Kral Arms

wakafaka

Редовен Потребител
Не, че съм голям специалист, но разсъждавам по темата - Въздуха има свойството да се забърза когато минава през по-тесни пространства... по-широкия трансфер порт пуска по-голяма порция въздух, който когато стигне цевта минава вече през по-тясно пространство и се забързва там. Един вид фуния ;) - от 7мм (клапан) минава през 6.8мм трансфер порт и стига до цевта 6.35мм и при всяко стеснение се забързва !
Да с малката подробност че като има малки дупки въздуха се забързва но потока е ограничен от малката дупка.
Ще се опитам да го обясня.Ако греша поправете ме.
В случая че отвора на клапанното тяло е с диаметър 6.5мм(чиято площ е 33.18мм2) и щок на клапана 3мм(с площ 7.069мм2) получаваме следното: 33.18-7.069=26.111мм2 (с такава площ е дупка с диаметър 5.766мм).И ако приемем че нямаме никакви загуби този диаметър би трябвало да е оптимален за скоростта на въздуха и потока през трансферпорта.Но при 90градуса завой,избутвач и т.н. имаме големи загуби и затова се разширява повече трансферпорта за да не ограничава въздуха идващ от клапана.
Да речем че че отвора на клапанното тяло е с диаметър 6.5мм(чиято площ е 33.18мм2) и щок на клапана 5мм(с площ 19.635мм2) получаваме следното: 33.18-19.635=13.545мм2 (с такава площ е дупка с диаметър 4.153мм).В този случай и да имаме трансфер порт по-голям от примерно 5 мм няма да има никакво увеличаване на скоростта на проектила защото клапана не може да пропусне достатъчно въздух.

Ако някой иска да постига същата скорост на проектила с по-ниско налягане се увеличава диаметъра на дупката на клапанното тяло.
Пример:
Дупка на клапанно тяло- 7 мм(38.485мм2) и щок на клапана 3мм(с площ 7.069мм2) получаваме следното: 38.485-7.069=31.416мм2.
Разширяването на клапанното тяло от 6.5 мм на 7 мм ако приемем че клапана се отваря със същото разстояние то клапана ще пропуска 20% повече въздух на същото налягане като преди,което ще ни позволи да изстрелваме същия проектил със същата скорост на по-ниско налягане.Само трябва да се вземе предвид това че клапана на високите налягания ще го натиска повече въздуха и ще се отваря по-трудно поради по-голямата площ.
Пример давам:
6.5мм дупка на клапан изстрелвам 3гр слъг с 300м/с на минимум 180бара.
7мм дупка на клапан изстрелвам 3гр слъг с 300м/с на минимум 150 бара.
И в двата по-горни^ реда площта на дупката на трансферпорта е малко по-голяма от изчисленията за да ограничава потока умишлено.
 
Последна промяна:

shaman

Редовен Потребител
От проекцията в която е показан детайла става ясно че това е накрайник завиващ се за цевта с вътрешен о пръстен и може би квадратно конусен отвор за въздха.Също се вижда шпонков канал и на челото застъргано стъпало.Ако обичаш дай повече инфо по принципа на действие.
В случая просто това намерих като снимка за да покажа как изглежда входа на цевта - голям отвор с опора по средата за да не пропада проектила...
Иначе детайла е на Huma Air и е предвиден за лайнерите на FX.
 

glavanov55

Редовен Потребител
Да сега като ме насочи видях опората по средата която преди не забелязах.Може да се експериментира защото изпълнението не е трудно но се опасявзм от големия отвор да не се получи мъртъв обем.
 

bateelmo

Потребител
Щом на фх не се получава мъртъв обем каква е вероятността при тебе да се получи ?
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Мъртвият обем, е обемът, който не може пълноценно да бъде запълнен, с използвания флуид. Такъв, реално може да се появи и да съществува, само там, където не може да се повлияе, от компонентите: налягане, порция въздух и т.н. Тези компоненти са променливи, които могат да се контролират от няколко елемента на пцп-то - пауър пленум/задредукторен обем, редуктор, налягане, ударник, пружина на ударника, клапан и т.н. Чрез проходните отвори, тези компоненти, отвеждат порцията въздух, към проектила. При всяко пцп, съществуват множество възможности за влияние и настройки на всички тези елементи - ударник, пружини, клапан и т.н., така, че реално, винаги да може, да се елиминира мъртвият обем. При мощните пцп пушки, такъв е много трудно да съществува - понеже, за да не може пълноценно да се изпълват отворите, с порцията въздух, те трябва да са огромни. Въпросният, двоен трансферпорт, който е на FX, няма никакъв вариант, да създаде мъртъв обем.
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
На вниманието на колегите, с Кралове, с облечени цеви и най-вече Bigmax-X:

Понякога, колеги се оплакват от точността на пушките си, при поставен и затегнат шрауд. И обратното - подобряване на точността, при сваляне на шрауда. Аз също мога да потвърдя. Обяснявам си го с непълно съосие на шрауд и цев, което понякога е видимо. При такава липса на съосие и затягане на предната тапа, цевта остава под напрежение, в произволна посока и не погасява правилно вибрациите при изстрел. За себе си съм решил, да стрелям с Бигмакса, без шрауд. Така, или иначе, при този модел, ролята му е единствено естетическа.
 

Dan4o

Потребител
Колеги монтирал ли е някой цев 6,35 от ФХ хеви лайнер 600мм. 1:18 на бигмакс х и ако е как е групата скороста?
за 700мм. знам и имам отзиви.
 

wakafaka

Редовен Потребител
На вниманието на колегите, с Кралове, с облечени цеви и най-вече Bigmax-X:

Понякога, колеги се оплакват от точността на пушките си, при поставен и затегнат шрауд. И обратното - подобряване на точността, при сваляне на шрауда. Аз също мога да потвърдя. Обяснявам си го с непълно съосие на шрауд и цев, което понякога е видимо. При такава липса на съосие и затягане на предната тапа, цевта остава под напрежение, в произволна посока и не погасява правилно вибрациите при изстрел. За себе си съм решил, да стрелям с Бигмакса, без шрауд. Така, или иначе, при този модел, ролята му е единствено естетическа.
Никой ли още не е пробвал да направи тапа тип(air stripper),която да отвежда част от газовете в шраудa на бигмакса и дали ще е ефективна на такава силна пушка?
При 70J в 5.5 на около 30см шрауд(120cc) върши страхотна работа и няма аналог.Шрауда на Бигмакс ще има доста по-голям обем.
Ето пример за детайла само че в случая детайла се навива на цевта и не опъва шрауда.Untitled-1.jpg
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Много добре замислено. И аз отдавна обмислям идеи за стрипер. Пускай ги серийно производство. За да може да се монтира и да работи правилно, обаче, според мен, шраудът трябва да е по-дълъг от фабричния, с поне 6 - 8 см. Фабричният шрауд, свършва наравно с цевта.
 

nikolaym

Потребител
Да споделя и аз какво направих на моя бигхорн 25кал.
Монтирах алтарос регулатор
Днес тествах JSB Exact King .25 6.35 мм 1.645 g мошноста падна доста но сега правя 40 изстрела с 287 м/с от 240 до 150бара
Като удрям дупка в дупка на 40 50 метра което мен ме устройва за стрелба по мишенки
Нямам снимки да покажа
 

bateelmo

Потребител
Не съм запознат с този редуктор , но ми се струва че са много малко изстрелите. Колко кубика въздух имаш след редуктора. Като знам устроиството на бигмакса предполагам , че редуктора и задредукторната камера са вътре в резрвоара за това е малък обема.
 

nikolaym

Потребител
Не съм запознат с този редуктор , но ми се струва че са много малко изстрелите. Колко кубика въздух имаш след редуктора. Като знам устроиството на бигмакса предполагам , че редуктора и задредукторната камера са вътре в резрвоара за това е малък обема.
Незнам колко кубика въздух има
Не съм специалист, само съм сложил регулатора
 

MobbDeep

Новодошъл
Колеги здравейте
Имам питане относно 2 пушки които съм харесал и бих се радвал по-запознатите от вас да споделят мнението си за тях.
Става въпрос за:
KRAL PUNCHER SUPER JUMBO 6.35mm
KRAL PUNCHER BIGHORN 6.35mm
Споделете коя според вас е по-издръжлива по-точна, каквото и да е , се радвам да почерпя опит от вас
P.S. - за KRAL PUNCHER MORTAL ако някой знае нещо нека каже и той ми е в списъка
 
Последна промяна:

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Не съм запознат с този редуктор , но ми се струва че са много малко изстрелите. Колко кубика въздух имаш след редуктора. Като знам устроиството на бигмакса предполагам , че редуктора и задредукторната камера са вътре в резрвоара за това е малък обема.
Bighorn-а е само с една бутилка за разлика от Bigmax -a.
И тук няма понятие задредукторна камера/пленум заради конструкцията , освен ако не се добави тяло за камера между бутилка и боен клапан. При колегата Николай се получава просто равна порция и с еднакво налягане въздух при изстрел което се получава заради редуктора на Алтарос, това което се и постига при оптимизацияна ( тунинг ) на турските ПЦП масово. Така или иначе турският смотан боен клапан с кекав полиамид ще трябва да се изхвърли много скоро, неизбежно е !!!
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Колеги здравейте
Имам питане относно 2 пушки които съм харесал и бих се радвал по-запознатите от вас да споделят мнението си за тях.
Става въпрос за:
KRAL PUNCHER SUPER JUMBO 6.35mm
KRAL PUNCHER BIGHORN 6.35mm
Споделете коя според вас е по-издръжлива по-точна, каквото и да е , се радвам да почерпя опит от вас
P.S. - за KRAL PUNCHER MORTAL ако някой знае нещо нека каже и той ми е в списъка
И двете имат проблеми и искат пипане. Смяната на бойния клапан е задължителна, както и други интервенции - проходни отвори, пружини и т.н. Супер Джъмбо-то е по-подходящо в 5,5. Бигхорнът няма силата на Бигмакса, но може да стане пушка.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Да споделя и аз какво направих на моя бигхорн 25кал.
Монтирах алтарос регулатор
Днес тествах JSB Exact King .25 6.35 мм 1.645 g мошноста падна доста но сега правя 40 изстрела с 287 м/с от 240 до 150бара
Като удрям дупка в дупка на 40 50 метра което мен ме устройва за стрелба по мишенки
Нямам снимки да покажа
Предполагам, ако регулатора се засили докрай и се сложи 300 барова 700 кубикова бутилка, както и почваш от налягане 270/80 бара, за да не товариш системата толкова много може и да направи 50-60 изстрела без проблем . Много ми е интересно какъв е максимума с този регулатор като мощност при бигхорн 6.35мм. Aко може да вдигне до 90-95 джаула ще си сложа и аз такъв. Би ли тествал за благото на целия форум ? :D
 

llcoolj

Редовен Потребител
Много ми е интересно какъв е максимума с този регулатор като мощност при бигхорн 6.35мм. Aко може да вдигне до 90-95 джаула ще си сложа и аз такъв. Би ли тествал за благото на целия форум ? :D
Коки, самата конструкция на бутилката на въпросната пушка не позволява да има задредукторна камера във стоково състояние. Поради тази причина е почти невъзможно да се изстискат с този регулатор 90-95 джаула. Ако се добави задредукторна камера с обем от 100-150 кубика ще се получат нещата.
 

nikolaym

Потребител
Предполагам, ако регулатора се засили докрай и се сложи 300 барова 700 кубикова бутилка, както и почваш от налягане 270/80 бара, за да не товариш системата толкова много може и да направи 50-60 изстрела без проблем . Много ми е интересно какъв е максимума с този регулатор като мощност при бигхорн 6.35мм. Aко може да вдигне до 90-95 джаула ще си сложа и аз такъв. Би ли тествал за благото на целия форум ? :D
Ако има вариант бих тествал.
 

wakafaka

Редовен Потребител
Ето една малко по-издялана турска пушка-Kral Puncher One T .25 с премахнати боклуци.
Свалени са разни глупости като приклад (325гр),предната ръкохватка(около 200гр беше по спомен).Отрязана предната част на основната тръба(около 12 см).
Нов ударник.Оригиналния ударник беше около 54грама(недостатъчен за отварянето на новия клапан) и с хлабина 1мм.Направих нови ударници с разни плъзгачи в предната и задната част на ударника.Пробвах тефлон(износи се много бързо),полиацетал(средно износване),полиамид(стана перфектно и държи вече 500 изстрела) и пробвах различно тегло.Спрях се на около 95 грама.
Нова клапанна система.Пробвах различни диаметри дупка на клапана и трансфер портове.Идеята беше да пуска голяма порция въздух и да се затваря клапана бързо.Спрях се на 7мм дупка на клапана като леглото на клапана е под ъгъл 45градуса.Трансфер порт 6.4мм.Хода на клапана се ограничава от дебелината на О-пръстен който се сменя лесно.В момента хода на клапана е не повече от 2мм.
Цевта беше трагедия от вътре и трябваше да се отреже около 12 мм и след това да се разстърже за да бъде преместена 12мм към бутилката за да си дойде на мястото.
На детайла който свързва цевта и клапанната система само съм го облицовал с тефлонова лента да не се закривява и трие при зареждане.Тефлоновата лента върши отлична работа защото фабрично имаше 1мм луфт и се закривяваше детайла когато се зареждаше.Сега се движи мазно все едно че е омазана вътре с грес а няма никаква смазка.
Също така там където се удряше лостчето за зареждане в корпуса от изстрелите се беше деформирал основния корпус и реших да го разстържа и да сложа полиамид с такава форма който да поема удара.Стана изненадващо лесно от първия път и още държи.Хванат е с няколко малки болтчета и лепило.
С различните клапанни системи бях изпробвал различни налягания от 250 до 100бара.С клапана по-горе пушката има добро плато около 290-296м/с с минимум 10 изстрела от 155 до 120бара.Откъм проектили 3гр 46грейна H&N heavy slug точността е трагична-ходят където си искат и групата се разхожда постоянно(и в двата подкалибъра).2.9гр 44гренна H&N heavy slug е добре работата като в .250 е една идея по-добре от .249.Групата зависи от скоростите.На 50м разстояние с 280м/с е дупка до дупка като повечето пъти дупките се препокриват.До около 295м/с става около 3см групата(50м).С над 300м/с приектилите летят като мухи и гупата я няма нито на 20м нито на 50м.
Общо взето пушката стана супер 3.5кг с оптика(която не съм мерил но на хартия е 700гр).Значи само пушката е около 2.8кг което я прави много лека и много трудна за стреляне защото отпред почти няма тегло.
Също така и сложих една цев 30см в 5.5мм за проба но скоростите бяха трагични(2.2гр 260м/с).

IMG_20230723_174226.jpgIMG_20230723_174237.jpgIMG_20230723_172458.jpgIMG_20230723_170647.jpg
Работите които бих променил са да и направя шрауд вместо модератор с идета да е по-тиха.И евентуално да измисля как да и сложа 700мм heavy slug liner.
 
Последна промяна:
Нагоре