METEOR AR-1000 MAGNUМ, QB и т.н.

didarai

Редовен Потребител
Kefal написа:
Колеги, напълно съм озадачен :wall:.Онзи ден и при мен се прояви проблем при зареждането, не искаше да зацепи спусъка. Отворих пушката проверих пружината си е наред, спусъка също мисля че действа,но трябваше да развия почти докрай регулиращия болт зад спусъка и тогава почна да зацепва, това нормално ли е ?
В последствие се появи друг проблем не мога да заредя пушката като почна да зареждам лоста чрез който се зарежда стига до едно положение и след това не помръдва все едно нещо пречи на буталото да продължи до зацепващия зъб на спусъка.Пробвах без пружина всичко си е наред, зареждащия лост отвежда буталото нормално е има малко пристръгване ама си се движи добре. В момента в които сложа пружината и сглобя пушката първите няколко зареждания също са добре, но отново в един момент зареждащият лост спира в едно положение и не може да се зареди пушката. Направо се видях в чудо :eek:.Затова моля за помощ. Лоста за зареждане го пробвах прав,после леко го извих на вън леко на вътре, но пак същото се получава до определено положение се свива и после не ще. Капнах масълце пак не ще.
Десет пъти я сглобявах и разглобявах тая пушка и не става :crazy:

Да не би тягата(1900) да се плъзга по задния ръб на канала на буталото(ако е подбит вече) и да заклинва между него и цилиндъра?
 

Kefal

Новодошъл
Има някакво запъване което не позволява по нататъшен ход на буталото, но като сваля пружината си се движи добре, а и как преди не ми го е правило
 

didarai

Редовен Потребител
Kefal написа:
Има някакво запъване което не позволява по нататъшен ход на буталото, но като сваля пружината си се движи добре, а и как преди не ми го е правило
Е това ли е което те питах,не е ли то или не можеш да го прецениш? ???
 
A

Anonymous

Гост
Здравейте,
от скоро съм любител на стрелбата с въздушно оръжие, и като начало си взех Метеор АР 1000 Магнум. Пушката, че не е върха на сладоледа е ясно, но попрочетох за преработка на различни спусъци и реших да попитам, дали е възможно да се тунингова моя спусък, при стрелба първоначално спусъкът се движи плавно, след това като че ли запъва и след това се произвежда изстрел. Проблемен е точно момента със запъването, защото до изстрела почвам да не държа стабилно целта, заради по-трудния ход.
Разглобен спусъкът си работи ок, без запъване и доста плавно. Явно проблемият момент при стрелба е самото освобождаване на буталото...
Може ли да се направи нещо по въпроса, или трябва да свиквам с покупката...
Мерси предварително!
 

st_beer

Редовен Потребител
@zar
Може да стане. Няма никакъв проблем. Трябва да се разглоби да се полират всички триещи се части до огледален блясък. Има 3 броя регулиращи болчета чрез които се регулират празния ход,колко да зацепва и твърдостта. Ако всичко се направи може да се докара да стреля с много нежно докосване почети без никакво усилие. Аз лично на моя подрязах лекичко една пружинка. Преди да пристъпиш обаче към подрязване на каквато и да е пружинка трябва да си убеден че знаеш идеално как сработва и действа спусъка. Ето и една схемичка да добиеш визуална представа:

Частите са доста груби вътре и само полиране смазване и регулиране ще свърши работа. Желая ти успех
 
A

Anonymous

Гост
Мерси за бързия отговор.
Явно съм се заблудил, че сваленият спусък работи доста добре... Мерси за схемата, ще пробвам да полирам по нея, апропо с какво ще ми препоръчаш да полирам?
А какъв точно е принципа, на двете болтчета за регулиране? :'(
 

st_beer

Редовен Потребител
Полирам с няколко вида водни шкурки. Първо с малко по грубичка после с по фини. То се вижда много добре кога гадните груби неща изчезнат и стане гладко и лъскаво.
За винтчетата не си спомням кое за какво беше. Когато е спусъка в ръцете ти и ги въртиш много бързо ще се ориентираш кое винтче каква роля играе.
 

Kefal

Новодошъл
Първото болтче от дясно на ляво от показаните на схемата с зелена стрелка е за регулиране на празния ход, а с второто се задейства самия спусък. Както ти каза и st_beer като ги пробваш развити и завити бързо ще разбереш.
Съвета ми е също като разглобиш пушката освен задължително почистване от смазката в цилиндъра хубаво е да загладиш задния ръб на буталото за да не надере цилиндъра в задния му край но не прекалявай със заглаждането особено там където с буталото притиска за да зацепи спусъка при зареждане там един два пъти със ситна шкурка,ако няма чепатлъци.При мен се беше получило това, и си имах доста проблеми, но сега всичко си е ок пушката си стреля идеално. Погледни и ревюто, което е направил didari за пушката-ще намериш много полезна информация. Приятна стрелба и само десетки. :rambo:
 
A

Anonymous

Гост
Разглобих спусъка, наистина се оказа, че триещите се повърхности са доста грапави. Освен това забелязах, че в края на хода си вторият винт "увисва" и така самия спусък освобождава палеца... :(
Един въпрос - да смазвам ли всички триещи се повърхности по спусъка с нещо, и ако да с какво, имам силиконов спрей и грес... ???
 

st_beer

Редовен Потребител
Мажеш с някаква гресчица по възможност по лепкава. Като я сложиш между пръстите и ги раздалечаваш да става на конци. Аз ползвах тогава една на БОШ за перфоратори вършеше перфектна работа.

Не е задължително да е същата става със всякаква смазка от типа на гресчица.
Задното болченце винаги си остава без да допира. Когато започне натиска с пръст върху спусъка идва момента когато двете опират и се произвежда изстрела. Такива поне са ми спомените от тогава. Пушката все пак я нямам вече година може и повече.
Дано съм успял да ти помогна и бъда полезен. :cheers: :cheers:
 

angelmr

Редовен Потребител
Само да спомена макар да става дума за съвсем различна пушка. В упътването на Feinwerkbau 300s специално е указано че спусъка не се смазва с нищо. Та почвам да се замислям дали всички тези навици за смазване на спусъка които сме придобили не ни правят лоша услуга?
 

didarai

Редовен Потребител
angelmr написа:
Само да спомена макар да става дума за съвсем различна пушка. В упътването на Feinwerkbau 300s специално е указано че спусъка не се смазва с нищо. Та почвам да се замислям дали всички тези навици за смазване на спусъка които сме придобили не ни правят лоша услуга?
На Хасана първия път му смазах спусъка леко с грес.2-3 седмици по-късно го разглобих да му сменя маншета и този път пръснах в него течна смазка.Стана осезаемо по-лек.Разликата беше като преди и след полиране.
Малко и за Метеора:на колегата регулирахме само с трите болта спусъка и стана много лек(без да полирам).Няколко пъти произведох изстрел без да очаквам и дори го натегнахме малко обратно,а не бяхме използвали до край възможностите за олекотяване.Всеки обаче има различни критерии за лекота на спусъка,а и полирането си е полезен процес,но ако на някой не му се занимава преди да разглобява ,да пробва само с винтовете дали ще остане доволен.Аз залагам преди всичко на сигурността и гледам да не са чак много леки спусъците.Ако се търсят обаче максимум постижения със сигурност и полиране се налага.
 

st_beer

Редовен Потребител
angelmr написа:
Само да спомена макар да става дума за съвсем различна пушка. В упътването на Feinwerkbau 300s специално е указано че спусъка не се смазва с нищо. Та почвам да се замислям дали всички тези навици за смазване на спусъка които сме придобили не ни правят лоша услуга?
Ако разглобиш спусъка на Feinwerkbau 300s едва ли ще видиш нещо наподобяващо на китайските чудеса на техниката. Преди време като го отворих да го полирам се стресирах направо като видях какво е състоянието на триещите повърхности като грубост. Пробвал съм и на сухо без смазка пак си стреля ама пак си е тегав. Смаже ли се става приказен. Когато съветвам някой колега то нещата са винаги проверени и правени от мен и пиша от личен опит.
@angelmr
Така и не мога да разбера защо се мъчим винаги да сравняваме качествените и скъпи неща които са предвидени за спортни цели. Турските и китайските пушлета са си заготовки за хора които искат да се ровят и пипат за да постигнат нещо като резултати и да са доволни от постижението си ;) ;) ;)
За тези пари които струват едва ли трябва да се желае повече от тях. Не мога да искам от един хасан който струва 430 лв да стреля на ниво на модели като
DAYSTATE , WEIHRAUCH и др. Просто няма място за сравнение само общото им наименувание въздушни пушки . :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Благодаря на всички за съветите.
Току що си събрах спусъка, не съм полирал до отледален блясък, търках само с нормална шкурка 180. Нужда от полиране си имаше, в началото търканото място беше като пешеходна пътека с бели и черни ивици, но с малко повечко старание и внимание всичко е ок. Не полирах до огледален блясък, защото нямах водна шкурка под ръка, а и едно време по физика учихме, че идеално гладки повърхности огромно съпротивление при триене, който не вярва да пробва да плъзга стъкло върху стъкло, а и смятам, че финните драскотини ще задържат малко повечко гресчица. Така или иначе вече знам как става и мога да доработвам ;)
След регулировка спусъкът си работи много по-добре, жалко че в момента пробвам само на сухо, ама скоро ще има :rambo: и ще видим каква всъщност е разликата...
Поздрави
 

andro

Потребител
Понеже обичам да чета между редовете -как работи на сухо ,да не стреляш без съчма в цевта?
 

didarai

Редовен Потребител
andro написа:
Понеже обичам да чета между редовете -как работи на сухо ,да не стреляш без съчма в цевта?
Смъкнал го е от пушката и си щрака с него.При метеора(за разлика от Хасана например) си излиза цял,неразглобяем блок.Трябва да се махат зегерки за да го разглобиш.Мисля,че това иска да каже колегата .
1257763903_nian7412_22610431024x768.jpg
 
A

Anonymous

Гост
didarai написа:
andro написа:
Понеже обичам да чета между редовете -как работи на сухо ,да не стреляш без съчма в цевта?
Смъкнал го е от пушката и си щрака с него.При метеора(за разлика от Хасана например) си излиза цял,неразглобяем блок.Трябва да се махат зегерки за да го разглобиш.Мисля,че това иска да каже колегата .

Точно така, щракам само със спусъка, без да е монтиран на пушката. Нямам опит с други пушкала, ама Метеора е много благодатен за разглобяване, е със стенд и приспособление де...
 

julioano

Потребител
Здравейте,искам да споделя как аз си реших проблема със вкарване на хатсанска (хатсан100,105) пружина в метеора.Не съм вадил ламаринката ,която е вътре в цилиндъра ,а го хванах на струг (много внимателно и прецизно центроване) и на малки обороти пуснах бургия 19мм.Ламаринката леко се измества и поосуква но не е проблем.При мен така стана,дано съм помогнал.
 

didarai

Редовен Потребител
julioano написа:
Здравейте,искам да споделя как аз си реших проблема със вкарване на хатсанска (хатсан100,105) пружина в метеора.Не съм вадил ламаринката ,която е вътре в цилиндъра ,а го хванах на струг (много внимателно и прецизно центроване) и на малки обороти пуснах бургия 19мм.Ламаринката леко се измества и поосуква но не е проблем.При мен така стана,дано съм помогнал.

:bravo:А защо го направи(разпробиването)?Скоро разглобявах Метеора на колегата и замерих вътрешния диаметър на буталото.Беше точно 19 мм.Диаметъра на пружината(външния) колко беше?Дължината и?Ряза ли я(колко)?Има ли проблеми при стрелбата(дрънчене ,стържене...)?Как я чувстваш с новата пружина(скорост замервал ли си)? И друго ако се сетиш ,което да ти е направило впечатление пиши ;)
 

julioano

Потребител
Разпробиването го направих ,защото пружината не влиза (и аз като тебе си мислех че ще влезе по пътя на логиката,но на практика не)и защото това е елементарен и евтин начин СТИГА ДА СЕ НАПРАВИ ПРЕЦИЗНО.Разбира се съм я отрязал колкото старата,отначало я отрязах малко по дълга но не става-не може да се зареди пушката.Има съвсем леко търкане-не е проблем.Скорост не съм мерил-нямам с кво,но на око и ухо е като оригиналната-пробвай и ще се убедиш.

Бургията е 19.5мм.

Прочети правилата на форума. Не пускай поредни постове. Използвай бутона промени.
 
Нагоре