KalibrGun

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Доста си пострелях. Изключително приятна пушка. Иска малко се пипне спусъка и едно задтилъпе и ще стане перфектна.
 

andi

Редовен Потребител
Честито Пеко !
Много симпатична придобивка - пушкопап .
На живо е супер .
Малко спусъка иска пипане и си готов за състезание .
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Днес след работа, почти в сумрак реших да пусна един барабан с МК Реко.
За да не хабя и малкото чашки в 0,547 които имам, заредих само полимаг шорт.
Резултата изненада и мен самия.......
28 м, от маса, отпред торбичка, дупката в дясно е от онзи ден(тя си и личи че не е изрязана като от полимаг) и беше използвана за прицелна точка.
В другата дупка влезнаха 14 полимагчета....
 

Attachments

  • IMG_20171019_183355.jpg
    IMG_20171019_183355.jpg
    180.6 KB · Прегледи: 153
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Мдааа, от една страна е най-малкия калибър в дружинката.;)
Така го кръстиха в Прага изделието - Мини Карабина Пеко. Няма да им кърша хатъра я, тъй си му викам и аз.
 

Sen

Редовен Потребител
Здравейте, колеги. Едно хрумване има, дано ви се понрави. Собственици на крикети сме много във форума, струва ми се. Някои от тях със сигурност нямат познанията, които би им се искало да имат. Аз определено съм така. Какво ще кажете да направим нещо като workshop (гледайте ква модерна думичка вкарах) за ден или два, по наша преценка и на Пеко - някой уикенд, например? Събираме се банда падуани при учителя Йода (тва е Пеко), разглобяваме един крикет, като ни се показва процеса на разглобяване и после сглобяване, естествено; коя част как се нарича и каква функция изпълнява; как най-лесно и безболезнено се подменят консумативи като пръстени и т.н.; как да локализираме проблем при възникването му... Изобщо всичко полезно.
Резултатът по мое мнение ще е следния: оттук насетне ние ще продължаваме да поръчваме консумативи, но вече ще се води някакъв много по-кратък и разумен диалог; пак ще се консултираме с Пеко и другите със пространни знания и умения, но вече по понятен начин. По-лесно ще разглобяваме оръжията и ще можем да пращаме компоненти за промяна или диагностика, без да се опасяваме, че ще ги повредим - имали сме такива случаи и вече няма да разчитаме на гледаното в тубата, а на това, което сме научили от достоверния източник.
Уточнявам - сиренето е с пари и винаги ще си бъде. Пеко казва една сума на човек за въпросното обучение/разяснение, то се знае, ама все пак да кажа. Аз лично съм готов когато се организираме да се вдигна (стига да е зимата), даже настаняване ще си запазя една вечер в Пловдив, ако трябва, и с много голям кеф и интерес ще присъствам на подобна сбирка. Други мераклии?
 

Sen

Редовен Потребител
st_beer, благодаря за линка, гледал съм ги; все пак, много мило от твоя страна :) Аз останах с впечатлението, че Пеко няма против да се занимава с това, мисля, че е win-win ситуацията.
luft9waffe, радвам се, че има и други фенове на Star Wars във форума :)
ОК, минус 4ма колеги. Все пак може и да се появят желаещи.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Очаквам от уъркшопа да стане добър пърформънс и да прерасне в анюъл хепънинг с нарастваща фен-беиз.С много бира и водка,щото пушката е чешко-руски джойнтвенчър.
 

Sen

Редовен Потребител
ОК, аксептвам тая хидън критика, не трябваше да съм толкова лейзи, а да файндна добър транслейшън на нашенски на думата :D
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Доста народ ме питаше за барабанчета .22. Дойдоха, има 2 свободни, цената е 18 €. Който иска, да ми пише на лични.
ПП.Има и наличен щуцер за зареждане, цената е 9 €.
Остана един барабан в .22 и един в .35, също и щуцера е наличен.
 

Ctan4o

Потребител
Наскоро си взех двунога реплика на атлас която е за уивър шина. Моля за мнения как ще е най- добре да я закрепя към приклада, с винт за антабка и адаптер или да си потърся късо парче шина. Ако е с шина колко дълга да бъде и дали трябва да е нещо специфично.
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
С антабка и адаптер става доста обемисто,вариант е само ако имаш вече монтирана антабка.
Виж как изглежа на снимката.
Със парче шина ще стане по добре,до колкото си спомням приклада е гладък и няма значение каква ще е шината дали права или сверична...ще си легне върху приклада и в двата случая.
А относно дължината виж другата снимка, това е оригинална шина атлас и си направи сметка.

a3cac20e0b59e5cd6728c86c990defae.jpgScreenshot_2017-07-27-14-31-13.png
 
Нагоре