Hatsan semi-automatic

Дискусия в 'Компресионна Пневматика' започната от Grifcom, 19 Май 2019.

1. Grifcom

Grifcom Потребител

Публикации:
    162
    от:
    Пловдив
    ВЪВЕДЕНИЕ
    Не много отдавна турският производител на въздушно оръжие Hatsan разнообрази асортимента като пусна на пазара полу-автоматична компресионна пневматика. Принципа на действие, както и съпътстващите проблеми, методи на отстраняване, тунинг и ъпгрейд са приблизително идентични. Същевременно са коренно различни от предишните модели които са ни добре познати и си имат отделни теми. Нека споделяме впечатления, радости и проблеми, представяме и обсъждаме моделите semi-automatic в тази тема. Към настоящия момент основни представители са Galatian 5, Barrage-Bullmaster-Turkbull, Sortie.

Не отдавна се обзаведох с "булпапчето" на Hatsan. Та да ви споделя малко впечатления. Изваждаш от кашона куфара.. .. Куфара кърти мифки.. .. 20190518_193459.jpg 20190518_193741_HDR.jpg 20190518_193924.jpg
    Вътре булпапчето и то не е шега работа
    20190518_180021.jpg 20190518_180227.jpg
    Ама все пак е с 25 санта по-малко от куфара. И като гледам има 6 см излишен приклад. Иначе 3 барабана, ремък, бипод, бързомер.. Двата барабана са в приклада и транспортно са стегнати. За употреба трябва да се разхлабят малко от винтовете отдолу. Манометърчето му е смехорийка и много тъпа тапа на дръжката. Пречи да седи право пушкалото даже и подпряно. Хем е тежичко хем добре се прикладва. Следва да се тества. УАУУ. 2х3 барабана х12 jsb 1.175 за 4-5 мин .Хахаха, еми бавно се пълнят. После качвам хроното на Митака с нова батерия и 12 изстрела 267.3 , 5-ия и 9-ия 267.4. Може да му има нещо ??? Та за от кашона бива. После не се стърпях и развих 2 винта. И трябва да се внимава когато се сваля набузника защото фиксатора се разпада. Приклада е кило и 200 и пласмасарията не блести с качество, другото си е желЕзо. Щях да забравя - най грозния спусък който съм барал и предпазителя е неудобен. 20190518_180105.jpg 20190518_191753_HDR.jpg 20190518_191535.jpg 20190518_191614.jpg
    Ще ви споделя впечатления и за sorti-то и защо мястото му е тук. Мисля че приликата е забележима.

Прикачени Файлове:

Последна промяна от модератор: 2 Октомври 2019
  2. Васил Василев

Васил Василев Потребител

Публикации:
    184
    От къде се регулира пружината на удавника? На Barrage !

3. К.Иванов

К.Иванов Новодошъл

Публикации:
    12
    Моят bullmaster ,му дрънчат някакви пружини при ударника

4. dberov

dberov Редовен Потребител

Публикации:
    2,842
    Четейки това, се чудя, какво ли се чудят другите, когато го четат. ШАХ! ???

7842 and Gadnqra like this.
  5. К.Иванов

К.Иванов Новодошъл

Публикации:
    12
    Нов съм,и не знам как точно да го обясня- рядко го прави ,но като стреля по-някога прави някакви странни звуци , сякаш стреля 2-3 пъти

llcoolj харесва това.
  6. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,267
    от:
    Старата София
    Не се притеснявай, често се среща при много от ПЦП-тата.
    Ударникът удря по няколко пъти, получава се най-често при пренатегната пружина.
    Една от моите пушки също прави трррррр :D при изстрел, но разхода е добре и затова не я пипам.

7. К.Иванов

К.Иванов Новодошъл

Публикации:
    12
    Мерси за отговора

Че то аз си мислех да я натегна или сменя с по твърда.Моята не съм я пипал , направо от куфара е -от 200 до 100 bar около 60 изстрела съм направил

Последна промяна от модератор: 2 Октомври 2019
  8. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,267
    от:
    Старата София
    Ако нямаш хронограф под ръка, не бих те съветвал да настройваш.
    Можеш ако пожелаеш само за проба да развиеш пружината, да провериш дали ще изчезне двойния удар.
    Но първо бележи как е била преди да я пипаш, за да може после да я върнеш в заводски вид.

P.S.
    Сега видях, че пушката е полуавтомат.
    Доколкото знам при тези модели ако разстроиш нещо ще започне да прави проблем със зареждането. Пушката е "кордисана" при определен баланс. От една страна е удара на ударника, а от другата е съпротивлението на клапана.
    Ако се разбалансира започва да не презарежда.
    Колега от форума се бореше с такъв проблем. Май така и не успя да я засили и презареждането да работи добре.

Последна промяна: 2 Октомври 2019
  9. К.Иванов

К.Иванов Новодошъл

Публикации:
    12
    Просто разсъждения- от моя страна
    Мисля да и сменя уплатненията при цевта ( в YouTube има клип ) къде е презареждашият механизъм,за да няма загуби на въздух.И от там да не се притеснявам от силата на ударника"пружината"

10. Grifcom

Grifcom Потребител

Публикации:
    162
    от:
    Пловдив
    Наскоро при поредния прилив на любопитство и сърбеж на ръцете реших да видя какво има в гайдата. Принципа, а и доста от чаркалъците на сорти и булмастер са еднакви. Три винта и приклада е вън. 20191001_160447_HDR.jpg За цилиндъра са 3 стопорни винта но пречи спусъка. Затова пък се отделя лесно. И цилиндъра е вън. Веднага прави впечатление БК който с продължението до манометъра тежи Уужасно. 20191001_155719_HDR.jpg
    Шрауда за първо развиване се разви трудно. Заглушката на пружината се разви без усилие. 20191001_155600_HDR.jpg 20191001_161020_HDR.jpg 20191001_155648_HDR.jpg
    Последната снимка подсказва принципа на презареждане. Карантията отзад на следващ етап.

Gadnqra, joro_ihr, llcoolj and 3 others like this.
  11. К.Иванов

К.Иванов Новодошъл

Публикации:
    12
    Точно тези на последната снимка мисля да заменя ,при мен са бели
    А някой знае ли на какъв принцип се върти пълнителят,дали е само от прожината вътре , защото има и някакво О уплътнение- но няма отвор ?

Прикачени Файлове:

12. Grifcom

Grifcom Потребител

Публикации:
    162
    от:
    Пловдив
    Бялата втулка върху цевта е алуминиева, фиксирана, без о пръстен и с осезаема хлабина спрямо шрауда, който е и перфориран за разлика от голямите братя. Другата отпред. дето не и знам кодовото име :sorry: и за сега ще я нарека "тласкач" "опъвач" или "обтегач" ? Също е алуминиева, но оксидирана и е с О пръстен. Още нямам отговор защо са "надупчили" шрауда, дали естетически или технологично. При стрелба се усеща излизане на газове от перфорациите, което го прави и по шумен.
    Относно О пръстена на барабана и аз така :dazzed:. Сигурно за да не "дрънка" в леглото:) Иначе барабана се върти само от пружината.

llcoolj, Gadnqra and К.Иванов like this.
  13. К.Иванов

К.Иванов Новодошъл

Публикации:
    12
    Малко устр

14. К.Иванов

К.Иванов Новодошъл

Публикации:
    12
    Малко карантия от мен...

Прикачени Файлове:

Gadnqra харесва това.
  15. К.Иванов

К.Иванов Новодошъл

Публикации:
    12
    Ето и причината : малък луфт ,и голяма неточност .Осмицата мърда ,луфта е нищожен ,пробвах с силикон ,не става ....предложете варианти

Прикачени Файлове:

Последна промяна: 8 Октомври 2019
  16. К.Иванов

К.Иванов Новодошъл

Публикации:
    12
    На кое казвате "удавник"..?

17. Grifcom

Grifcom Потребител

Публикации:
    162
    от:
    Пловдив
    Ако не се е удавил,обикновенно му казваме ударник :cheers: Тоест онзи детаил който удря по "иглата" на бойния клапан. В зависимост от конструкцията зад него или вътре в него или механично прикачена има пружина и съответно зад или пред нея винт с който се регулира нейния натяг.

Последна промяна: 8 Октомври 2019
    SvilenP and Gadnqra like this.
  18. dberov

dberov Редовен Потребител

Публикации:
    2,842
    Колегата е допуснал правописна грешка, не удавник а ударник.

19. К.Иванов

К.Иванов Новодошъл

Публикации:
    12
    Добре ,ама когато направи "трррр" не'ще да зареди ,и плаше гаргите.Има ли начин да се обере тоя - резонанс

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена