Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

Нуцо

Новодошъл
Колеги взех да се плаша от негативните мнения на Асана. Казвайте доде е време да се отказвам от тоя Херкулес. Все пак са си доста пари. Таман ще освободя една от трите бройки които ще внесат.
 

оги-пз

Редовен Потребител
Херкулеса е добре. Ще опиша какво трябва да му се направи.
1- Шрауда не е добре направен, аз си изработих един нов стрипер и сега страля добре, като тишина. Шрауда може и да несе пипа, но е шумна. На който му е по-лесно може да го махне и да си навива директно заглушител.
2- Платото започва от 230-240бара, та който стреля на метан ще трябва да поработи върху клапана да го свали в ниските налягания.
3- Трябва да се запази скорост от 310мс иначе отваря групите.
4- Задължително полиране на спусъка и подмяна на пружинките "'стават перфектно от химикал".
5- Барабанчетата имат заосенъци и искат полиране.
6- Със сигурност подмяна на о-пръстените на цевта. Оригиналните са кашкавалени и след 50тина изтрела почват да духат.
Всичкото по-горе е описано за 6.35мм.
Конструкцията на пушката е много стабилна и не губи прострелка. Тези интервенций не са задължителни, ако несте притенциозни.
 
7

7842

Гост
Колеги взех да се плаша от негативните мнения на Асана. Казвайте доде е време да се отказвам от тоя Херкулес. Все пак са си доста пари. Таман ще освободя една от трите бройки които ще внесат.
Ако се отказваш я взимам:D
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Колеги взех да се плаша от негативните мнения на Асана. Казвайте доде е време да се отказвам от тоя Херкулес. Все пак са си доста пари. Таман ще освободя една от трите бройки които ще внесат.
Виж сега братле, надявам се си разбрал, че фирмата има добри и лоши модели, както е и при колите. Все пак цените им са добри, а и се развиват и подобряват. Чети и между редовете и ще си създадеш правилно мнение за много неща. С Херкулеса няма да сбъркаш. Все пак имай впредвид, че половината от продуктите на тази марка са заготовки, но доработките, които са нужни са елементарни и много леки. Не се плаши-Хатсан не са лоши пушки. Другото, което е важно е, че е добре да се насочваш към моделите им с монолитна цевна кутия и калибри от 6.35 нагоре - там нямат грешка и пушките им стрелят добре от кутията. В 5.5 има повече заигравка, но и там се оправя всичко. Вече естествено и от финансите си зависи - ако ти се дават повечко парички, можеш да се насочиш и към други марки. Само да знаеш, че и 5000 лв. понякога не ти ги спестяват тия ходенки по майстори и т.н. Че и ФХ-сове и Дейстейти и Комети и какво ли още не сме виждали тука дето те оставя замислен.
 
Последна промяна:

ToHKa

Редовен Потребител
Всичко което казват колегите може да го потвърди всеки имал и имащ Хатсан.
С дребни заигравки ще останеш много доволен,и от това ,че сам си си го направил ;)

Нещо друго :

Калибри от 6.35 на горе , демек 7.62 , 9 и тнт. законите на физиката ги защитава, проектилите са големи,тежки и летят направо независимо от фаската,спусъка, преразхода и още куп дреболии.
Да не се лъжем,това е най-ниско качествената мощна ВП, но изкаран от кашона Херкулеса в 7 и 9 мм. е бръснач !

Имам Карнивор 7.62 , духа през цевта да си е*е , трещи на убииство, но на 120 метра прави 4 санта група от покрива на колата с оптика 9 зуум без да съм съм издухал прахта от кашона даже!
Като удари,хвърчЪт трески и чакъл...
 

оги-пз

Редовен Потребител
Единствената пушка, за която аз знам е електронната на Дейстейт, там няма какво да се пипа, но 4500нова.
Всяка въздушка иска да се пипне да си я нагласиш според вкусовете ти.
Говоря за нормални въздушки, като изключим спортните или поръчковите.
Това си е хоби все едно да сглобяваш лего при едни производители се сглобява повече при други по-малко и съответно цените за това си варират.
 

ToHKa

Редовен Потребител
Гамо първи я конструираха да,разликата е ,че това е система за мулти изстрели,а при Хатсан е пълнител какъвто е при новите им полу-автомати и пистолета.Премахваш го и слагаш следващия. :rambo::eek:
 

luft9waffe

Редовен Потребител
gamo си имат опити за магазинни пп-та отдавна(gamo expomatic-1975г.,gamo shadowmatic).А пп с пълнители има също от години-theoben slr98 и diana 300r.
 

didarai

Редовен Потребител
Гамо първи я конструираха да,разликата е ,че това е система за мулти изстрели,а при Хатсан е пълнител какъвто е при новите им полу-автомати и пистолета.Премахваш го и слагаш следващия. :rambo::eek:
С 2 магазина по 10 чашки я пише в комплекта .
Предишните опити за това има отдавна,да . Мисълта ми беше в контекста на заявката на Хасан , че са "напред с материала " , a и случайно попаднах на тва . Времето ще покаже дали поредният опит ще стане масов или като преди екзотика. Лично аз се съмнявам и в хасанското качество и в гамовската пластмаса и въобще не мечтая за многозарядна пружинка .
 

luft9waffe

Редовен Потребител
С 2 магазина по 10 чашки я пише в комплекта .
Предишните опити за това има отдавна,да . Мисълта ми беше в контекста на заявката на Хасан , че са "напред с материала " , a и случайно попаднах на тва . Времето ще покаже дали поредният опит ще стане масов или като преди екзотика. Лично аз се съмнявам и в хасанското качество и в гамовската пластмаса и въобще не мечтая за многозарядна пружинка .
Сега видях,че имаш впредвид новата,разкошно лакирана пп на хатсан-проксима.Не виждам нововъведения,освен,че с ФХ-совия магазин прилича на ППШпагин с обърнат нагоре пълнител.Теобен и диана поне са ги скрили.
 

ToHKa

Редовен Потребител
Определено не са открили топлата вода,не се изказах правилно.Тук имаме мгазин който ше се използва при новите а може би и бъдещи модели ПЦП-та,това е универсалното в случая.Дианата и Гамотата са си индивидуални системки-магазинчета за мулти изстрели.
Обена обаче е страхотен,бях ги забравил тия модели :(

Определено се разработиха изведнъж след голям застои. Аз лично бих си взел една Проксима, страхотен индепендънт получаваш, изглежда страхотно и ще си човъркаш колко искаш :D

колегата luft9 ме разби с тия модели,благодря ,че ми ги припомни.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Ето го Херкулеса. Като го разглобих ми хареса още повече - много стабилна и добре направена пушка. Шокът на цевта не ми вдъхваше доверие и го разкарах. Естествено с Иводок бутнахме и фаската и пушката стана скалпел. Турците ме изненадаха и с друго - отвътре не я бяха омазали с любимата им грес. Липсваха и стружките. Наистина са се справили добре.
 

Attachments

  • 20170308_124657.jpg
    20170308_124657.jpg
    266.3 KB · Прегледи: 145
  • 20170308_123825.jpg
    20170308_123825.jpg
    203.8 KB · Прегледи: 140
  • 20170308_123750.jpg
    20170308_123750.jpg
    643.6 KB · Прегледи: 144

ToHKa

Редовен Потребител
Тази изглеждаща като телл - трабичка, да не би да е връзката между резервоарите ?
 

Plamenf26

Потребител
http://www.hatsan.com.tr/en_new.html
Вече и на сайта има информация за новите модели: Barrage, Bullmaster, Sortie, Pretador, Airmax, Supernova, Nova tact и пружинните Proxima и модел 130 /по мощност съответства на 125 и 135, така сигурно е някаква нова вариация по темата/. Честно казано новите полуавтомати приличат на пръскачки и дизайна им е меко казано противоречив. Интересен ми е пистолета - Sortie
sortie-w-sag.jpg
Противоречив дизайн, големи размери и тегло /42 см. и 2 кг./, висока мощност и добър брой изстрели /16,5 джаула 28 изстрела в 4,5 и 21,5 джаула 36 изстрела в 5,5 от 62 сс резервоар/. Да видим дали ревютата ще потвърдят тези данни.
И последно новият Pedator не ви ли прилича на лека картечница от Втората световна война?
predator.jpg
 
Нагоре