Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

kid

Редовен Потребител
ФТКС
По същата логика може да се намали дължината на ударника/отпред/.
Така ще се увеличите хода на ударника и ще се намалите и теглото му.
 

praetorian

Редовен Потребител
Да, ама отпада противоотскокната вилка ако се поопили повечко....А и ударника е кух и ще се отвори дупка отпреде.Поне моя оригиналния беше кух.
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
praetorian написа:
Да, ама отпада противоотскокната вилка ако се поопили повечко....А и ударника е кух и ще се отвори дупка отпреде.Поне моя оригиналния беше кух.

Няма значение от къде ще се отнеме...
Ники. То, че е кух е кух... Ама колко да е кух? ;)
Нали вътре имаш резба ;)
 

praetorian

Редовен Потребител
kid написа:
praetorian написа:
Да, ама отпада противоотскокната вилка ако се поопили повечко....А и ударника е кух и ще се отвори дупка отпреде.Поне моя оригиналния беше кух.

Няма значение от къде ще се отнеме...
Ники. То, че е кух е кух... Ама колко да е кух? ;)
Нали вътре имаш резба ;)
с тази твоя идея ще има по- голям мегдан за реглаж /да поясня, със завиване на болтче в резбата, от което да се прави допълнително регулиране.
ПП абе, толко народ изпоряза иглите, никой не поства резултати ;)
 

methaa

Редовен Потребител
Имам един бърз въпрос към вас колеги.
Настроих си пушката да стреля с 277м/с, обаче тъй като все още нямам никакви наблюдения за толкова висока скорост, някой ще ми сподели ли колко често трябва да се чисти цевта? Или въпроса ми е субективен?
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
methaa написа:
Имам един бърз въпрос към вас колеги.
Настроих си пушката да стреля с 277м/с, обаче тъй като все още нямам никакви наблюдения за толкова висока скорост, някой ще ми сподели ли колко често трябва да се чисти цевта? Или въпроса ми е субективен?
Моя го чистя много рядко. Преди съм пробвал и по-често но не съм забелязал да е по-точен.
 

lynx

Редовен Потребител
Всяка цев е индивидуална и с времето се разбира през колко време или брой изстрели се нуждае от чистене. Зависи на каква бройка ще попаднеш. Аз съм виждал как Робо с неговата пушка, която е с асанова цев прави мишени с по над 20 хикса. Просто е попаднал на читава цев.
А някои хора никога не чистят цеви, защото няма нужда. Не се наслоява олово.
 

flippy

Новодошъл
tuning of Ranger (hatsan) AT-44
http://www.militaryshop24.eu/index.php?action=showProductDetails&idKategorieWybrana=166&idProduktyWybrany=566
Здравейте в най-скоро време смятам да се сдобия с ат-44 еднозарядна и се питам в по-горните линкчта има ли истина защото все още чета какви ли не неща за този модел , а съм доста бос.И искам да знам как се нарича този чаркалък за да си обогатя речника и като се сдобия с дадената пушка да знам какво да търся. Мерси предварително
 

flippy

Новодошъл
anibis мерси много точно него имах предвид :yahoo: радвам се , че се намират хора които да помагат и да дават акъл :)
Под БК да разбирам балистичен коефициент нали (терминологията от didarai) ?
 

st_beer

Редовен Потребител
Това е БК е боен клапан както е писал колегата klmn. Ето тук в темата съм сложил някои неща за БК и има снимки.
http://forum.airguns.bg/http://forum.airguns.bg/phpBB3/viewtopic.php?p=20495#p20495
Когато вземеш пушката ще ти дадем толкова съвети че ще се объркаш кой да слушаш и какво да направиш ;) ;) ;)
 

kiborga

Потребител
колеги някой може ли да ми каже точния размер на о-пръстените на щуцера за хатсан ат44-10 благодаря предварително
 

kacushiro

Потребител
Абе хора,кога най-накрая ще се появи един занаятчия дето да ги оправя и настройва тези ПЦП-та,че да може и такива безхаберни и гъзоръки ,като мен да се радват на читави пушлета ? Моят Асанчо,тъкмо направи две годинки и почна да си тече ту отпред, ту отзад ,а на мен така да не ми се занимава с пружинки, гумички и иглички :)))) на мен ми дай да помпя и да стрелям :rambo: Я кажете честно,за човек с ограничени финанси,а без майсторски умения и наклонности,не е ли по-подходяща една качествена пружинка ?
 

st_beer

Редовен Потребител
kacushiro написа:
Я кажете честно,за човек с ограничени финанси,а без майсторски умения и наклонности,не е ли по-подходяща една качествена пружинка ?
Защо си мислиш че пружината пушка само се стреля с нея. Тя също си иска поддръжка. Там се чупят пружини,прегарят или се скапват маншети. Трябва да ти кажа че поддръжката ПЦП е много лесна от една пружинка. Другото хубаво нещо е че ПЦП-то можеш да си настроиш както на теб ти харесва и допада.
Няма нищо сложно да се направи. Имам много писано и обяснявано просто трябва се прочете и да се захване човек. Убеден съм че ще справиш ако се захванеш. Това да си направиш пушката по твой вкус една голяма част от това хоби. Пробвай се и ще видиш какъв е кефа или разочарованието после от това което сам си постигнал :cheers: :cheers: :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
При качествената пружинка пък ще отваряш през няколко хиляди изстрела да сменяш пружина и маншет, а и точноста не а като при ПЦП-то. А и ако е мощна пружинката ще си принуден да ползуваш гадни оптики, защото пушката ги разбива бързичко.
Ако ти не можеш да си сменяш пръстените, помоли някой от колегите живущи в твоя град.
Хасанчовците повечето хора ги владеят и не е проблем да се подменят всички гуми през известно време.

p.s. Бирата ме е изпреварил :yes:
 

dilom08

Редовен Потребител
За да ти се отговори на този въпрос би трябвало да споменеш още няколко неизвестни - с редуктор ли си или не, ако да на какво налягане е настроен, колко е камерата и не на последно място каква е скоростта, която не може да се вдигне повече. Ако не си с редуктор на какво налягане правиш тази скорост и тн.
 

kacushiro

Потребител
Колеги,спасявайте ме ! :sos:
Голяма беля се получи.Помпя пушката,АТ 44-10, до 200 бара,и когато развия клапана на помпата да изпусна въздуха от маркуча излиза всичкия въздух и от бутилката.Пробвах два пъти и двата пъти все така се получи.Направи ми и впечатление,че пушката се напомпва по-трудно,т.е. броя на помпите като че ли е пак същият,но самото усилие ми се стори по-голямо.Тя и преди си пускаше малко от зарядния клапан ама не ми пречеше ,просто си я помпих преди стрелба само,ама сега изобщо не дава да се пълни.Има ли някой от Бургас,Сливен,Ямбол да иска да я погледне тази пущина ???
 

lynx

Редовен Потребител
Най-вероятно трябва да се смени опръстенчето на клапана който затваря резервоара при пълнене. Турците са го измислили много кофти това затваряне там с конус и често прави проблеми. В Бургас и Ямбол има хора, които могат да те асистират, ако някой прояви желание разбира се.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Бих казал че проблемът ти е "бял кахър".
Отвий предната тапа (манометъра заедно със зарядното) от бутилката. От вътрешната страна се развива и излиза един конус с О-пръстен.
Сменяш го и продължаваш напред :rambo:
 
Нагоре