Slavia - 630/631/634 - чешките пружинни пушки .

prinz Eugen

Потребител
Вече дори не помня коя година точно беше (началото на деветдесете)... :pardon: когато в Русе започнаха да разпродават въздушни пушки на ОСО-то.Самата продажба беше много весела и тайнствена-обади ми се мой познат със заговорнически тон ми каза,че се продават Хайнели и Славии.Отивам на стрелбището на "Сортови семена",и още на паркинга смях-излиза милиционер с три-четири пушки под мишница и на бегом до патрулката където ги ХВЪРЛЯ :eek: със замах в багажника и отпрашват.Избрахме си по една пушка от камарата,и ни пратиха в един блок на "Плиска" до БЧК да оформим документите и да платим,после обратно на стрелбището да си вземем пушките. От тогава до ден днешен с тази невроятна,семпла и простичка пушка съм изстрелял над 10 К (в моите ръце-колко са изстреляни преди мен по стрелбища или фабрики тя си знае) джепане-впечатленята ми са,че чехите са сътворили нещо перфектно за целите си-обучение на закрито и на малка дистанция(до 20 метра според мен си перфектна :yahoo:).Купих и оригинална чешка пружина и маншет,които си стоят прибрани и НЕмонтирани(това относно качеството и дълговечноста на детайлите и материалите).Нямам идея как е качеството на съвременното им производство(визирам конкретният модел),но старото е страхотно.Пазя си я с носталгия,като първа пушка,и основно за дъщерята,че то и НВО и казарма няма вече,и ако не са родителите,кой да ги научи на оръжейна култура и уважение към оръжието дечурлигата,та да не правят щуротии и да влизат в новните(как ли да стреля хлапето по новият закон преди да навърши 18 :D ).С две думи-препоръчвам горещо-класика е :).
 
A

Anonymous

Гост
Аз съм горд собственик на Славия 631. За пушката мога да кажа само добри работи, имам я от доста време и е поизносена. Някой части са за смяна.... :'(. И искам да попитам откаде мога да намеря части за нея ??? :sos:

P.S. От град Видин съм :)
 
A

Anonymous

Гост
Едно време, от училище ни водиха да стреляме с такива. Час по военна подготовка или нещо подобно. Все пак, всички трябваше да сме готови за инвазията на имериализма ;))
Ха Ха!
 
A

Anonymous

Гост
Можете ли да ми препоръчате от къде да си закупя оригинални пружина и маншет за Славия 631 ? :)

Поздрави !
 
A

Anonymous

Гост
Цял ден се борих да намеря Славия дилар в UK - Няма! Искам да си купя 634 - Не мога! Що за тъпотия???????
Пиша у моя форум, всички ги знаят, обичат и ядец. Моля ако някой знае за дилар или магази in UK да пише. От сайта на CZ видях че Едгар Бродерс и Air Армс ги внасят но никoй не може да ми посочи magazin. Ужас!
 

go_panch

Потребител
Някой има ли идея, дали има разлики между Славия 624 и 625 ( по-специално ме интересуват пружината, маншета и уплътнението на цевта)
 

6tangata

Редовен Потребител
Нещо много интересно (откакто имам хронограф от Митака) :) Славия 630 (изпробвани 2 различни бройки) с нови пружина и маншет дава над 200 м/с по-точно към 205-206 м/с, това е с чашки GECO 0,45 gr.За сравнение FWB 601 дава винаги малко под 170 м/с 169,4..169,6. със същия хронограф.
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
По принцип мощността не е от значение.
Дай да видим мишени от тая пушка.
 

6tangata

Редовен Потребител
Пушките са 2-ве.Идеята беше, че Славия 630 и 631 са с по-голяма начална скорост от обявената в сайта с 0,45 грамова съчма.''Мишените'' си зависят от уменията на стрелеца най-вече.Който има хронограф и ''Славия'' може да измери, но пушките с който съм стрелял са почти нови.
 
A

Anonymous

Гост
Здравейте колеги и аз имам такова пушле (631)много сам доволен,но вече трябва да сменям пружината и маншета но от каде да си купя,пиша каде ли не ,но без резултат.Аз сам от Пловдив надявам се вие да ми помогнете.благодаря предварително.!!!Колега според мен не трябва да и се реже цевта така е доста точна и няма нужда от препряване,но това е вапрос на личен избор :)
 

chopara

Потребител
Взимаш маншета, пружината и с тях обикаляш из магазините и сравняваш, иначе ако кажеш за Славия ще те гледат като телета.
 

go_panch

Потребител
jekata_90 написа:
Здравейте колеги и аз имам такова пушле (631)много сам доволен,но вече трябва да сменям пружината и маншета но от каде да си купя,пиша каде ли не ,но без резултат.Аз сам от Пловдив надявам се вие да ми помогнете.благодаря предварително.!!!Колега според мен не трябва да и се реже цевта така е доста точна и няма нужда от препряване,но това е вапрос на личен избор :)
http://www.gunspares.co.uk/shopdisplayp ... 03&cat=631
От тук поръчваш, каквото ти трябва...
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Ако си от София може да търсиш в магазина на Лиляна Димитрова.
Също така в магазин Бункера в Плевен.
Това е само за маншет, за пружина мисля, че само от Чехия
Питай cdmen, той е поръчвал пружини за славия
Успех
 

dilom08

Редовен Потребител
Цевта в цевната кутия на славията както при другите пушки ли е- с щифт и набита или има и резба както при хатсаните.
 

tzocho

Потребител
dilom08 написа:
Цевта в цевната кутия на славията както при другите пушки ли е- с щифт и набита или има и резба както при хатсаните.

И мен ме интересува същото ...
 

ramiren

Потребител
Здравейте колеги ! Намерих едно пищовче Славия ZVP 4.5 .Иска ремонт .Уплътнението между цилиндъра и цевната кутия не става . Нямам идея от какво да се направи . Това ми прилича на омаслено кече или гьон ? Някой има ли идея?
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
ramiren написа:
Здравейте колеги ! Намерих едно пищовче Славия ZVP 4.5 .Иска ремонт .Уплътнението между цилиндъра и цевната кутия не става . Нямам идея от какво да се направи . Това ми прилича на омаслено кече или гьон ? Някой има ли идея?
ами да беше ми се обадил да го разгледаме :crazy:, тази седмица няма да мога, ама ако искаш следващия път като се видим донеси го и ще видим какъв е проблема и решението му ;) :cheers: а пък ако друг ти помогне преди това действай ;)
 
A

Anonymous

Гост
От къде мога да си поръчам пружина за ,, Славия,, ?


Следващия път пиши на кирилица.
 
Нагоре