Slavia - 630/631/634 - чешките пружинни пушки .

A

Anonymous

Гост
на някой да му се намира спусков механизъм и бутало за славия 631?
 
A

Anonymous

Гост
продават ли се некаде о6те тези супер пу6ки,даите инфо некои ако знае. :cheers:
 

st_beer

Редовен Потребител
Преди месец в един магазин в съседния гр.Сливен имаше една славия 630 мисля че беше чисто нова.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
KOKOOO написа:
продават ли се некаде о6те тези супер пу6ки,даите инфо некои ако знае. :cheers:

Не се разбира от къде си колега.Ако си от района на София, последно преди около 2 месеца гледах в магазин Сафари модела беше 630. Цената над 200 лв.
Успех в покупката.
 
A

Anonymous

Гост
МЕРСИ ЗА ИНФО :cheers: :cheers:НА ВСИ4КИ.ОТ АСЕНОВГРАД САм О^ТЕ ЖЕДНА6 МЕРСИ И :cheers:НА ВСИ4КИ ИМЕНИЦИ.
 

6tangata

Редовен Потребител
Определено подкрепям,че на 10 метра,с упора,"Славия" 630 ги вкарва в 1-на стотинка,но определено си поиграх с финна пила и шкурка върху мерника на мойта(чисто нова),за да постигна това.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
С какви чашки?
Аз стрелях първо с гамо мач, а накрая с RWS
На 20 метра от упора също се представя отлично.
Чешките пушки се славят с точност, но е и със сила.
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Вчера ми подариха една Славия 631 мод 77 лукс. Преди около 25 години тренирах спортна стрелба с такава. Това ми беше първата пушка. След това Хайнел и т.н. Та като я взех в ръце ме налегнаха приятни спомени. Подариха ми я защото му заемала на човека място в работилницата :lol: :p ебати късмета. Две години му седяла там и само се препъвал в нея. Обаче предпазителя на спусъка е счупен. Не предпазителя за случаен изстрел, а този външния пласмасовия. Някой да знае къде мога да намеря такова нещо :sos:. Иначе пушката е в доло горе добро състояние. Отворих я, почистих я, намазах я с графитна смазка зад маншета който е тефлонов(или друг вид пасмаса) в перфектно състояние. Монтирах и едно Таско 3-9х32 и погърмях. Невероятна точност до 25м за пружинка :cheers:
 

Беселин

Потребител
KOKOOO написа:
продават ли се некаде о6те тези супер пу6ки,даите инфо некои ако знае. :cheers:
Преди около 3-4 седмици във ВИП-а имаше Славия 634 мисля(100% беше Славия обаче не им знам моделите мн.добре), но несъм сигурен за цената.
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Ето какво прави Славията на 20м. Чашките са от кутийката на снимката.
 

Attachments

  • Изображение009.jpg
    Изображение009.jpg
    111.5 KB · Прегледи: 1,268

andro

Потребител
Точна и не знам защо доста пренебрегвана напоследък.Чехите да се вземат в ръце и да направят Филд таргет изпълнение с фиксирана цев.
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ

23mld

Новодошъл
здравейте,
някой може ли да ми каже как работи предпазителят на славия 630 ако може и да приложи схемичка на частите в двете положения ще е чудесно.
 

harry_cool

Потребител
Пренебрегвана е основно поради една причина, за пушка стреля със смешно малка скорост. Спортен компресионен пистолет (не ПЦП) стреля със 150 м/с, а Славията в най-добрият случай със 170 м/с.

А предложението за ФТ пушка с фиксирана цев, ала Вайх 97 го подкрепям на 100%.
 
A

Anonymous

Гост
Ниската скорост е единствения недостатък на Славия-та. Иначе тя е пример за простичко, но много прецизно и ефективно като замисъл устройство. Спусково-предпазният механизъм се състои само от три елемента, което не пречи на спусъка да е много мек. Сигурно заключване, качествена цев, тежък приклад, добър общ баланс, чудесна стрелба......на... известни дистанции :yes:
Силов тунинг е възможен, но рискован...правих такъв преди години,с което и съкратих живота. С оперативна намеса по буталото и цилиндъра /печелене на полезен ход/, пружина от Хатсан, пригоден маншет с малка дебелина ... Вдигнах скоростта значително, но от увеличеното напрежение някои елементи като запъвача/пукна се куката към спусъка/ и шината на буталото /взе да помръдва/, сдадоха багажа и взе да прави самострели. Убедих се че здравината на елементите не позволява.
 

angelmr

Редовен Потребител
harry_cool написа:
Пренебрегвана е основно поради една причина, за пушка стреля със смешно малка скорост. Спортен компресионен пистолет (не ПЦП) стреля със 150 м/с, а Славията в най-добрият случай със 170 м/с.

А предложението за ФТ пушка с фиксирана цев, ала Вайх 97 го подкрепям на 100%.

Всъщност стреля точно с нужната скорост за да бъде използвана като пушка за начално обучение на бъдещи състезателни стрелци. За което е и ползвана най-вече.
 

Milen

Потребител
Slavia 630 model 77 kal 4,5. Това ми беше първата пушка преди десетина години. Евала на чехите. Много е удобна и точна. За дистанции до 20м. просто няма равна. Не е необходима никаква оптика. Мерните и прибори веднъж настоени така и не се наложи да ги коригирам в последствие. Децата също стреляха с нея и въпреки, че са малки (13 и 10г.) почти не пропускаха. Сега е в един колега от Варна. Дано да му достави удоволстие стрелбата с нея! Само веднъж се опитах да сменя пружината с по-мощна турска, но тя не изкара повече от стотина изстрела и омекна. Така и не се наложи да сменям пружина или маншон. Стрелял съм и с тяхната флоберка. Невероятен кеф. С stinger патрони на растояние от 150м кутийка от цигари 10 от 10! Жалко само , че още нямат пушки с висока начална скорост.
 
Нагоре