Slavia - 630/631/634 - чешките пружинни пушки .

A

Anonymous

Гост
Koлеги, някой срещал ли е в софийските магазини модел "634" в калибър 4.5 мм? Искам да си взема нещо подобно за естетска стрелба по случай Нова година, защоото Добрият старец за пореден път ме остави да се оправям сам... :D ;)
 

lynx

Редовен Потребител
Провери евентуално във Вип.
А за естетска стрелба бих ти препоръчал на старо някоя FWB300SU.
Чат-пат се появяват такива в купува/продава.
Даже и в момента има една и е най-читавата бройка във форума, пробвал съм я и е перфектна.
Вярно е, че е по-скъпа от Славията но е много класи отгоре, а кефа е според парите ;)
 

buff

Потребител
Колеги да се похваля и аз. Сдобих се с една Славия модел 630. Купих я насляпо. Външният вид е почти перфектен. Има обаче един проблем. Има изместване на оста на цевта в ляво спрямо оста на пушката. Не е много, но прави монтажа на оптика невъзможен. Има ли оправия този проблем или да си стрелям на механични?
 

go_panch

Потребител
buff написа:
Колеги да се похваля и аз. Сдобих се с една Славия модел 630. Купих я насляпо. Външният вид е почти перфектен. Има обаче един проблем. Има изместване на оста на цевта в ляво спрямо оста на пушката. Не е много, но прави монтажа на оптика невъзможен. Има ли оправия този проблем или да си стрелям на механични?
Предоплагам, че искаш да кажеш остна на цевта спрямо остна на цевната кутия. В такъв случай може да сложиш монтажи с изместване по хоризонтала, но цената там е височка:
http://arms-bg.com/%D0%B7%D0%B0-%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D0%B4%D1%83%D1%88%D0%BD%D0%B8-%D0%B8-%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B1%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%BF%D1%83%D1%88%D0%BA%D0%B8/%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%B6-sportsmatch-uk-atp65c-1-scope-mount-sportsmatch-uk-1.html
Друго не се сещам.
 

andro

Потребител
Вместо да даваш пари за монтажи и да стреляш с крива пушка ,защо не се опиташ да поправиш проблема.Чудно ми е че има Славия с такъв фабричен дефект характерен за ефтините и не само китайки.
 

buff

Потребител
Точно това имам в предвид. Оста на Цевта има изместване в ляво спрямо оста на цевната кутия. Това с монтажите за мен не е решение. Проблема е, че няма идея подлежи ли на поправка. Ако развия болта, който държи и опитам да наместя дали ще има ефект? Или трябва друга манипулация?
 

boybey

Потребител
Изпускал съм цев на Хатсан 125 при зареждане до положение "банан", имал съм като твоя проблем и на новозакупен Метеор АР 1000.
И в двата случая се справих, сваляйки цевта. Захващах я здраво за цевната кутия с менгеме, напъвах силно, но контролирано силно в обратната посока, като едната ръка държи края на цевта, а другата държи средата, и напъвам с такава сила, че изправянето да става в зоната, където цевта влиза в кутията, а останалата и част да остане права. Всичко е въпрос на усет. И в двата случая постигнах отлични резултати - доказани с точна стрелба.
Опитай.
Ако някой колега предложи по-удачно решение, ще го възприема.
 
A

Anonymous

Гост
Koлега, ако пушката не е нова, подобна деформация може да говори за изкривяване на цевта, а не просто липса на съосност. Възможно е да са разместени и отвора на цилиндъра спрямо цевния канал с произтичащи от това негативни последствия за потока от нагнетен въздух и загуба на мощност и точност. Когато отваряш и затваряш пушката за зареждане, усещаш ли някакво неестествено едностранно триене, или значително усилие? Огледай предната част на цевната кутия и по-специално двата държача около профилния отвор, към които се монтира цевта - дали някой не е натиснат навътре или пък изкривен навън? Или пък да е разглабяна и едностранно да са подлагани някакви шайби.
Ако пък е нова и си я купил от магазин, защо не я върнеш, предполагам, че имаш фискален бон? Извинявам се, ако не е така, просто не става ясно от поста ти.
 

buff

Потребител
Пушката е втора ръка. Зарежда се лесно и мазно без усилия и цевта не е крива, защото като погледна през нея не се вижда такова нещо или по аз немога да определя. Вижда се само как след цевната кутия цевта отива на ляво. Видимо нещата са добре напаснати. Като надуя през цевта неиздиша отникъде Не съм я разглобявал щото днес дойде и нямах време. Пуснах само няколко чашки. Ще я разглобя довечера и ще видя какво може да се направи и дали е подлагано нещо и ще пиша какви съм ги сътворил.
 

6tangata

Редовен Потребител
http://6tangata.snimka.bg/africa/koburi.397875.26193429
По принцип стрелям с упора, но понякога стрелям прав без упора.Тази мишена е без упора, разстоянието е 10 метра. Изтрелите са към 20-тина. Пушката е ''Славия'' 631. Чашките са спортни ''ГЕКО''. Началната скорост с тези чашки 205 м/с. Интересно ми е други пробвали ли са стрелба от 10 м. без упора и какви са резултатите. Мишената не е избирана, а почти всички са такива.
 

Иван Димов

Потребител
Замерих средните скорости от по пет изстрела от Славия 631 със следните чашки:

ЖСБ - 4.52 - 0.510 - 187 м/с - А
ЖСБ - 4.52 - 0.535 - 173 м/с
ЖСБ - 4.52 - 0.547 - 170 м/с
ЖСБ - 4.52 - 0.670 - 156 м/с
Геко - 4.50 - 0.465 - 192 м/с
Гамо мач - 4.50 - 0.510 - 170 м/с - Б
Коал-Словения - 4.50 - 0.580 - 175 м/с

При ЖСБ 0.51 ( А )и Гамо мач 0.51 ( Б ),разлика от 17 м/с ,предполагам от различния профил на чашката.
 
A

Anonymous

Гост
Здравейте ! Купих си нови пружина и маншет,видях в нета схема за разглобяване на 631 и мисля събота да я отворя и да подменя консумативите.Въпросът ми е трябва ли да мажа пружината и маншетът с някакви смазки или няма нужда - само ги поставям и сглобявам :)
 

andro

Потребител
Зомби ,смажи си само пружината ,маншета недей, че може да останеш без него.
 
A

Anonymous

Гост
Маншетът го минах много леко по края със силиконова смазка,за да го вкарам по-лесно в цилиндъра,а пружината я пръснах леко с балистол.Много лесно се разглобява и сглобява пушката.Само ми направи впечатление,че буталото беше намазано с графитна грес,а аз щото съм тъп я избърсах докато сменях маншона - трябва ли сега пак да го намажа или няма нужда ??? ама щом е имало от завода,сигурно ще трябва да го мажа ;)
 

Иван Димов

Потребител
Самото тяло на буталото е добре да е омазнено против корозия.А полата на буталото ,където има триене с цилиндъра също трябва да има лека смазка.
 
A

Anonymous

Гост
Във ВИП в София имат 634 в 5,5 ама са се оляли с цената - близо 400 лв беше ;)
 

6tangata

Редовен Потребител
http://6tangata.snimka.bg/details/haene ... 5.26857339
Славия 630, изстрел от 2-3 метра ГЕКО 0,45 грама остри. Началната скорост е 225 м/с. Групата е много добра на 10 метра, но нямам снимка сега. Пружината е някаква чешка, но услилена. Съчмата проби едната консерва изцяло и се отбеляза на втората.
 
Нагоре