Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

ToHKa

Редовен Потребител
Ииии ето го :)

BULLMASTER 5.5 semi-auto

Кратко представяне за онези които не са имали близка среща с него :

Приклад - добре направен, добавено нещо като гумено покритие ,много приятно на допир .Не пречат свързващите "греди" между ръкохватката и задтилъка ,извитата ложа е доста удобна за държaна и не изморява китката.

Железария - всичко е алуминий. Цилиндъра е Luxfer 500 кубика, 250 работно (на толкова си и дойде напомпен).
кожуха на газовата камера е алуминиев,8-цата ,цевната кутия и тнт.
Трещи си приятно,видимо изглежда ,че има штрауд но .... май няма, това което се вижда е кожуха за механиката на газовата.
Цевната кутия е цяла форма, няма как да има луфтове ,стабилна е!

Механика - барабанчетата са 3 ,има една гумичка вътре която силно притиска гнездата и не се въртят добре, 9 мм е дължната на гнездата.
Спусъка е УЖАСТНО твърд,в никакъв случай немога да задържа Х-са там където искам, не съм пробвал подпрян от заешки уши още.
Поне лостовата система е супер изчистена , не е като на Гладиуса - БУЛЛШИТ , изнесения спусък няма пружини, директно свързан към главния без напрежение ,с възможност за регулиране на хода.
Пушката си скача при изстрел, газовата камера я хвърля хубаво на горе .Работят 2 пружини едновременно, тази на камерата и тази на ударника.
Силата на ударника от своя страна се регулира лесничко ( снимката), тапата е на резба с 2 отвора за зегери и се натяга, странично има стопер болт за контриране (хубава идея за да не се развърта) . Презарежда почти недоловимо , до 7 изстрела в секунда казват по клипчетата, аз лично направих 5 :)
Отвора за зареждане не е предпазен както при Херкулеса, няма механика която да се движи и влияе на изстрелите.

Много добре балансирана, центъра на тежеста леко изнесен назад към рамото,но като сложих оптиката падна в средата.

Полу-автомата до някаква степен обвърза с изстрел, демек тя винаги стои заредена и при отзареждане , следващия път ще влезе още една чашка в цевта,а барабана неможе да се завърта както си искаш (на някоя празна позиция примерно) .

Куфара е транспортен, неможе да се сложи с оптика и да се ползва. :(


Не съм я отварял още,не съм и стрелял ,махнах приклада и констатирах, днес и закачих оптика,тия дни ще я тествам.

Пушката предоставя огромно поле за човъркане, то спусък, то дебит и пружини на камерата, пружини на ударника и клапана ...... ужЪсссссссс :) , да не говорим ,че е възможно да стане и автомат ....ноооо , но...
 

Attachments

  • IMAG7136.jpg
    IMAG7136.jpg
    518.4 KB · Прегледи: 143
  • IMAG7137.jpg
    IMAG7137.jpg
    410.4 KB · Прегледи: 138
  • IMAG7143.jpg
    IMAG7143.jpg
    550.1 KB · Прегледи: 136
  • IMAG7145.jpg
    IMAG7145.jpg
    612.4 KB · Прегледи: 136
  • IMAG7148.jpg
    IMAG7148.jpg
    135.7 KB · Прегледи: 142
  • IMAG7149.jpg
    IMAG7149.jpg
    440.2 KB · Прегледи: 138
  • IMAG7146.jpg
    IMAG7146.jpg
    335 KB · Прегледи: 135
Последна промяна:

оги-пз

Редовен Потребител
Супер да ти е честита новата придобивка много десетки.
Ще чакам с нетърпение групи и тн... надявам се да обори тезите на някои хора във форума, че ще прави засечки и че нищо няма да става от нея.
 

gogan64

Потребител
А по какво се различанат клапаните?
От ляво скопен!
Дясно надървен!
Дебелината на шийката.накратко.

На колегата честита нова пушка
Ще има работа за стругари и майстори!
Булбоса си замина на добра цена и Аз съм много Щастлив!
 

Attachments

  • IMG_20170312_124930.jpg
    IMG_20170312_124930.jpg
    147.7 KB · Прегледи: 102
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
Е тоя клапан е за експорт в страни с рестрикции. Аз имах предвид разликата между клапан на 6.35 и 9мм.
Честно казано няма идея какъв трябва да е на мощната пушка.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
С по-малък диаметър на шапката, за да отваря по-бързо и да пуска повече въздух преди да затвори. Лошото е, че нямаме база за сравнение и не знаем колко трябва да бъде. Днес от Заримекс са замерили и останалите 9-ки от партидата и се оказа, че цялата партида е осрана. Званяли са на турчелята и им искали части да им оправят пацулите. Дано да успеят. На мястото на Херкулеса си взех Суматра 9 мм - много по-добре е. Херкулесите в 5,5 и 6,35 стават. В 7,62 също имало проблеми.
 

Нуцо

Новодошъл
Страшно съм разочарован от тоя Хекулес 9мм. Просто някой турчин е хванал една 6.35 - ца и е решил да и сложи по голяма дулма, да де ама няма как да стане. Няма да се учудя ако излезе и някой Хекулес примерно 12 или 15 мм. и кво прайм тогава със скорост 100 м/с почваме да си играем на боулинг с мишената.
 

оги-пз

Редовен Потребител
Всеки знае, че хатсан винаги са стреляли със скоростта с която е обявена пушката.
Тук става за някаква човешка немърливост, а това показва, че и самия завод са си немарливи, което си го знаем.
Според мен всеки производител на каквото и да е изделие, трябва да го тества преди да го пусне на пазара.
Невярвам да имат толкова много поръчки, че да не правят тестове по 1-2 изтрела преди да опаковат, но явно са си повярвали, че са голямата работа.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Става въпрос само за тази партида. Но си е факт, че са се осрали. Поставят и вносителите и купувачите в неудобно положение.
 

gogan64

Потребител
Става въпрос само за тази партида. Но си е факт, че са се осрали. Поставят и вносителите и купувачите в неудобно положение.
Не е само за тази партида!
При тази марка е тенденция да си купуваме заготовки за пушки......................
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Така е, но Херкулеса е много хубава пушка. Много отблизо съм го огледал и наистина замисълът е много добър. Честите проблеми при тази марка идват от това, че явно част от работниците в завода им са кретени и идиоти и често прецакват нещо.
 

kiborga

Потребител
От суматрата ще останеш мн.доволен ... сила може да изкара колкото си искаш тази пушка но е лека и иска стискане да не отскача при изтрел мн. Или по тежък модер пак става Това е пушката за мен !!! Reclus-а ли взе?
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Взех я. И съм много доволен. Изкара изпита. С един лек тунинг ще я засиля на 300. Сега ги мята с 280. Прави 9 изстрела в плато от 7 - 8 метра от 200 до 150 бара. Суматра имам 6.35 и съм си я направил 170 джаула - една от любимите ми пушки е. Изцяло съм си я тунинговал и не мисля да се разделям с нея. Стреля с проектилите на Янко.
 

nikolai89

Редовен Потребител
Тази сутрин улучих уикенд без вятър и най - накрая се опитах да настроя оптиката на 50м. Пушката БТ65 5.5, партида 2007 година :D сменена е само пружината на БК, понеже я купих втора ръка и незнам изобщо дали някога е чистена цевта. Спусъка идва малко твърд и е необходимо усилие на пръста, което водеше до леко трепване. Стрелях с баракуда 1.37 като най - хареса от 170 до 130 бара,под 130 вече бягат с 2-3см. Поза легнал с " ХАСАНСКА" двунога.
 

Attachments

  • 17670559_1373114406057993_390611064_o.jpg
    17670559_1373114406057993_390611064_o.jpg
    100.9 KB · Прегледи: 93
  • 17571133_1373114319391335_2098324128_o.jpg
    17571133_1373114319391335_2098324128_o.jpg
    284.3 KB · Прегледи: 92

barbaron

Редовен Потребител
някой с хасан БТ 7,62 - да сподели малко какви скорости да очаквам от пушката с 2,9 JSB???
 

ToHKa

Редовен Потребител
Очаквай 270-280 мс. , добре се държи нашата бройка,12-13 изстрела .
 
Нагоре