Kral arms11 или meteorAR1000.

Kameno Karp

Редовен Потребител
Дори с купешкия вариянт, колеги са отвратени от точността. А с това нещо, нацяло забрави.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Въпроса не е в дължината, а в луфтовете в подвижните части. Ако идеята е да уцелваш А4 от 50 м, най-вероятно няма да имаш пропуск.Ама такава мишена на такава дистанция и с прашка се цели.
Колеги от форума казват, че Дампата на Спортсмач се справя много добре.
 

Kd5332

Потребител
Не...мишената е на А4.
 

Attachments

  • IMG_20210501_154555.jpg
    IMG_20210501_154555.jpg
    159.2 KB · Прегледи: 31

Kd5332

Потребител
Днес съм горд собственик на първите 200 изстрела с новата ми пушка Гамо 1000 IGT.
Установено....
До 30/35метра абсолютна точност с нейните мерни прибори...избрах водоем с огледална повърхност за да виждам всички попадения ясно..от десет съчми и десетте в плувката за щука/останах без плувки/ около 5см цел...
До 30метра не виждам смисъл от оптика...ще и сложа за стрелба между 50/70метра...
След изстрел мушката "пропада" около 2см надолу/при вас четох че трябва да наблюдавам на къде отива пушката.заради баланса и.
Това може би като сложа оптиката ще стане идеален баланс..

Имам обаче въпрос...купих немски и сръбски чашки 9/6лв
Мерих ги на везна "керн" и показаха немските точно 1.02
А сръбските. 1.18/1.19
Островърхи и само немските имат "пола" и са много прецизно изработени НО...
На големи дистанций 70/80метра пушката има сила но по тежките чашки падат по надалеч с 4/5метра...Не трабва ли да е обратното/по леките да имат по голяма начална скорост.по голямо плато от там и да падат по далече...не бъркам пробвах многократно...сръбските са 5,52и малко по плътно влизат в цевта...дали е от това...питам защото искам да определя най подходящите чашки и да стрелям само с един вид..
Някакви мнения на какво се дължи това..
Благодаря.
 
Последна промяна:

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Не е фактор само теглото,но по-тежките чашки запазват енергията повече.Има и балистичен коефициент и т.н.
Търси чашки със заоблена форма,летят по-хубаво островърхите.
 

Kd5332

Потребител
Благодаря Ви.но как да намеря най добрите чашки за тая пушка...само с проби ли...имам само една графика на балистика на 5,5където платото е между 20и 50метра.а по надалеч с какво да стрелям...
С 5,52ще прецакам ли цевните канали по бързо...да ги "пера" ли с някаква смазка.трябва ли да имат'поли"за по стабилен полет.защо някой при рикошет вибрират трептят и жужат във въздуха и тн.
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Нещо бъркаш термините, това твоето "плато"предполагам е траектория на чашката,според мен почни с JSB 1.03 или по-леките май 0,91 бяха,предпочитана марка за 90+% от пушките,5,52 няма да ти изтърка нарезите,освен ако не си правиш експерименти с пирончета няма чашки да наранят цевта Пола се нарича задната част на чашката.
 

Kd5332

Потребител
В гр Плевен никъде не се предлагат jsb
Ще видя...да бъркам и за това питам.знам какво е пола.и много точно описах че еднограмовите падат по близо от по тежките...явно ще трябва да пробвам повече модели.
Мерси
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Еми няма в Плевен по някъв спомен преди 3-4 месеца мернах няколко кутии в Креза на гара Север,но сега какво има не знам.Поръчваш от интернет.
 
Последна промяна:

Kd5332

Потребител
Днес ми дойде новата оптика 3-9х40 с подсветка...
Дайте ми съвет как да я прострелям

..на колко да е кръста/0/...
Ще стрелям над 50 метра с нея.с мерните си прибори на 35м ги събирам в 4 см с просто око..
Сега...като гледам балистични профили на 5,5 на около 220/240мс точката на двете пресичания нагоре и надолу е на 20/40метра..../това не е ли много наблизо за оптика с 9пъти приближение...как да разбера най правилната настройка на оптиката спрямо точно моята пушка.
Чакам мнения.
Благодаря.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
В твоя случай аз бих настроил оптиката на най-малката дистанция на която ще стрелям. На по-големите дистанции, по дотове. При теб разликата от най - късата до най - дългата дистанция няма да е много голяма.
 

Kd5332

Потребител
Купих баракуда n h немски

14лв 200бр 1.37 гр с тях ще я настроя...
С 1.02 стрелям на 50м.
С 1.17е десет сантиметра нагоре при същата стрелба..
С 1,34 ще видим:).
Искам да "източа" цяла та енергия от боеприпасите,и чак после да си играя с милдотове....
То всъщност и на кутията си пише 24джаула а тя е точно толкова...
 

ATO

Редовен Потребител
1.37 си е тежка сачма за твоята пушка, но щом си решил ... Мисля, че не е добре да сменяш марката и теглото на сачмите за различните разстояния, още повече ако използваш оптика.
Първо намери сачмите с които пушката ти прави най-свита група. Гледай дистанцията да не е повече от 20 метра, за да нямаш външни фактори, които да пречат.
После простреляй оптиката и тогава увеличи дистанциите.
Колегите може да ти доизяснят конкретно нещата, ако имат желание.
 
Нагоре