METEOR AR-1000 MAGNUМ, QB и т.н.

De_Marco

Редовен Потребител
2. Имал съм и в 4,5 и в 5,5. Новите в 5,5 са по-красиви, с накатки, с финни фиброоптични мерни прибори. В 4,5 й бях сложил газово бутало и беше много приятна за стрелба, с мек откат и мазно зареждане. Спусъците им са "дървени" преди да ги настроиш и обработиш, но после стават дори приятни. В тези пушки всичко е метал и дърво, за разлика от турските. Цевите не са особено добри, но са по-качествени от турските пружинки, които съм виждал. Преди стрелба обезателно я разглоби и почисти, че онзи ден ремонтирах една на приятел и няма да ти кажа какво чудо видях - буталото беше задрало кожуха заради остри задни ръбове и стърготина и беше блокирало.
3. Фиксирана оптика Лийпърс + моноблок, дори в момента един колега продава такава във форума, на смешна цена.
 

musha

Новодошъл
2. Имал съм и в 4,5 и в 5,5. Новите в 5,5 са по-красиви, с накатки, с финни фиброоптични мерни прибори.

Варианта за 4.5 ще отпадне, няма я налична в никой магазин.. Без накатка всякаш ми е по симпатична изглежда по тактикъл. За съжаление съм от видин а тук я има само на едно място в 5.5 и с накадка. Някой срещал ли я е в изчистен вариант някъде?
 

fishermaniac

Потребител
Здравейте,газовата пружина на метеора ми изпусна и затова ще сложа обикновена пружина,въпроса ми е има ли водач тази пружина или не,че съм забравил и челно ли опира в спусковия механизъм,шайба ,нещо има ли
 

Nikolai12345

Потребител
Странно и моята гп.е много стара от някакъв майстор но все още държи!
 

lu-bo

Редовен Потребител
Здравейте,газовата пружина на метеора ми изпусна и затова ще сложа обикновена пружина,въпроса ми е има ли водач тази пружина или не,че съм забравил и челно ли опира в спусковия механизъм,шайба ,нещо има ли
Телената пружина има водач и утежнител отпред.Газова пружина става от Норика само трябва да се изработи една шаиба която стои в буталото.
 

burrago

Потребител
Аз от известно време съм с газова пружина на Норика обаче изпусна доста бързо и в момента мощността е ниска - някъде около 10-11 джаула и почти не стрелям с нея, а в редките случаи когато го правя ползвам съвсем леки оловни съчми че все пак да имат някаква скорост. Моята оригинална телена пружина беше супер обаче в един момент се счупи, сложих една по-къса и слаба и пушката стана около 15-16 джаула. След това купих тая ГП на Норика но наистина налягането падна доста бързо. Незнам дали само при мен се получи така или просто пружините им не биват.
 

spaunov

Новодошъл
Здравейте, закупих въпросната пушка, но чета че трябва да се обслужи преди употреба. Има ли колега в София, който може да направи това обслужване срещу заплащане?
 

burrago

Потребител
Не се занимавай с "обслужване" на тази евтина пушка колега, тя ще прави малко дизел ефект в първите изстрели и постепенно ще изчезне, а маншона е достатъчно здрав. Просто си стреляй.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Не се занимавай с "обслужване" на тази евтина пушка колега,
А колко трябва да е скъпа пушката, че да подлежи на почистване?
Тя е на нормална цена за среден клас масова пружинна пушка.
С леко намалена мощност (по-мека или рязана пружина) става много добра и точна пружинка.
Магнум в името, не и подхожда особенно, макар с изработено ново масивно бутало и нормално силна стокова ГП от Норика марвик голд, може леко да сложи Хатсан 125 в джоба си.
Кекаво и е буталото и в повечето случаи, пораженията от дизелирането се явяват точно там.
Къса го в предния край, защото е изработено от ламарина, а маншетът е занитен на една "шайба" като чело на буталото.
Та точно оттам се къса.
Има леки "особености" при разглобяването, малко повече при сглобяването, но ако колегата се върне назд в темата да попрочете,
ще разбере как и защо.
 

6tangata

Редовен Потребител
Обслужването особено за този клас изобщо не подлежи на компромис ;) , но преди да се намери човек за същото е Убаво, да се намери един маншет от Норика, защото на 90 % оригиналния е за смяна. Оригиналната пружина за мен си е ОК, ако не изглежда много крива. Последно с "рязана" оригинална на 16 джаула си работеше ОК, за този ценови клас в 4.5 мм, но не помня, колко витки я скъсих...някъде 3-4 май :)
 

spaunov

Новодошъл
Съгласен съм и с двете крайности, но възникават следните въпроси:
Какво става с гаранцията, ако е дам на някой за първоначално обслужване?
Какво става с гаранцията, ако сменя маншета?
Предполагам, че гаранцията пада, ако се направи такава интервенция от фирма различна от продавача и възникава следния "Параграф 22"
За да е ползвам трябва да е обслужа, но пък тогава пада гаранцията :(
ПП. Като гледам няма кой да направи това обслужване срещу заплащане.
Лек ден :)
 

6tangata

Редовен Потребител
Който го е страх от мечки не ходи в гората ;) и с пушките от 1000 лева е така. Всеки си поема риска. Специално ВИП в София и продавачите на въздушно са читави, мое мнение. Общо взето за обслужване от майстор, а не приятел са нужни едни 30-50 лв. За 150 лв. тогава стреляй докато се скапе нещо ;) За обслужването аз лично избягвам на непознати, щото винаги после ако има дефект остава съмнението, че нещо е прецакано от майстора или е подменено от него. Както имаше един пост в друг случай....аз откъде да знам, че е било така .....
 

burrago

Потребител
Съгласен съм и с двете крайности, но възникават следните въпроси:
Какво става с гаранцията, ако е дам на някой за първоначално обслужване?
Какво става с гаранцията, ако сменя маншета?
Предполагам, че гаранцията пада, ако се направи такава интервенция от фирма различна от продавача и възникава следния "Параграф 22"
За да е ползвам трябва да е обслужа, но пък тогава пада гаранцията :(
ПП. Като гледам няма кой да направи това обслужване срещу заплащане.
Лек ден :)
Понятието "гаранция" в България е много разтегливо.............особено когато става дума за въздушна пушка, и то евтина. Не очаквай някой да ти покрие каквито и да било претенции ако вече си взел пушката и си стрелял с нея.............ще вдигат рамене и ще правят безучастни физиономии, като сигурно ще ти се намекне че вината си е твоя щото не си действал правилно с пушката..............ако си я пробвал там и е стреляла значи всичко е било наред като си я купил, ако не си я пробвал - ами да си я пробвал:) В крайна сметка ще ти кажат - Ами за толкова пари - толкова! Стреляй си спокойно и хич да не ти пука, няма смисъл да даваш каквито и да било пари за "майстори" и особено когато не си там да гледаш какво правят..............Моята счупи пружината на около 7000 изстрела и чак тогава я отворих за пръв път, в момента съм с ГП на Норика, която пасва идеално обаче постепенно изпусна и в момента мощността й е около 13-14 джаула така че рядко стрелям с нея, а когато го правя използвам леки съчми с тегло около 0.84-85гр. Пуцай смело и толкоз!
 
Нагоре