Hatsan semi-automatic

Gadnqra

Редовен Потребител
Да. Колегата каза, че е изкарало около 20-на пълнитела, преди да се разлигави.
 

vedra

Редовен Потребител
Направи 350 изстрела без никакъв проблем и с много добри показатели, отговарящи изцяло на заводските характеристики. До около 300 изстрела с едно зареждане (65 см3/200 бара) си правеше 3 барабана (36 изстрела) със скорост около 200 м.сек и 18-20 джаула. Чашките са H&N Sport 5,5мм/22 cal. 0.89 грама. От 10 и 15 метра точността също беше дори много прилична. Това без никакви доработки, "както го е майка родила".
Само да кажа, че тогава нямах хронограф и съм го замервал само един път благодарение на SAUNDMAX, седмица или 10-на дни преди да се разавали. Тогава и той стереля с пистолета и според мен не беше супер недоволен от представянето му. Ако моето мнение може да бъде напълно игнорирано, тъй като съм пълен аматьор в пневматиката, то Любо според мен разбира много от оръжия и дколкото си спомням мнението му беше нещо като "Не е зле за пистолет"- ако разбира се не се е старал да не нарани слепия ми ентусиазъм.
Във всеки случай мен ме задоволяваше напълно и бях супер доволен от пищовчето..... И така до сбирката на Асеновград в края на миналата година, където изгърмя последните си 5-6 барабана без да показва проблеми. Единственото по различни, което направих през онази сутрин е че за първи път стрелях с друг вид чашки. Това беше един тестов набор от чашки на JSB DIABOLO с размери между 5,51 и 5,53 мм 22 калибър а тежеста им се движеше между 0,870 - 1,645 грама . Някак си не ми се вярва тази минимална разлика в чашките да е съборила пистолета но тогава изведнъж отказа да презарежда, дори и с чашките на H&N Sport 5,5мм с които беше стрелял до тогава.
След като 3 пъти го носих в лицензирания сервиз и "майсторът" не направи нищо друго освен да излъска позахабеното ми собствено мнение за моите технически познания, грабнах явно поболелият се от невярна болест Хасанчо и го трапосах на Николай, той да му бере гайлето нататък.
Толкова от мен по темата, за да не изпадам в ролята например на виден музикант, който обяснява на механика си каква е повредата в колата му и как да я отстрани!
Явно идеята "Хатсан Сорти" е много добра но изпълнението и материалите имат още много за доизкосуряване, поне според мен.
Ще взема от утре да си променя ника на "Markototew" или "Hitrata swraka s dwata kraka"... що не дадох някой лев повече и да си взема един лъскав европеец ами по стар български обичай и като един настоящий Бай Ганьо се отправих към Босфора в преследване на вечния "КИЛИПИР"
Айде честита нова година на всички. Живи, здрави и успешни да сте през 2020-та, а пък аз вярвам че Gadnqara ще вкара чалмалията в правия път.
 

Jorom

Редовен Потребител
Snapshot000000.jpg
Яка фаска е избацал Асан на тюркбула ми!
Пробвах пушката от около 25 метра с двуногата от маса, с няколко различни вида чашки, както и очаквах най-свита група направи с Baracuda Match - 5,53, Baracuda Power, JSB Jumbo Monster - 1.645, JSB Straton - 1.645, разликите са минимални, като най-лошия резултат се събира в два лева монета
Обаче по-леките: JSB 1.175 - 5.53, JSB 1.03 - 5.53, H&N Excite, изобщо не ги хареса...все едно стрелях с про хънтър!
Последни бяха Baracuda Power, на около 120 бара ги почнах, реших за експеримент да пробвам как ги стреля...ами стреля ги доста добре групирани на фона на леките, които ги пилее.
От кашона и с тази фаска, толкова може пушката
Разхода на въздух е около 1 бар/изстрел, започнах на около 160, приключих на около 110, общо 50 изстрела без каквито и да било проблеми със засичане или други
Ще правя тунинг на пушката, или поне ще се опитам!
Най-малкото освен фаската, ще бъде да затворя излишните отвори на клапанното тяло със стопорни винтове и ще запълня с калай канала за да намаля мъртвия обем, като ще оставя само един голям отвор към трансферпорта, него ще го отворя до 5 мм ако има възможност за това, може би и вътре по клапанното тяло ще поработя, като я разглобя ще преценя къде може да пипам, пък дано стане
Първо обаче трябва да си взема хронограф, и след това ще има тунинг!
ПС: Кефа от стрелбата с полуавтомат за мен е голям! Едва се удържах да изпаткам пълнителя набързо, стрелях на около 2-3 сек без особено да се старая
 
Последна промяна:

Jorom

Редовен Потребител
IMG_20200116_091731.jpg
Barrage W 5,5mm

Взех я за баща ми, обаче толкова ми хареса че май ще си я оставя за мен, а на него ще донеса друга :)
Спусъка на тази, за разлика от моя тюркбул е доста твърд, но не е неприятен! Тази е по-старо производство и е с друга касета на спусъка, откъдето идва и разликата...ще трябва да му отделя внимание за да го подобря
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Пружината на клапана е все едно от химикалка - огромен преразход. Другият проблем е конструктивът, който задвижва механизмът за презареждане - криви зъбни колелета, с подбити и деформирани зъби и ръбове, изработени от меко желязо. След като ги оправих и смених пружината на клапана, пистолетчето си презарежда отново и прави 2 пълнитела в плато - 210/220 м/с с jsb 0,93 гр. Отворите също са изравнени и цевта има нова фаска. Веско ще каже как е като точност. Забравих да добавя, че липсваше и фиксиращият болт, отстрани на ударника. Въпросният болт не позволява на реглажния винт, вътре в ударника, да се саморазвива и от там да променя натяга на пружината.
 

Attachments

  • 20200124_170504.jpg
    20200124_170504.jpg
    328.5 KB · Прегледи: 76
  • 20200124_170416.jpg
    20200124_170416.jpg
    270.5 KB · Прегледи: 71
  • 20200124_170255.jpg
    20200124_170255.jpg
    178.8 KB · Прегледи: 81
Последна промяна:

giga

Потребител
https://zen.yandex.ru/weaponcast


Пневматический автомат Hatsan Blitz


scale_1200


К начавшейся недавно оружейной выставке SHOT Show 2020 внутреннее подразделение компании Hatsan подготовило пневматическую винтовку Blitz в трёх калибрах с возможностью ведения огня в автоматическом режиме (очередью).

Пневматическое оружие с предварительной накачкой (PCP - Pre-Charged Pneumatic) запускает пули калибра 5,5 (.22), 6,35 (.25) или 7,62 (.30) мм. Переключение режимов стрельбы вручную производится боковым флажковым селектором.

Пневматический механизм перезарядки не требует электрического источника питания. Воздух закачивается под высоким давлением в резервуар из углеволокна объёмом 580 мл, обеспечивая более 100 выстрелов и показывая его остаток на встроенном манометре. Рядом располагаются крепёжные базы weaver для различных аксессуаров.


scale_1200

Полимерная ложа имеет современную "тактическую" эргономику и стабильна при различных погодных условиях. Пистолетная рукоятка дополнена прорезиненными панелями. Регулируемый по высоте гребень и настраиваемый затыльник подстраиваются под стрелка и его экипировку.

Сверху располагается ручка для переноски, совмещённая с регулируемым механическим прицелом, которую можно снять и установить вместо неё оптический прибор на крепёжную планку 11 мм или weaver.

В комплекте поставляются фирменные 16-местные роторные магазины.

Дополнительные данные:
Калибр: 5,5 мм / .22; 6,35 мм / .25 или 7,62 мм /.30
Максимальная скорость полёта пули (м/с): 350 (5,5 мм); 295 (6,35 мм); н/д (.30)
Материал ресивера: анодированный алюминий
Объём резервуара (мл): 580
Рабочее давление (атм): 246
Полная длина (см): 114
Вес (кг): 6,8
 

giga

Потребител
колегата Пеко беше пуснал по горе видео за това ново изделие
сега намерих и по подробна информация.вярно че е на руски но
мисля ,че повечето ще разберат за какво става дума.
това нещо стреля и в автоматичен режим.не че ни върши работа но все пак.
 

giga

Потребител
наистина че теглото е доста още повече че е с карбонова бутилка.
пък и дължината не е малка 1,14м.но засега това е наи новото на
пазара.
 

Jorom

Редовен Потребител
Аз доста се зарибих по полуавтоматите, и взех един тюркбул за мен, и един бараж за баща ми, сега ще взема втори полуавтомат за мен, и въпреки зарибяването ми по автоматиката изобщо не възнамерявам да купя тая гега 1,20, тежка 7 кила, нищо че съм 130 кила аз! Полуавтомат ми е предостатъчен, чевръст съм с пръстчето и 6 изстрела ги пускам за 2-2,5 секунди, за чий ми е тоя автоматичен режим се чудя!
Преди да си избера втората полуавтоматична пушка, си направих труда да разгледам каталога на Хатсан за 2020 и след като не видях нищо ново/интересно с автоматика...като особено ми беше неинтересна въпросната гега с автоматичен режим, смело направих избора си
Честно, не знам кой от редовните участници в този форум би си я купил, щом аз дето взимам вече трети полуавтомат не я харесвам изобщо и не смятам да я взема...дори да е евтина! Концепцията и грам не ме кефи - дълга тояга 1,20, тежка 7 кила, ама била автомат...o_O
 

giga

Потребител
то не се знае колко ще е евтина когато я пуснат нашите
търговци ще видим.
и друго нито съм я хвалил нито съм я препоръчвал тук във форума,
само съм я отбелязал като изделие с нови възможности.
макар,че още преди нова година ако не ме лъже паметта
калашников пуснаха нещо подобно.
 

rivan

Редовен Потребител
Ако пофантазираме,че всичко друго му е наред ,тоя "вес" от 6,8кг. без оптика е леко отказвателен.
В други теми писах, че се бях запалил да си взимам HW 57.Предпочетох го пред HW 77 точно поради по-малкото му тегло от 3.1 кг. срещу 4 кг. и въпреки, че е доста по-слаба. Но 6.8 кг ??? Абсурд!
 

vedra

Редовен Потребител
Вчера правих предварителни проби на Хатсан -Сорти след като русенския шаман го върна към живот. Господ здраве да му дава на Ники.
Тъй като от свидливост исках да изхарча някои изостанали стари чашки, няма да давам джаулите- ориентировъчно чашките бяха със сигурност на H&N SPORT с тежест 1,04 грама; 0,89 грама и едни безоловни, които получих дар от Kifa но забравих да го питам колко тежат. Така или иначе тази информация не може да бъде възстановена, така че дулна мощност в следващите дни.
Започнах от 210 бара.Скоростта при 2 барабана (24 изстрела) започна с 237 м/сек при първия и завърши на 193,6 м/сек при 24-я.
Само ще добавя че до 18-я изстрел включително скоростта остана над 200 м/се. Деветнадесетият беше 199,4 а до 24-ят прогресивно спадна до 193,6.
утре или във вторник ще направя по-истински тестове само с JSB EXACT 1,030 грама, въпреки че Ники каза че го е настройвал с 0,93 грама на JSB. 1,093. Фул съм с 0,93 от Petko, които са направо перфектни и не искам да се затрупва с още чашкурляк в 5,5 мм, след като Хасанчо ще се ползва по-рядко. Върна се и Суматрата, която сигурно е "трепач" след настройките и ще се съсредоточа главно в нея.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Веско, ако ползваш чашки от един модел и марка, с еднакъв грамаж, платото е 10 м за 2 барабана. С JSB 0,93 стреля с 210-220 м/с. Дай да го видим тоя пищов точен ли е. Чакаме мишени с пистолета. И със Суматрата де.
 
Последна промяна:

vedra

Редовен Потребител
Това ще се случи утре само с JSB EXACT 1,030 грама.
Ще постна данните от хронографа и мишени на 10, 15 и 20 м.
Днес ходих да стреляме с Kifa и Марин на едно място
Благодаря и на двамата за помощта която ми оказаха.
Марин нагласи идеално механичните мерни прибори на Асанчо, че биеше долу/дясно.
Утре съм готов да се представя пред обществото заедно с Асан:-[
 

Jorom

Редовен Потребител
Днес събрах Тюркбула след тунинга който му спретнах. Асан си беше оставил ръцете на входната и изходната фаска на цевта, всъщност входна нямаше, и чашките се нараняваха - направо им отгризваше от ръба на главата при вкарване в цевта, още повече че е с автоматика и чашките влизат с голяма засилка , не е като да ги вкарвам ръчно - бавно, полека и нежно. Проблема беше че нарезите започваха с доста сериозен ръб, направих си подходящия инструмент и направих фаска. ТП беше 4-4,2мм, сега е 6мм
Клапанното тяло имаше пет отвора по 5мм, избрах един от отворите който съвпада с ТП, а на останалите направих резба 6мм и навих стопорни винтове, а отгоре залях с епоксидно лепило и изчистих на струг излишното. На капачката на клапанното тяло и направих шест допълнителни отвора по 2,5-3мм през които да влиза по-голямо количество въздух.
От кутията бях пробвал пушката вкъщи, преди да я разглобя за тунинг, и групите бяха от три до пет санта на 13 метра, доста зле си беше. След като оправих входната фаска, оправих колкото можах и изходната, мислех че не съм въртял достатъчно дълго цевта върху сачмата, но днес я пробвах на същото разстояние и разликата в точността е огромна! Най-много хареса стария Монстър Нямам търпение да я пробвам, както и Екинокс-а, на 50 м и нагоре! Тази цев се оказа всеядна, започнах на около 150 бара, стрелях до около 120 бара. Нямам проблем с презареждането! Разширих от 6,5 мм на 7мм отвора на подвижната втулка която е пред цевта и задвижва автоматиката за да компенсирам по-голямото количество въздух което ще излиза през цевта след тунинга! Очаквах че може да имам проблем от тази промяна, и имах...но успях да я накарам отново да презарежда Натегнал съм пружината на ударника колкото е възможно
Преди тунинга я бях пробвал с доста по-яката пружина от Екинокс-а и презареждаше и с нея без проблем, трябва да си намеря същата или подобна за Тюркбула
1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg IMG_20200220_211343.jpg
 
Последна промяна:

Jorom

Редовен Потребител
Вчера ходих до магазините на известната улица Узун Карси в Истанбул. Докарах един Тюркбул 5,5 за брат ми, а за мен си взех едно Sortie Tact 5,5 колкото да не се връщам без нищо. Приклада ще го поизрежа малко, но въпреки вида си този пистолет с тактическия приклад ми допада доста повече от моделите на Крал с ръчно зареждане и техните тромави приклади... а за NP-04 AUTO не искам да става и въпрос, след като видях колко им струва автоматиката на Крал! В магазините в които ходих, не видях нито един пистолет или пушко-пистолет на Крал, но пък имаше новите модели пушки на Крал - Knight, Ekinoks,Np-500.
Видях и Рексимекса...подържах го...баcи изчанчената арт патерица! Никак не си падам по такива изчанчени пушкала - ложа няма...има пикатини релса която не знам колко време може да я държиш тая пушка докато почне да убива на ръката! Като е студено трябва да се ползват ръкавици Като прикладваш си залепваш бузата на студения метал...айде няма нужда! Продавача се чуди що отначало вървяла продажбата им и после спряла! От 3500 на 3000 ми свали сам, но за това и 1500 лири няма да дам, не 3000!
Подържах и Були, много ми беше удобно, мноого ми хареса... трудно се удържах! Залъгах се с Асорти :D

ПС От 3500 на 3000 май че беше за новия модел KRAL Knight, а Рексимекса си беше на 3000. не съм се интересувал така че не знам до колко щеше да свали.
 
Последна промяна:
Нагоре