Slavia - 630/631/634 - чешките пружинни пушки .

Дискусия в 'Пружинна Пневматика' започната от cdman, 6 Октомври 2008.

1. Дака

Дака Потребител

Публикации:
    45
    Въобще не съм се засегнал от теб господин МММ..... напротив смях се поне 10 мин, преди да ти отговоря!
    И...... нито си заинтересован от пушката, нито си искал да разбереш от къде идва разликата в цената, ти сам си знаеш какво целеше, но се оказа неподготвен!
    И да, на такива.......... отговарям подобаващо!

Само за протокола, пушката се продава с монтажа и оптика за 350лв.
    https://www.olx.bg/ad/vazdushna-pushka-salvia-631-model-77-lux-4-5mm-CID618-ID8f0OS.html

Последна промяна: 6 Юли 2020
  2. Kifa

Kifa Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    959
    от:
    София
    Славията не е за оптика освен ако не е пипната шарнирната връзка,така че екстрата е излишна,а иначе последните двайсетина поста не са за тук...

Дака, MMM and добри like this.
  3. Дака

Дака Потребител

Публикации:
    45
    Прав си колега, моля модераторите да изтрият ненужното по темата?

4. xpresident

xpresident Редовен Потребител

Публикации:
    1,576
    от:
    Варна
    До колко лева на джаул е приемливо? Че като сметнах как съм се набутал с Атамана... трябваше за тези пари да е 80j :cheers:

t.marev and Hidden like this.
  5. Hidden

Hidden Редовен Потребител

Публикации:
    521
    от:
    Перник-София
    :D :D
    Мисълта ми беше, че не е 16 дж пушка,a и няма потенциал за състезателна, не става за далечна стрелба, нито е от така желаните от много стрелци перфоратори на дъски, тухли, мивки и т.н. :cheers:

Последна промяна: 7 Юли 2020
  6. t.marev

t.marev Редовен Потребител

Публикации:
    453
    от:
    Пловдив
    Ам чи питай бре младеж! Давате ги бадева тия пари, гаче растат по дърветата!:( Не си взе една Комета, че хаир да видиш....;)
    Славията е хубава пушка! Имам един познат от Варна, има такава, даде ми да гръмна няколко пъти...хем без пари:bravo:....верно е малко слаботелесна, ама той си я харесва!:cheers:

7. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,578
    от:
    Старата София
    Славията въобще не е лоша пушка, особено за хора които са се научили да стрелят с пружинни пушки, а това изисква дълги години стреляне.
    Ето една 16 джаулова Славия-634 на 50 метра при безветрие какви стрелби прави от позиция Прав:

8. добри

добри Редовен Потребител

Публикации:
    190
    Подобрението/пипането е просто. Подлагат се дистанционни шайби от Вайраух между рогата на цилиндъра и цевната кутия. А за качествата на дадена „стока” се съди по търсенето на пазара. Славиите нещо изчезнаха от магазините. Виж по „Света и у нас”.

Kifa харесва това.
  9. chopara

chopara Потребител

Публикации:
    100
    Стрелял съм с 2 славии 630 и 631, и двете с оптики и двете на 10 метра си вкараха дупка до дупка без да са им слагани никакви шайби и други доработки.

Kifa and xpresident like this.
  10. добри

добри Редовен Потребител

Публикации:
    190
    Тази пролет купих Славия 631 в състояние видно от снимките. Пушката е произведена 1985 г. Не съм имал Славия. Тази е първата. За радост цилиндърът беше отличен. В началото на цевта откъм цевната кутия имаше 2-3 малки язвички. В това им положение не пречат на стрелбата въобще. Направи ми впечатление, че ригелът е „гърбав”. Впоследствие разбрах, че това е заводско изпълнение целящо неизползване на пластинчатата пружина по която се плъзга ригела. Мушката беше модел „направи си сам”. От собственика разбрах, че са капвали по някоя и друга капка нафта през въздушния отвор целейки при стрелби да дупчат метална ламарина. Сигурно са правили и други тъпотии. Пиша това , за да похваля здравината на тази пушка, за което ще пиша после. За сега толкоз. За „реинкарнацията” ще пиша допълнително.

Прикачени Файлове:

Venco, Licho, Evanko and 6 others like this.
  11. добри

добри Редовен Потребител

Публикации:
    190
    „Реинкарнациятя” се състои в следното:
    - Наварка на деругата по цилиндъра от ригела
    - Нова мушка със сенник /разпаднал се/- подарък от Хидън
    - Нова спускова скоба – от Хидън
    - Използван болт на предпазителя- от Щангата
    - Ново бутало и пружина за моделите след 2007-от магазина
    - Изработване на направляваща от полиацетал-стругар
    - Нови оси на кобилицата с цевната кутия и на кобилицата с ригела -изработени от мен.
    - Рециклиране на приклада и обработка с ОSМО
    - Почистване на металните части с шкурка от 100 до 2000
    - Смазване и сглобяване.
    - Предстои оксидация.
    Резултат 9 джаула. 182 м/сек с JSB 0.547 г. Тиха, почти безоткатна и много точна. За жалост цилиндърът няма релси за оптика. Ще търся цилиндър за оптика. Благодаря на колегите Румен и Илиян.

Прикачени Файлове:

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена