Kral arms Bigmax X 6,35 мнения

Дончо Иванов

Редовен Потребител
А сега ако обичайте помагайте , че се колебая бигмакс6.35 със слъгове на hn 36 gr-2,33 гр прави средна скорост 288 м.с. на 96,63 дж и максимална 290 м.с. на 97,98 дж. , а със слъгове 40 gr-2,63 гр прави средна скорост 274 м.с. на 98,72 дж. И максимална 277м.с. на 100,9 дж. Въпросът ми е с кои слъгове е по добре да стрелям?????
Според мен по бързите слъгове дават по прав и по точен изстрел.
 

llcoolj

Редовен Потребител
А сега ако обичайте помагайте , че се колебая бигмакс6.35 със слъгове на hn 36 gr-2,33 гр прави средна скорост 288 м.с. на 96,63 дж и максимална 290 м.с. на 97,98 дж. , а със слъгове 40 gr-2,63 гр прави средна скорост 274 м.с. на 98,72 дж. И максимална 277м.с. на 100,9 дж. Въпросът ми е с кои слъгове е по добре да стрелям?????
В случая сам трябва да си помогнеш с индивидуални тестове с различните слъгове, понеже цевите на Крал не стрелят еднакво. Не изключвай и слъговете Нокаут, но за тях тази мощност е голяма, понеже харесват мощности около 90-95 джаула.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
А сега ако обичайте помагайте , че се колебая бигмакс6.35 със слъгове на hn 36 gr-2,33 гр прави средна скорост 288 м.с. на 96,63 дж и максимална 290 м.с. на 97,98 дж. , а със слъгове 40 gr-2,63 гр прави средна скорост 274 м.с. на 98,72 дж. И максимална 277м.с. на 100,9 дж. Въпросът ми е с кои слъгове е по добре да стрелям?????
Какво се търси колега, точност или скорост? Направи тестове и с двата вида и прецени по групираността им. Никой не може да предвиди кои ще се групират по добре при теб.
 

Dan4o

Потребител
А сега ако обичайте помагайте , че се колебая бигмакс6.35 със слъгове на hn 36 gr-2,33 гр прави средна скорост 288 м.с. на 96,63 дж и максимална 290 м.с. на 97,98 дж. , а със слъгове 40 gr-2,63 гр прави средна скорост 274 м.с. на 98,72 дж. И максимална 277м.с. на 100,9 дж. Въпросът ми е с кои слъгове е по добре да стрелям?????
42 или 44 грейна. бигмакс-а х харесва тежки слъгове. С altaros 49,5 грейна е перфектен за фес!
 

MALIN

Потребител
Данчо, е хем казваш че при по бързият слъг и параболата е по малка и ще бъде по точен , товст ме насочваш към 2,33 гр-36 грвйна с 288 м.с. хем сега говоеиш за 42 или 44 грвйна и за 49.5 грвйна.че той тях ще ги стреля вече с 42 грейна с около 265 м.с , 44 грейна с около 258 м.с , а алтароса 49,5 грейна ще ги стреля сигурно с 220 м.с. ????????
 

MALIN

Потребител
Но мисля че въпроса се разреши .обадих се тук там поразпитах кво що и май най добре ще е взимам от двата слъга като взимам и в 249 и в 250.
Правя изтрели да видя къде платото ще е най добро при какви скорости и при какви разлики в платото между минимална платнена скорост и максимална и най накрая правя тест за групи.мисля, разсъждавам, уж логически и би трябвало този слъг който прави най добро плато да е и най точен . ма ТУК не съм сигурен на 100 процента дали това мое разсъждение е така.щото може да се случи по тежкият слъг да прави по добро плато от по лекия пък да е по -неточен и с по лоша група. МИ ТОГАВА колеги КАКВО ПРАВИМ.Ако дойде случаят такъв кой да избирам с по добро плато или с по добри групи?????
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Слъг плато не прави колега. Вземи си примерно 2 модела слъгове, грамаж 41 грейна ( Zan и H&N примерно) , пусни ги през хронограф и на мишена на 50 метра в диапазона 250-170 бара налягане. Записки си направи задължително. Резултатите ще покажат една обща картинка, и ще имаш вече върху какво да работиш ;)
 

MALIN

Потребител
Продавам бигмакс в 6,35 производство за америка.копуван с фактура чисто нов на 19.12.2022 за 1250 лв
Обявен в служба кос на 29.12.2022
Стреля със слъгове на h&n 36 грейна- 2,33 грама в плато от 250 до 184 бара точно 40 изтрела със скорости от 282 до 290 (97 дж)без да е пипана от кутията!!!!!!!!
Който реши да я купи, доказвам горните си думи с хронограф.
С пушката са изтреляни точно една кутия САМО от гореспоменатите слъгове - 120 бр.
МИНАВАМ НА ГОЛЯМ КАЛИБЪР

0888980388
 

MALIN

Потребител
Снимки пращам по вайбър че са качествени ( големи ) и незнам как да ги намалявам
 

MALIN

Потребител
Пушката все още не е изнасяна от вкъщи от 19 декември досега.тестовете с хронографа са правени у дома
 

kamoto

Редовен Потребител
Значи ще чакам да се затопли - над 20 градуса и отново ще замеря скоростите.
 

Mutata

Потребител
Здравейте, не искам да пускам нова тема и затова ще питам тук.... а и малко да съживя темата.
До колко може да се изгуби от скоростта при стрелба със слъгове ако цевта има шок? И респективно до колко м/с ще спечеля ако се сложи цев без шок (или шока се премахне) без да пипам нищо друго по настройките? За Бигмакс Х в калибър .25 става въпрос.
 

Jorom

Редовен Потребител
Аз съм го правил това - отрязах шока на цевта на БМ...след това слъговете на 50 м едва се събираха в лист А4. Имаше точност само с чашки ЖСБ 2,2 мк2. Това важи само за халтавата(надкалибрена) цев на Бигмакс ...но ако цевта е от Кнайт или Бигхорн( нарезите в цевта са еднакви, за разлика от на Бигмакс) може да стреля добре със слъгове дори да се махне шока...от Кнайт и БигХорн цевите не са надкалибрени като на БМ и проектилите вървят значително по-плътно отколкото в цев от БМ.
 

Mutata

Потребител
Аз съм го правил това - отрязах шока на цевта на БМ...след това слъговете на 50 м едва се събираха в лист А4. Имаше точност само с чашки ЖСБ 2,2 мк2. Това важи само за халтавата(надкалибрена) цев на Бигмакс ...но ако цевта е от Кнайт или Бигхорн( нарезите в цевта са еднакви, за разлика от на Бигмакс) може да стреля добре със слъгове дори да се махне шока...от Кнайт и БигХорн цевите не са надкалибрени като на БМ и проектилите вървят значително по-плътно отколкото в цев от БМ.
И на мен ми направи впечатление, че цевта на БМ е надкалибрена. Като натикам един проектил на 5-6 см. и погледна срещу светлината, се вижда че проектила стъпва плътно само по нарезите. Между нарезите се виждат ясни светещи пояси. Цевите на Кнайт и Бигхорн имат ли шок?
 
Нагоре