Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

sts1969

Редовен Потребител
Dominus написа:
Нещо ги бъркаш ама карай
Прав си :yes: Има два зъба. Едният превърта барабана а другият само пружинира и захапва след всеки зъб за да не се връща барабана, явно пружинката му не работи.
 

Dominus

Редовен Потребител
Точно така. Единият механизъм върти барабана, а другия го контрира. Един от двата не работи както трябва. Възможно е първия да не завърта достатъчно барабана, което е най-вероятно. При другия, който го контрира, трябва в заредено положение да може да се върти с ръка барабана напред и да щрака на всеки зъб. То друго няма там.
 

edinak

Потребител
Значи да уточня. Пробвах при зареждане да държа барабана така че да не се връща обратно при зареждане и се получи. Явно законтрящия механизъм не работи и ще трябва да се отваря. Другото което е в самия държач на барабана, водача с пружинката се усеща силно напрежение при зареждането а като освободя от там барабана някой път става и по - лесно зареждането- Преди няколко дена разхлабих трите болта на кутията от ляво и усетих че има нещо под напрежение вътре и ги затегнах обратно, възможно ли е тогава да се е прецакало нещо?
 

Emp

Редовен Потребител
edinak написа:
Значи да уточня. Пробвах при зареждане да държа барабана така че да не се връща обратно при зареждане и се получи. Явно законтрящия механизъм не работи и ще трябва да се отваря. Другото което е в самия държач на барабана, водача с пружинката се усеща силно напрежение при зареждането а като освободя от там барабана някой път става и по - лесно зареждането- Преди няколко дена разхлабих трите болта на кутията от ляво и усетих че има нещо под напрежение вътре и ги затегнах обратно, възможно ли е тогава да се е прецакало нещо?
Колега , колкото повече я човъркаш , по лошо става , затова нагласиш ли я веднъж , не я барай повече , да не я хвърлиш накрая. :cheers:
 

Kossis

Потребител
Има една пружинка която е под напрежение - и при отваряне тя изхвърча. За това внимателно като махаш капака. Тя е възвратната (обикновена) на зъба дето се бута от дотикващият механизъм при презареждане и превърта на едно гнездо барабана- по спомени.
Другата двураменна пружинка е перпендикулярна на тази и тя мести точно този дву-зъб-рамо дето е контра на обратното движение на барабана -тресчотката.
Ако си я отпуснал, може и в нея да е проблема.

Двете пружинки, малко трудно се сглобяват като отвиеш капака, но с тънка отверка и сръчни пръсти не е проблем. Аз това първо разглобих и го прегледах за да не ми дава ядове, но то пък си беше ок. Щото го погледнах :)
 

edinak

Потребител
Ей сега събота е неделя ще хвърчат пружини и капаци че с мойте "сръчни ръце" кое да държа първо и вчера май си прецаках хроното от M_I_T_A_K_A :-[ , а дали този механизъм по някакъв начин е свързан с порцията въздух освобождавана от клапана?
Когато придържам барабана да не се връща назад изстрелът се чува яко т.е. както трябва, при проблемното връщане с половин оборот на барабана и съответното "ръчкане" на зареждащия болт няколко пъти в задно крайно положение и напред, при стреляне се чува само едно слабо "пляссс и тъннн"?
 

Niki

Редовен Потребител
Колеги,кажете размерите на Опръстените на щуцера на Хатсана?Благодаря!
 

edinak

Потребител
Благодарение на колегата staif проблема е решен за което много му благодаря. Номера е бил в двурамената пружина натискаща петлето на законтрящата тресчотка да не се връща обратно барабана. При едно мое разглобяване едното рамо е поддало и е излязло частично от мястото си и не притискаше както трябва петлето и затова е връщало половин оборот назад! :cheers:
 

krasiml

Потребител
fishermaniac написа:
Някой знае ли колко тежи ударника на bt65,че не намирам нищо с търсачката?

Моят по спомени е 88г. , но мина доста време откакто го мерих и не съм 100% сигурен . Нека и други колеги , които са го претегляли да споделят .
 

staif

Редовен Потребител
оригиналния ми е 86 гр. (+-1) ;) ..метала му е по лек с %-ти в съотношение в масата им с новия от ст.45(по спомен) ;)
 

Emp

Редовен Потребител
Колеги , може ли да се сложи О-пръстен на дотиквача , когато фабрично липсва такъв. На моята пушка О-пръстена е между цевта и чашкопоставителя, като цевта се завива с резба за последния и О-пръстена е между двете , но колкото и да го сменям , след известно време пак почва да духа от там :wall: . Някой правил ли е подобно нещо ???.
 

sts1969

Редовен Потребител
При тази цев на снимката, нямаш ли пръстен на самият дотиквач? Аз не виждам как може да се направи вътрешен канал за пръстен между входа на цевта и трансферпорта ( трябва да е на 3-4мм преди отвора на порта) не че не може...но е доста трудно. ???
 

Dominus

Редовен Потребител
Не че е трудно. Просто е невъзможно.
Пръстена е на 100% на дотиквача, пък знае ли човек. Може и нещо Теобенско да са копирали репликаторите ;)

Комшиите продължават да ме удивяват с простотия :eek:
 

sts1969

Редовен Потребител
Там където съм начертал жълтата линия нямаш ли вътрешен пръстен (от вътре в цевта) ?
Ако нямаш, значи трябва да е на дотиквача, може дотиквача ти да е от 10 зарядно АТ.

 
Нагоре