28_104504.jpg

Когато гледах първите видеа в youtube, се бях запалил да купя тази пушка, дори след като видях подобрения шрауд реших че може малко да се скъси а също ако се отнеме от задтилъка ще придобие по компактен вид, че тия 83 санта не ми се нравят за булпап, даже и колаж си направих....но с времето нещо почнах да изстивам.

2017-06-27_1346000.jpg

Ако някой се засили да купува K1, нека прочете предупреждението по долу, понеже има вече ужилени клиенти.

2018-07-28_103946.jpg

Ето още няколко сайта в които се предлага пушката но само в два от тях е упоменато че е втора версия а само в единия е с актуални снимки.

http://mrodair.com/huben_k-1_semi_auto_pcp
    https://airgunheaven.com/en/huben-k1-versie-2
    http://www.balistas.com/air-rifles/spa-air-rifles/huben-k1-55mm/
    http://www.topgun-airguns.com/HUBEN-PCP-Airgun_p_105.html
    https://www.justhunters.pk/Huben-K1
    http://experthpa.com/cart/cart.php?m=product_list&c=70

Последна промяна: 28 Юли 2018
    Propar, Kifa, Gadnqra and 2 others like this.
  12. MAD MAX

MAD MAX Модератор Модераторски Екип

Публикации:
    2,528
    от:
    ВАРНА
    И аз се бях засилил. Вчера получих от Крале уведомителен и-мейл, че вече е налична. 100% е Version 2. Ама и аз нещо поизстинах, макар че ми се искаше да я поразходя. :D:D:D

anibis and dberov like this.
  13. dberov

dberov Редовен Потребител

Публикации:
    2,870
    Ми зата, що не я вземеш, че поразходи я една година, пък като изстинеш напълно...като знам на каква загуба си продаваш нещата, може много бързо да се стопля пак. :D:D:D

7842, Emp, Propar and 1 other person like this.
  14. kosmev

kosmev Потребител

Публикации:
    156
    от:
    Варна
    Малко да върна интереса
    Случайно забелязах, че PR900W в 4.5мм в испанския spairguns.com е на промоция - само 129 евро...
    https://www.spairguns.com/armas/spa/pr-900-w-989.html
    Най-евтиното ново PCP, само от алуминий и дърво, не от жИлязо и пластмаса, като на комшиите, с тегло само 2кг и 45 санта цев !
    Многозарядна, дори пълнителят е от алуминий .. идва и с плочка за единична стрелба.
    Малък резервоар 100cc, но стига за 20-ина изстела на 30 джаула! За помпа не ти трябва повече.
    Нерегулиран естествено, ама с механични мерни и нещо като заглушител :)
    Два пъти аха да го поръчам и се спирам, че ми се ще булпап, ама на такива цени няма...

15. apapazov

apapazov Редовен Потребител

Публикации:
    445
    от:
    Пловдив
    Мисля че пълнителя/барабана/ е пластмасов.
    Това си е СПА сп1м пистолета на цо, но с дълъг резервоар на въздух и приклад на пушка
    Иначе да- цената е без анлог за пцп пушка

16. kosmev

kosmev Потребител

Публикации:
    156
    от:
    Варна
    И аз така смятах, ама тука прочетох And the magazines are machined of aluminum – no plastic crap except for the “lid”.
    Иначе друго, което не ми харесва, е плитката дупка на отвора в цевната кутия, който влиза в цевта.
    Отгоре се натяга с три стопорни винта, но все пак са поспестили метал.
    Сега с пистолета с упора целя 9 от 10 пъти капачки от бира на 25 метра... иска ми се с пушка да мога на 50... ама точно с тая нерегулираната едва ли ще стане тая работа :)
    Мислех да я взема да си поиграя с нея, да и резна приклада или да го направя сгъваем.... да обуя цевта в една карбонова тръба с фи 20мм, за да я заглуша съвсем...
    Ама до булпап няма да успея да я докарам :rolleyes:

Последна промяна: 7 Септември 2018
  17. apapazov

apapazov Редовен Потребител

Публикации:
    445
    от:
    Пловдив
    Щом пише така може и да са отправили барабана. Пласмасовия беше пълен ташак

18. kosmev

kosmev Потребител

Публикации:
    156
    от:
    Варна
    Абе май само барабана и е наред... :)
    Отказах се... Точност никаква.
    На някой, дето иска да upgrade-не пружинен хасан може и да се хареса - пак толкова ще е (не)точна, ама поне ще е три пъти по-лека и многозарядна :)
    Ето на 25метра нещо като групи.
    pp900w.png

Ето на 50метра (това в картона) ... някой с прашка ще направи по-добра група
    pp900W2.png

Явно няма как да "мине тънко" идеята ми за бирени капачки на 50 метра :)

Ludjev77 харесва това.
  19. anibis

anibis Редовен Потребител

Публикации:
    2,575
    от:
    Варна 0899/859-831
    Колега какво очакваш на цена има няма 300лв каква точност искаш да има,на мен само цевта на едната ми пушка е по-скъпа.

20. kosmev

kosmev Потребител

Публикации:
    156
    от:
    Варна
    Ами след като ми направи фаска на цевта :) ... и след като я стегнах здраво към цевната кутия със стопорни болтове, пистолетче за 340лв на същата марка с 23 санта цев прави доста по-добри групи от горната пушка.
    Та тайничко се надявах два пъти по-дългата цев да ми вдигне два пъти разстоянието, на което правя ей такива стрелби сега (5 изстрела, в шуменското са 2).:rolleyes:
    beer_27m.jpg

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена