Huben GK1 Pistol скъп,но мощен semi-auto пистолет

Gogata

Новодошъл
Здравейте, момци. Ще споделя, разбира се, прилагам и снимки, а по-долу следват впечатленията ми.
Пистолетът е лек и ергономичен, дръжката е много добре направена, чудесно застава и в големи "лапи". Орех.
Качеството на изработка няма какво да коментирам - нормално е да е безупречно при тази висока цена, която се оправдава, според мен, но това си е мое мнение, то зависи и от кой колко може да си позволи и е склонен да отдели за такава покупка.
Куфарчето е също леко и здраво, много качествено, вътре има място за всичко - резервни части по списък, шестограми, модератор, щуцер... Даже ми пратиха два шестограма - един за бърза връзка и един с резба. Щуцерът може да се пъха и от двете страни на пистолета.
Модераторът е карбонов, изглежда супер и наистина заглушава въпреки малките си размери - Shadow, разработка на Huben. Но както се вижда на снимките, идва си с резба 1/2'' UNF, можете да сложете и по-голям или какъвто там имате и желаете да ползвате.
Механичните мерни прибори са регулируеми по двете оси, отпред има зелена оптична нишка, което си е често срещано вече в наши дни.
Резервоарът е титаниев, доколкото знам, също като на булпапа на марката, с карбоново покритие. Интересното и хубавото е, че са истински карбонови влакна, не е само фолио като на Huben K1 Lite (най-новата версия на пушката с карбонов приклад). Пасва си с визията на модератора идеално.
Забележете, че момчетата от Wolfiek Group започнаха да предлагат нова версия на т.нар. "loading gate" - мястото за зареждане от дясната страна на фиксирания пълнител (17-заряден в 6.35, 19-заряден в 5.5). Това беше едно от нещата, които най-много ме дразнеха на моя К1 - нуждата да се упражни натиск върху синтетичната пластина, за да се пъхне проектила, и съответно потенциалната опасност той да се деформира в процеса. Новата джаджа е страхотна. 3D принтирана, но от качествения материал, ABS доколкото мога да преценя. Кликва и застава и в двете си позиции, дава възможност да се зареждат по три проектила наведнъж, никакъв натиск, и което е също супер - дава възможност да се изведат от пълнителя останалите проектили след приключването на стрелбата. Изключително съм доволен от тази добавка, инсталира се за 30 секунди, два болта само се развиват и завиват.
Спусъкът е също като на К1 - двустепенен, регулира се от два болта над задната страна на дръжката, но имайте предвид, че се регулира само тежестта на двете степени, а не дължината. Въпреки това спусъкът си го направих много лек, както аз лично обичам, без никакви усилия. Ако го направите прекалено лек, няма да започне да стреля пистолета в пълен автоматичен режим, както някъде из нета се носят диви легенди. В такъв случай пистолетът произвежда два или три изстрела един след друг, като НЕ индексира пълнителя (не го завърта) - тоест ще изтреляте само един проектил, ако има такъв в съответното гнездо на пълнителя, и след това само въздух. Така е даже най-добре да се направи, за да "ударите дъното" и оттам нагоре да видите колко да се затегне. Разбира се, само ако обичате меки спусъци, някои предпочитат по-твърди (тва последното прозвуча много двузначно ;)).

След като се наситих на безразборно събаряне на какви ли не артикули чрез стрелба на механични мерни, сложих един red dot на Vector Optics - има лястовича опашка, както се вижда. Така започнах стрелям на около 20-25 метра, пистолетът се доказа и в този формат, на мен ми беше много по-удобно така. С малко срам признавам, че едно другарче ме надстреля, нямам опит с пистолети.
След това направих нещо, което много хора няма да харесат и не биха направили - сложих оптика ;) Вейронче, отново на Вектор Оптикс, лека и удобна оптика, много функционална и добра, особено за парите си. Стрелбата без приклад не се оказа лесна задача, затова прибегнахме до едно бързо и лесно решение, което може да са забелязали някои от вас. Алуминиева шина, наподобяваща приклад. Видяхме решението случайно онлайн. 20 мм широка, 5 мм дебела, огъната да служи като приклад и облечено в термосвиваем шлаух за леко удобство. Закачена на болта на дръжката, който бе сменен със същия такъв, но малко по-дълъг. Не съм го заснел, няма кой знае какво да се види. Но малко инфо от кухнята - любителите на такъв сетъп скоро ще могат да закупят приклад от Wolfiek Group, върху който в момента се работи, и който аз веднага ще си взема ;) Затова не се впуснах във високотехнологични решения на този казус.
По тоя начин пушколета се превърна в най-леката и компактна чудесия, която съм използвал някога аз лично. Полуавтоматична при това.
Добавям, че се работи и върху адаптер за бързомерци, който ще се поставя на мястото на мушката. От него засега не се интересувам, но любителите на red dot, холографски и т.н. биха се заинтересували.

Така... Сега се впускам накратко и в това, което интересува всички... Това, което сте чели и гледали в нета за този ПЦП пистолет, е истина. Вярвам сами ще се сетите за кой аспект говоря. Ако сте склонни да замените брой изстрели в плато и ниво на звука за другото "нещо" - да, можете да го направите. Имам силно уважение към всички членове на фоума и смятам, че съм го показвал... Но категорично отказвам да давам детайли по въпроса след посоката, която е възприела обсъждането по-горе. Простете, че го казвам, но бях изумен като прочетох какво е написано в тази тема. При тези приказки аз не се чувствам сигурен да споделям подробности.

Още нещо, което може да не се хареса на всички - ще ви е нужна помпа, ако искате да използвате пълния капацитет на пистолета. Аз си взех такава на Huben. Пълня си го до около 330, тъй като платото на сегашната ми настройка е такова: от 330 до 175, около 30 изстрела, коридор 3-4 м/с. Сами разбирате, че това може да се промени при промяна на настройката, но над 300 бара аз лично нямам друг начин да пълня ;) Пак опира до лични предпочитания и очаквания.

В заключение, единствените две неща, които не ми харесват в пистолета са: че не са го направили с пикатини релса, а с лястовича опашка, и почистването на цевта при този дизайн, което представлява малко по-голямо предизвикателство. Аз лично ползвам филцови чашки в общия случай, и при нужда от някакво обслужване, което налага разглобяване, извършвам основно почистване на цевта. Разбира се, можете да ползвате и облечен в синтетика шомпол, но не е препоръчително срещу посоката на движение на проектила.

Пропуснах да кажа, че гледате последната версия на пистолета: трета от второто поколение. Вижда се едно "V3" на цевната кутия. Където си пише и, че е изработен за Wolfiek Group. Много съм доволен от тях, купувал съм от всичките им онлайн магазини, както и в този случай от www.hubenairguns.shop - споменавам, тъй като по-горе имаше и такъв въпрос.
Благодаря за подробното разяснение.
1. Сподели само как се регистрира след покупка от този сайт, с фактурата ли единствено?
2. Ако на кутията му пише, че е до 24 джаула не подлежи на регистрация, нали, нищо че реално е много повече? На 6.35 по документи колко му даваха?
3. Пратката куриер ли ти я доставя или трябва да ходиш от някъде да я взимаш? Питам, защото нали уж е забранено с куриер да се пазарува въздушно оръжие?
 

Sen

Редовен Потребител
Благодаря за подробното разяснение.
1. Сподели само как се регистрира след покупка от този сайт, с фактурата ли единствено?
2. Ако на кутията му пише, че е до 24 джаула не подлежи на регистрация, нали, нищо че реално е много повече? На 6.35 по документи колко му даваха?
3. Пратката куриер ли ти я доставя или трябва да ходиш от някъде да я взимаш? Питам, защото нали уж е забранено с куриер да се пазарува въздушно оръжие?
Здравей. Отговори по точки:
1. Да, с фактура се извършва регистрация в КОС над 24 дж.
2. На кутията няма значение какво пише. Сигурно имаш предвид какво пише на фактурата. Не мога да отговоря на този въпрос, а и не звучи твърде законно да се разминава реалността с описаното във фактурата. Не знам за такива случаи.
3. За пръв път чувам такова нещо. Пристига по куриер, след като е минала пратката митническа проверка съвсем законно. Преди ползваха UPS, сега минаха на DHL, тоест напълно легитимни фирми.
 

Gogata

Новодошъл
Здравей. Отговори по точки:
1. Да, с фактура се извършва регистрация в КОС над 24 дж.
2. На кутията няма значение какво пише. Сигурно имаш предвид какво пише на фактурата. Не мога да отговоря на този въпрос, а и не звучи твърде законно да се разминава реалността с описаното във фактурата. Не знам за такива случаи.
3. За пръв път чувам такова нещо. Пристига по куриер, след като е минала пратката митническа проверка съвсем законно. Преди ползваха UPS, сега минаха на DHL, тоест напълно легитимни фирми.
Благодаря ти още веднъж, но не спомена по документи (по фактура) колко дж. се води твоята версия на пистолета (6.35), защото и мен тя ме интересува?
Относно т.3, много странно, че не си чувал, във всички бг онлайн магазини, от които съм пробвал да поръчам въздушно оръжие, винаги пише: "Невъзможно е да поръчате този продукт онлайн съгласно законите на Република България. Заповядайте в магазина ни..."
В куриерските фирми също не дават да се праща оръжие, наистина ли не си забелязал? :) Разбире се, далеч не казвам, че не може неофициално да го пратиш опаковано и да го декларираш като нещо друго... ;)
 

emci74

Редовен Потребител
Тънкостта тук е, че не поръчваш от бг магазин, а от чужбина.
В един момент се оказва, че за Спиди и Еконт не е проблем да доставят оръжие, когато е поръчано от чужбина.
Когато отидеш в офиса им обаче, са по- католици от папата.
Двойни стандарти, като всичко останало в България ! Педераски работи... ( без да обиждам гейовете)
 

Sen

Редовен Потребител
Тънкостта тук е, че не поръчваш от бг магазин, а от чужбина.
В един момент се оказва, че за Спиди и Еконт не е проблем да доставят оръжие, когато е поръчано от чужбина.
Когато отидеш в офиса им обаче, са по- католици от папата.
Двойни стандарти, като всичко останало в България ! Педераски работи... ( без да обиждам гейовете)
Шегата настрана, колега, сериозно обиждаш хората с алтернативна сексуална ориентация като ги сравняваш с нашите т.нар. "куриерски фирми" ;) Сърбал съм им попарата много пъти, и с риск някой да приеме шеговитото ми изказване за политически некоректно, едно е да си гей (нищо лошо), друго е да си педе*аст!
@Gogata съвсем добре зная за българските магазини и българските "куриери". Става дума за закупуване от чуждестранен онлайн магазин и иностранни куриери като UPS и DHL. Не знам точно каква е юридическата разлика, но е факт, че от външен магазин съм купувал вече може би над десет пъти без проблем, но от наш - никога, както каза сам и ти.
Нека опростим - няма да имаш проблем при закупуването на ВО от въпросния магазин. Нито с получаването по куриер на пратката.
 

Gogata

Новодошъл
Шегата настрана, колега, сериозно обиждаш хората с алтернативна сексуална ориентация като ги сравняваш с нашите т.нар. "куриерски фирми" ;) Сърбал съм им попарата много пъти, и с риск някой да приеме шеговитото ми изказване за политически некоректно, едно е да си гей (нищо лошо), друго е да си педе*аст!
@Gogata съвсем добре зная за българските магазини и българските "куриери". Става дума за закупуване от чуждестранен онлайн магазин и иностранни куриери като UPS и DHL. Не знам точно каква е юридическата разлика, но е факт, че от външен магазин съм купувал вече може би над десет пъти без проблем, но от наш - никога, както каза сам и ти.
Нека опростим - няма да имаш проблем при закупуването на ВО от въпросния магазин. Нито с получаването по куриер на пратката.
Благодаря ти за пояснението, но отново (не знам умишлено или случайно) пропусна да кажеш по документи колко дж. се води твоята версия на пистолета? Мисля, че ще е интересна за всички тази информация.
 

Stefan_top

Потребител
Благодаря ти за пояснението, но отново (не знам умишлено или случайно) пропусна да кажеш по документи колко дж. се води твоята версия на пистолета? Мисля, че ще е интересна за всички тази информация.
Напълно е възможно да се води под 20j.Моя Бенджамин Булдог по документи е 19.9j и в служба Кос не е ходил.
 

Sen

Редовен Потребител
Обяснявам по "точки" ;)
Пистолетът не се обезвъздушава оттам. Има болт тип "еврейска звезда" отгоре на цевната кутия, ще му изкара очите на завалията :D Така че тая играчка, която той показа, е безпредметна.
Минали са ми три Хубена през ръцете, всички 6.35. Нито един не е засякъл с чашка на JSB. Този момък не каза с какви чашки му засича. Гнездата на пълнителя наистина са надкалибрени. Но полите на 1.645 г и 2.2 г са с диаметър, който стига до 6.51-6.52 мм ;) Който е мерил - знае. Затова и двата вида чашки в 6.35 на JSB (три, ако разделим тежките на Мк1 и Мк2) стоят стабилно в пълнителя. Хадес не съм пробвал.
Слъгове - тук съм съгласен с казаното във видеото. Ходят напред-назад много и определено ще блокират пълнителя. Затова използвате надкалибрени - например 33 и 38 грейновите ЗАН, с диаметър .253. Влизат и не помръдват, преди да дръпнеш спусъка. Сигурно и други марки правят такива, не знам.
 

dilom08

Редовен Потребител
Има една особеност при хубен - след всеки изстрел се завърта барабана и при следващото натискане на спусъка първо стреля и после върти пълнителя. Така че това с блокиране на пълнителя са пълни глупости! През мен са минали 4 бр. само в .25. Има промени в всяка следваща модификация, като се отстраняват констатирани проблеми. В .25 калибър пушката стреля много добре но само с .254 или кал. 6.45 мм.С моя са изстреляни около 4500 слъга и до сега съм сменил два о-пръстена и един полиамиден датайл. Изисква известни познания и опит при настройките за да стреля добре, но не изисква подмяната на детайли или така наречения тунинг. Пушката си струва от всякъде. След известно време ще има и много качествени проекти ли за нея в кал. 6.45
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Жорка, получава се това блокиране при всеки отворен барабан, но само с подкалибрени проектили и ако е наведен надолу. Случвало ми се и с Хубен и със сумати Крикети даже.
Този проектил който му е ред, той не е проблемния, този след него също, но третият, четвъртоит се изхлузват напред и при следващото превъртане запецва барабана. Проектила застава като щифт отстрани и пречи.
А ако се вдигне нагоре дулото, може и да се върнат назад, но без заклинилия.
 

Sen

Редовен Потребител
Има промени в всяка следваща модификация, като се отстраняват констатирани проблеми.
Напълно съм съгласен. Последната версия със сигурност е по-тиха с новата лека промяна в дизайна на шрауда. Това е само един пример. А това че е карбонов шрауда и има и версии с карбонов приклад са още по-големи плюсове.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Жорка, получава се това блокиране при всеки отворен барабан, но само с подкалибрени проектили и ако е наведен надолу. Случвало ми се и с Хубен и със сумати Крикети даже.
Този проектил който му е ред, той не е проблемния, този след него също, но третият, четвъртоит се изхлузват напред и при следващото превъртане запецва барабана. Проектила застава като щифт отстрани и пречи.
А ако се вдигне нагоре дулото, може и да се върнат назад, но без заклинилия.
Това го има и при много други пушки.
 

dilom08

Редовен Потребител
Не може да се изхузи надолу, защото единствения отвор е този на цевта. Други отвори, където да се пъхне и да заклини просто няма. Това за което говориш може да се случи само при зареждане на барабана и то когато държиш наведена надолу цевта, но никога по време на стрелба, тъй като това което се пъхне вътре се изстрелва и след това се завърта барабана. Освен това от 2021г има по 4 канала във всяко гнездо на барабана, които задържат дори и подкалибрените проектили.
 

Sen

Редовен Потребител
Може ли да се декоква тази машинка?
Не. Аз като приключа стрелбата, ако имам проектили останали в барабана, просто завъртам към цевта празно гнездо.
На пистолета с новото капаче за зареждане могат и да се изкарват проектилите от барабана.
 

dilom08

Редовен Потребител
Иска много внимаване. Най сигурното е да се вадят проектилите, тъй като винаги е готов за стрелба.
 

Sen

Редовен Потребител
Може ли да се декоква тази машинка?
Само да добавя към предишния пост (модераторите може би ще ги обединят) - няма как да се cock-ва/decock-ва, тъй като това е от т.нар. hammerless дизайни - няма ударник, който да удря по клапан.
 
Нагоре