Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

staif

Редовен Потребител
сигурно почти всички колеги са наясно но ми се стори удачно да спомена, че не всички опръстени са смазочно устойчиви.. ;) зависи какви смазки се ползват--има "агресивни" от който " гумичките" се надуват като свинска шутка и после така набъбват че- с кеф да ги захапеш ;) ;)
 

Emp

Редовен Потребител
staif написа:
сигурно почти всички колеги са наясно но ми се стори удачно да спомена, че не всички опръстени са смазочно устойчиви.. ;) зависи какви смазки се ползват--има "агресивни" от който " гумичките" се надуват като свинска шутка и после така набъбват че- с кеф да ги захапеш ;) ;)
Лошо няма , който живее в нормален град , О-пръстени сигурно под път и над път . Аз буквално съм се обърнал на маймуна и един О-пръстен не съм намерил по размер , пък масло устойчив ли бил , по твърд или по мек, това са вече екстри . Само едни малоумници има тук в моя град , направо вече ми писна и не знам какво да правя :mad: . Аз затуй искам да сложа един О-пръстен на дотиквача , и ще го направя ако ще и да я прецакам тая пушка , няма да ми е първата , или ще е направено като хората , или хич да не е .
 

sts1969

Редовен Потребител
В моето градче, пръстени продават в един магазин за резервни части и обурудване на домакински газови котлони и печки.
 

Emp

Редовен Потребител
sts1969 написа:
В моето градче, пръстени продават в един магазин за резервни части и обурудване на домакински газови котлони и печки.
Колега аз всички магазини съм обиколил , и те като им кажеш какво търсиш и ти се смеят и те мислят за луд , такива са тук в Свиленград , аз вече взех един О-пръстен и питам наред комшии и познати дали не им се намира такъв .
 

оги-пз

Редовен Потребител
В началото ,като не знаех о къде да ги купувам о-пръстените , ги намирах в магазин за авточасти. :cheers:
 

Emp

Редовен Потребител
оги-пз написа:
В началото ,като не знаех о къде да ги купувам о-пръстените , ги намирах в магазин за авточасти. :cheers:
И там съм проверил колега , все същите празни погледи . Някой трябва да качи в темата всички размери О-пръстени на моделите хатсан понеже на тия схеми дето ги дават комшиите нищо не се разбира .Аз не мога ,иначе бих го направил , ясно и точно , да може на който му се наложи да ги види, всичко да е на едно място , не парче по парче. :cheers:
 

didarai

Редовен Потребител
Emp написа:
.... аз вече взех един О-пръстен и питам наред комшии и познати дали не им се намира такъв .
Така пробва ли?
https://www.google.bg/#q=%D0%BE+%D0%BF%D1%80%D1%8A%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%B8
Не знам какъв търсиш , но например на първата фирма отваря това:
http://www.satelit-nikis.com/oferta.htm
Ако си на зор и положиш усилия все от някъде ще ти пратят.
 

staif

Редовен Потребител
"Ако си на зор и положиш усилия все от някъде ще ти пратят."
[/quote]

+1 :yes:
Точно! Да са живи и здрави тези които са помогнали и на мен.. :cheers:
 

Emp

Редовен Потребител
didarai написа:
Emp написа:
.... аз вече взех един О-пръстен и питам наред комшии и познати дали не им се намира такъв .
Така пробва ли?
https://www.google.bg/#q=%D0%BE+%D0%BF%D1%80%D1%8A%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%B8
Не знам какъв търсиш , но например на първата фирма отваря това:
http://www.satelit-nikis.com/oferta.htm
Ако си на зор и положиш усилия все от някъде ще ти пратят.
Пробвах и така , от Русе от тази фирма http://semeringi.com/index.php?route=account/order/info&order_id=4112 имат само за трансфер порта за никъде другаде няма 5х1 взех си 20 броя да имам , после взех още 20 ми трябваха за помпата но приблизителен размер щото нямат точният , и ми седят тука за красота ,сега търся за дотиквача имам един скъсан за мостра тук .
 

dberov

Редовен Потребител
Emp написа:
didarai написа:
Emp написа:
.... аз вече взех един О-пръстен и питам наред комшии и познати дали не им се намира такъв .
Така пробва ли?
https://www.google.bg/#q=%D0%BE+%D0%BF%D1%80%D1%8A%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%B8
Не знам какъв търсиш , но например на първата фирма отваря това:
http://www.satelit-nikis.com/oferta.htm
Ако си на зор и положиш усилия все от някъде ще ти пратят.
Пробвах и така , от Русе от тази фирма http://semeringi.com/index.php?route=account/order/info&order_id=4112 имат само за трансфер порта за никъде другаде няма 5х1 взех си 20 броя да имам , после взех още 20 ми трябваха за помпата но приблизителен размер щото нямат точният , и ми седят тука за красота ,сега търся за дотиквача имам един скъсан за мостра тук . В темата съм засичал всеки да си казва неговия размер или нещо приблизително , от рода на "май беше " . П.П. Колега от каталога на тази фирма дето показваш че ти излезнала набързо в търсачката , ми покажи поне един размер дето става за пушката . :cheers: Че съм на зор , на зор съм , и ще се оправя някак си , при мен няма групи , нито пък съмишленици , сам съм :) .


Аз стрелям много и когато започна да ми подухва и тръгнах да търся О-пръстен моя размер го нямаше никъде в БГ магазините (5,5х1,5). Пробвах с малко по голям и подухването спря но се оказа че по дебелия О-пръстен мачка чашката и ако искаш да правиш прецизна стрелба трябва да сложиш точния размер.
Колегата staif имаше същия проблем с намирането на точния размер О-пръстен за дотиквача на БТ-то си, оказа се че размера е същия като на О-пръстена на Крикет който е в цевта и добре че peko имаше 4бр. та ги купих за мен и за staif, също го помолих ако има възможност да внесе от Чехия този размер защото по родните магазини го няма и преди два месеца peko достави такива. Надявам се и при теб размера да се окаже същия и да си вземеш малко за резерва защото това е консуматив който трябва регулярно да се подменя.

Погледни долния пост.

http://forum.airguns.bg/http://forum.airguns.bg/phpBB3/viewtopic.php?p=172442#p172442
 

Emp

Редовен Потребител
Благодаря ви колеги за информацията , сега започнах да си правя дотиквача със пръстен , защото начина по който е направено и който описах във предните си постове , не е надежден , като постреляш известно време и почва да изпуска . Когато съм готов със доработката и ако се получи , ще споделя тук във темата , защото и други колеги обезателно ще имат същият проблем . За сега намерих пръстен , стане ли сполучливо , няма да сменям през ден О-пръстени. :cheers:------ Колеги днес направих пушката със пръстен на дотиквача , този модел позволява това да стане , направих улей за О-пръстен на дотиквача , разширих чашкопоставката със бургия 6,5 мм и полирах идеално ръбовете на отворите . Всичко си работи идеално ,това беше лесната част , сега само остана да намеря подходящият размер О-пръстен ;). :)..... Пушката стана окончателно вече , от никъде не изпуща , и си работи идеално, благодаря на колегите за съветите . :cheers:
 

krasiml

Потребител
Emp написа:
Благодаря ви колеги за информацията , сега започнах да си правя дотиквача със пръстен , защото начина по който е направено и който описах във предните си постове , не е надежден , като постреляш известно време и почва да изпуска . Когато съм готов със доработката и ако се получи , ще споделя тук във темата , защото и други колеги обезателно ще имат същият проблем . За сега намерих пръстен , стане ли сполучливо , няма да сменям през ден О-пръстени. :cheers:

Колега , аз имам няколко 5,5х1,5 .Поръчвал съм ги от Чехия , защото и аз не намерих в БГ . Ако искаш мога да ти изпратя два броя , но аз лично ползвам 5,28 х1,78 , защото 5,5х1,5 не уплътняваше добре на моята пушка , въпреки че направих нов дотиквач . Мога и от тях да ти изпратя , пък ти ще решиш кои да ползваш . Ако решиш драсни едно лично . Пари не искам . Ще трябва да си платиш само доставката .
 

Б.Богданов

Потребител
Колеги, мога ли да задам два въпроса относно hatsan bt65 sb-w 6.35.

Притежавам оръжието малко повече от месец и съм изстрелял около 300 чашки JSB Diabolo Exact King 6.35 мм и още стотина от най-различни модели и производители.
За сега върху пушката няма извършвани никакви интервенции. Само спусъкът е настроен /донякъде/ спрямо моите предпочитания. За съжаление, все още не познавам добре системата.
. . .
Въпросът ми е:
Може ли да се демонтира въздушният цилиндър от пушката при налягане на въздуха около 80 - 100 bar или трябва да бъде напълно празен? По-точно, безопасна ли е такава операция при налягания от споменатите стойности?

Причината за това мое желание, е възможността да сменям цилиндъра с друг зареден на 180 - 190 bar.

Вторият въпрос е:
Бих искал да разширя отвора на осмицата, където е монтирана цевта.
Бихте ли ми препоръчали майстор, който би могъл да свърши тази операция?

Поздрави ББ

P.S. Ако вече е задаван и има публикуван отговор, моля да ме извините, че ще питам отново същото.
 

praetorian

Редовен Потребител
Б.Богданов написа:
Колеги, мога ли да задам два въпроса относно hatsan bt65 sb-w 6.35.

Притежавам оръжието малко повече от месец и съм изстрелял около 300 чашки JSB Diabolo Exact King 6.35 мм и още стотина от най-различни модели и производители.
За сега върху пушката няма извършвани никакви интервенции. Само спусъкът е настроен /донякъде/ спрямо моите предпочитания. За съжаление, все още не познавам добре системата.
. . .
Въпросът ми е:
Може ли да се демонтира въздушният цилиндър от пушката при налягане на въздуха около 80 - 100 bar или трябва да бъде напълно празен? По-точно, безопасна ли е такава операция при налягания от споменатите стойности?

Причината за това мое желание, е възможността да сменям цилиндъра с друг зареден на 180 - 190 bar.

Вторият въпрос е:
Бих искал да разширя отвора на осмицата, където е монтирана цевта.
Бихте ли ми препоръчали майстор, който би могъл да свърши тази операция?

Поздрави ББ

P.S. Ако вече е задаван и има публикуван отговор, моля да ме извините, че ще питам отново същото.

Колега, много хубаво правиш,че питаш :cheers:.С тези неща по принцип шега не бива и проявяване на самоинициатива при непознаване на системата може да се утрепеш, както и други покрай тебе.Относно отговора:
да, може да отвиеш цилиндъра от пушката под налягане и да завиеш друг на негово място.Колко атмосфери има вътре няма значение.Цилиндъра е затворена система, която не изпуска при демонтиране от пушката.ТУК НЕ ГОВОРИМ ЗА РАЗГЛОБЯВАНЕ на самия цилиндър под налягане!Моля двете неща да не се бъркат :exclaim:Самия цилиндър може да бъде разглобен от човек, знаещ какво прави, като преди това е изпуснато налягането изцяло!
Осмицата мисля, че ще е достатъчно да се извади уплътняващия о- пръстен на цевта, с което тя да се освободи.Пробвай така и ако не стане, пиши.Поздрави и умната :cheers:
 

Б.Богданов

Потребител
Много благодаря колега, за бързия и точен отговор!
Настина не става за разглобяване на цилиндъра, а само за смяната му.
Отново благодаря!

По отношение на осмицата... разумно ли е да се уплътняващия о- пръстен да замени с друг от мек материал, който обира линейните и не линейни разширения на цевта следствие на температурните промени, например? Няма ли "увисне" цевта без никакъв уплътняващ пръстен?
 

edinak

Потребител
;) Тя и така както е с осмицата, като подпреш цевта на стената и тя се допира до цилиндъра, така че си пробвай със или без нея какви групи правиш и си реши, всяка пушка реагира различно на интервенции така че ако при един е добре при други може да не е. Моя Хасанчо си харесва осморката и не мърда на стрелби без нея но това си е негово лично мнение :p
 

Б.Богданов

Потребител
До седмица планирам да тествам и двата варианта, и с пръстен на осмицата, и без.
Ще ви пиша какви групи се получават на по-дългите дистанции от 50 метра, например.
 

praetorian

Редовен Потребител
И преди сме писали, че добрата групираност не зависи сами и изцяло от това, дали цевта е освободена, или не.Избор на съчми, на скорост за тях също е от първостепенно значение.Освобождаването на цевта в повечето случаи се прави, за да не влачи резервоара при деформацията си в различните налягания цевта след себе си, променяйки групата.
 
Нагоре