Online поръчки на пневматично оръжие и аксесоари от страната и чужбина.

dberov

Редовен Потребител
Интересна работа. последните 2-3 месеца имам над 100 покупки и евтини и скъпи но нито една не са ми доставяли до врата. Получавам СМС и винаги от различни куриерски компании и ходя да си ги взимам.
 

shaman

Редовен Потребител
Тези Expressone не знам откъде се пръкнаха, но повечето ми неща вече идват с тях и трябва да ходя до техен офис.
Иначе от време на време пристигат неща и с Econt и Спиди (Спиди се опитаха да ми направят номер преди време, като искаха да ходя до техен офис да си ги вземам, но им направих як скандал /все пак съм си платил за доставка до мен/ и от тогава ми ги носят)
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Точно Expressone и Спиди ми ги носят до вратата. Куриерите се обаждат по телефона за доставката. Спиди понякога само известяват със съобщение в месинджър.
Разбира се не всичко идва с куриер. Само по-отговорни и с цена над 10$.
Обединени поръчки съм получавал и по двата начина.
Евтините джунджурийки идват в пощата и макар да са длъжни да ги разнасят, не го првят.
Разбирам ги, защото просто в нашата поща работи само един човек.
Пусках мейл до Български пощи и оттам ми отговориха, че са длъжни да доставят до адрес.
Два пъти съм плащал на пощите по 3,50 лв. за митница, но имам вероятно над 500 поръчки. Стоки не са ми обмитявани. Само са минали през митница, но не съм и поръчвал "съмнителни" неща. Веднъж минаха едни батерии и после някакви съвсем дребни/ситни неща.
В алито съм платинен мембър и не знам дали това се отразява на доставките, но в последно време всичко пристига много бързо. До две седмици. Чакането по 45 дни остана в историята.
Имам 4-5 диспута и всичките са уважени.
 

Djack

Редовен Потребител
Точно Expressone и Спиди ми ги носят до вратата. Куриерите се обаждат по телефона за доставката. Спиди понякога само известяват със съобщение в месинджър.
Разбира се не всичко идва с куриер. Само по-отговорни и с цена над 10$.
Обединени поръчки съм получавал и по двата начина.
Евтините джунджурийки идват в пощата и макар да са длъжни да ги разнасят, не го првят.
Разбирам ги, защото просто в нашата поща работи само един човек.
Пусках мейл до Български пощи и оттам ми отговориха, че са длъжни да доставят до адрес.
Два пъти съм плащал на пощите по 3,50 лв. за митница, но имам вероятно над 500 поръчки. Стоки не са ми обмитявани. Само са минали през митница, но не съм и поръчвал "съмнителни" неща. Веднъж минаха едни батерии и после някакви съвсем дребни/ситни неща.
В алито съм платинен мембър и не знам дали това се отразява на доставките, но в последно време всичко пристига много бързо. До две седмици. Чакането по 45 дни остана в историята.
Имам 4-5 диспута и всичките са уважени.
И аз съм "Платинен потребител", ама скоро го търсех този рейтинг и не можах да го намеря? Някъде са го забутали или са го махнали?
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Има ли някой желаещ да си разделим по 60 кутии от тази оферта? От 120 кутии нагоре доставката е безплатна,та за това по 60 съм писал.
Screenshot_2023-09-23-16-39-46-147_com.hsv.freeadblockerbrowser.jpg
 

rivan

Редовен Потребител
Колеги, коя фирма ползвате за доставка на стоки от Германия? Харесал съм си един форселт за караваната от немски магазин, но досега не съм пазарувал така. Какво ще ме посъветвате ?
 

Laferrari63

Редовен Потребител
DHL са ми фаворит. Express доставката е 39€ от Германия идва за 3 дни. От UPS не съм доволен, по-скоро Интайм… Идват с UPS бързо и после докато се разберат в офиса кой да ти докара пратката минават още 2-3 дни. Най-шокиращото беше миналата седмица- забавиха ми пратката с 3 дни и след като звъннах госпожата по телефона ми каза, че нямали свободни бусове и повечето колеги били с леки коли, съответно не знаели кога щяло да се освободи бус, а моята пратка била много голяма и обемиста…. Спиди имат доставки от Германия също, В общи линии съм най-доволен от DHL.
 

lynx

Редовен Потребител
Колеги, коя фирма ползвате за доставка на стоки от Германия? Харесал съм си един форселт за караваната от немски магазин, но досега не съм пазарувал така. Какво ще ме посъветвате ?
Приблизително колко килограма е товара?
Ако не се лъжа от Германия най-йовтино взимат Gab Co , 3,60лева с ДДС на всеки започнат килограм. А за по-едри пратки пращаш запитване и ти отговарят бързо за цената. Аз даже и автомобилни гуми чрез тях съм докарвал, големички гуми, 20+ цола за Жипове.
В общия случай след като стоката пристигне в офиса Gab Co в Германия след 4-5 дни пристига в София. От там може да си я получиш лично, имат офиси и в други градове или с куриер да ти я донесат у дома.
 
Последна промяна:

Laferrari63

Редовен Потребител
Странно, на мен ми взеха точно миналата седмица за 13 кг -39eur . Поръчах си батерия и ел. мотор за колело, дори батерийте ги водят "опасен товар" и взимат отгоре за това. Дойде за 4 дни от Nurnberg.
 

emci74

Редовен Потребител
Едното е DHL експрес, другото DHL parcel. Взеха ми110 лв за писмо до Лондон с първото.
В Мундилар ще има черен петък. Надявам се, намаленията да не са мижави като в Крале и Хума!
 
Последна промяна:

немезис

Редовен Потребител
От Крале покупка пушка кой доставчик е най добре (не визирам най евтин) и Косаджиите ще се "пулят"ли много на фактурата при уведомяването и.
 

БоянП

Редовен Потребител
От Крале покупка пушка кой доставчик е най добре (не визирам най евтин) и Косаджиите ще се "пулят"ли много на фактурата при уведомяването и.
Във КОС не би трябвало да имаш проблем, аз имах грижи с Крале не дават фактура, трябва да им обясняваш като на новобранци че ти трябва фактура и чак тогава я пращат. Иначе в КОС като видят че пише Invoicе и всичко приключва бързо
 

немезис

Редовен Потребител
Във КОС не би трябвало да имаш проблем, аз имах грижи с Крале не дават фактура, трябва да им обясняваш като на новобранци че ти трябва фактура и чак тогава я пращат. Иначе в КОС като видят че пише Invoicе и всичко приключва бързо
В добрия или лошия смисъл на думата.
 
Нагоре