Kral Arms

wakafaka

Редовен Потребител
Миналата седмица викам да пробвам пушката Kral Puncher One T с H&N 3гр 290м/с с новия модератор на 200м.Стрелям и реших да я дам на друг да стреля а аз да отида до мишената да слушам дали се чува модератора(Wrangler Phantom X).Слушам аз и чувам едно тихо свирене от летенето на проектила все едно че е рикоширал.Пробваме пак този път му казвам да дигне 10м във въздуха и пак така се чува.Свалихме модератора и пробвахме отново и пак същата работа. Викам си аз вероятно е от изходната фаска.Изрязах 1мм от цевта,направих нова фаска на 45градуса.Прокарах няколко слъга и гледам като че ли влизат на криво.Май отива на смяна на цев работата.
Някой срещал ли е такива проблеми?
И някой от вас поръчвал ли е цев на Lotar Walter?

Ако на някой му трябват по-здрави пружини за пушката по-горе имам няколко останали.Размерите са:външен Ф25мм тел Ф1.8мм дължина 100мм
 
Последна промяна:

wakafaka

Редовен Потребител
Фаска входна или изходна? Влиза ли накриво...... лоша работа :(
Изходна фаска.Цевта на входа е с дебелина на стената около 0.7мм и турците имам чуството че са я пробивали с бургия на ръка за да може проектила да влиза свободно на около 14мм дълбочина след което започваха каналите със груб ръб(заоблил съм ръбовете вътре за да могат каналите да започват плавно).Ще я пробвам как е тази седмица и ако е пак така зле работата ще режа началото на цевта и ще я правя наново.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Слушам аз и чувам едно тихо свирене от летенето на проектила все едно че е рикоширал.
===================
И при мен си се чува свистене от летенето на проектила. Ама то си е съвсем нормално де.
 

llcoolj

Редовен Потребител
@wakafaka при мен също се чува леко свистене на слъга по време на полет, което е нормално. Какви групи прави въпросният Kral One T на 50м ?
 

wakafaka

Редовен Потребител
@wakafaka при мен също се чува леко свистене на слъга по време на полет, което е нормално. Какви групи прави въпросният Kral One T на 50м ?
Ами аз съм сложил метална мишена на 50м с Ф5см и съм доволен ако влязат в нея всичките 10-тина изстрела с скорост 294-289м/с.Повечето удрят на едно и също място но от време на време хвърля някой на страни.
Над 295м/с групата става голяма.Но със пушката се стреля много трудно защото малко съм я олекотил и стана около 2.7кг с модератора.Прав с тази пушка на 50м не мога да ги вкарам в 5 см мишена.Прекалено лека стана отпред.
Ще пробвам проектилите на другата пушка дали свирят тази седмица.Иначе рикушетите се чуват доста добре до около 300м.
Ако имам време тази седмица ще я снимам и ще пиша какви са и проблемите с които съм се сблъскал аз с тази пушка и решенията които съм намерил.Ще снимам и групи.
 

bateelmo

Потребител
Аз от всичките постове не разбрах какво общо има дулната фаска със свиренето на проектила? Единственото което си постигнал с ходенето до мишената е , че си разбрал как се чувства един воиник на фронта.
 

wakafaka

Редовен Потребител
Аз от всичките постове не разбрах какво общо има дулната фаска със свиренето на проектила? Единственото което си постигнал с ходенето до мишената е , че си разбрал как се чувства един воиник на фронта.
Спрямо това което чух достигнах до заключението че проектила освен че се върти и се накланя.Първоначално не ми беше завита тапата на модератора и проектилите опираха в тапата въпреки това че тапите на модератора мисля че са с дупки 8мм а проектила е 6.35мм.Дупките на модератора на око имат съосие с цевта.

При положение че проектилите излизат с почти еднаква скорост,нямат визуални дефекти и не опират никъде по пътя им след дулото то остава проблема да е в цевта или на изхода.Ако фаската не е равномерна очаквам да има проблеми.Знам ли може пък да бута проектила след дулото повече в единия край и да го накланя.
Знам със сигурност поне за тези проектили с които стрелям H&N Heavy Slug или Slug 2 че дори и от една тревичка се отклоняват значително от траекторията им.Как точно става това не ми е ясно.

Ето един експеримент само че е с огнестрелно оръжие с рязане на цев с цел да се види какво става ако няма фаска.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Пробвай и без модератор, как ще е. Отворите на модератора, за кал. 6,35 е добре, да са минимум 9,5 мм. Аз ги правя 10 мм. 8 мм е добре за 5,5 мм.
 

bateelmo

Потребител
Не съм чел цялата статия ама като гледам картинките тоя отрязал цевта със саблен трион под ъгъл 25 30 градуса и пак прави някакви групи само че изместени леко а ти си се хванал за дулната фаска. След като си я направил и почисти добре няма какво толкова да ти прави беля. Отворите на модера наистина са малки за този калкбхр, а и пробвай възможностите на севта без него и тогава вади изводи от къде идва проблема.
 

Васил Василев

Редовен Потребител
Спрямо това което чух достигнах до заключението че проектила освен че се върти и се накланя.Първоначално не ми беше завита тапата на модератора и проектилите опираха в тапата въпреки това че тапите на модератора мисля че са с дупки 8мм а проектила е 6.35мм.Дупките на модератора на око имат съосие с цевта.

При положение че проектилите излизат с почти еднаква скорост,нямат визуални дефекти и не опират никъде по пътя им след дулото то остава проблема да е в цевта или на изхода.Ако фаската не е равномерна очаквам да има проблеми.Знам ли може пък да бута проектила след дулото повече в единия край и да го накланя.
Знам със сигурност поне за тези проектили с които стрелям H&N Heavy Slug или Slug 2 че дори и от една тревичка се отклоняват значително от траекторията им.Как точно става това не ми е ясно.

Ето един експеримент само че е с огнестрелно оръжие с рязане на цев с цел да се види какво става ако няма фаска.
IMG_0392.jpeg
 

незнайко

Редовен Потребител
Изходния отвор на моя модер е 7мм. (калибър 5,5). Вътрешните отвори между камерите са 10мм, три камери , две големи и една малка (предната 1/3) от размера на двете.Пълнежа е парчета велтер върху ролки за коса. Никакви проблеми с него . Сложил съм допълнителна шайба зад предната капачка. Стига да е центрована добре , ефекта е добър. От практика се убедих , че колкото е възможно изходния отвор е добре да е по малък. Дори обмислям да пробвам да го намаля на 6,5 . Надявам се да се получи. Гледал съм модери с направени отвори (странични на самото тяло ) не знам какъв е ефекта, но колеги които са пробвали могат да споделят.
 

bateelmo

Потребител
То че е по добре отвора да е по малък да, но турските резби за модер са или криви или хлабави пък и къси. И модерните също може да не са много добре за това се застраховане с по широки отвори.
 

wakafaka

Редовен Потребител
Ето го проблема със странните звуци на летящия проектил от Kral Puncher One T.Предполагам са я пробивали на ръка с обикновенна бургия и е станало под ъгъл.И като влиза проектила се закривява на една страна.
Ето как изглеждаше входа на цевта.
IMG_20230610_114034.jpg
Като дойде при мен пушката там имаше ръб който направо режеше проектила.Пробвах да го загладя но не помогна.Решението е отрязах цевта докато не започнат каналите(около 15мм) и разстъргах цевта там където е нужно защото цялата цев трябваше да мръдне назад с отрязаното разстояние.С дремел и шкурка направена под конус изпилих каналите за да може проектила да влиза спокойно с натискане с пръста без да пада.Пробвахме я с изстрели в въздуха и по мишени и проекила е много по-тих от преди и странното свирене го няма.Сега вече даже може да влиза в куфара с модератора.
И при тестове днес установих че двуногата,която идва с пушката трябва да бъде изхвърлена.Ако някой иска ще му я подаря.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Тя чак толкова крива, че и да свири. Тия турци цеви ли правят, свирки ли, толкова ли нямат едно ОТК? Всеки производител си отделя брака, ама явно тия не ги интересува, кво говно ще наръгат в цевната кутия. Пробва ли я за точност?
 

glavanov55

Редовен Потребител
На всички хатсани които имам -На криво нарязана резба за модера. накриво обстъргана дулна фаска -не по оста на канала,голяма хлабина между отвора на цевната кутия и опашката на цевта -цевта примерно 15-0,1 мм а отвора на ц.к15+ 0,15 сборно0,25мм.След като стегнеш цевта с сопорните болтове духа крй о пръстените че се къса защото о пръстените се смачкват от долу а гора не упътняяват.Куршумен вход въобще липсва.Що за цеви са това?Като ги поопрвиш почват да хресват и куршуми.
 

traun

Потребител
2мм ламарина от 50 метра със слуг хатсански 2.9гр. С Биг Макс/Хорн 6.35 принадлежал на Камен първо. Аз такива мишени харесвам.....Заложил съм 4мм рифелова 5х5 следваща ама не остана време, другият път......Непробитите са с HN 2.2гр. Слуг отново
IMG_20230610_170431~2.jpg
 
Нагоре