Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

tzocho

Потребител
Определено новия модел на марката бележи развитие напред и нагоре! Качеството на изработка видно от снимките си остава все още на същото ниво на заготовка в час по трудово обучение, ;) но пък това не е голям кусур имайки предвид цената. Остава да видим само каква ще бъде тя на нашия пазар?!
В този смисъл не бих прежалил един куп пари за Едгън Морана, но за разумна сума бих го подхванал за един тунинг в стил тактикал. Впрочем, след проекта ми за Хатсан в 4.5 - 16J ФТ много скоро ще ви представя и проекта си в 5.5 - 45J тактикал. Те това ми харесва на марката - вземаш и правиш к'вот си искаш, пък кавото стане. :yahoo: Все пак говорим за хоби, не за професионално оборудване, нали? ;) :)
 
A

Anonymous

Гост
Hakan Hizli написа:
2_19_04_11_9_10_30.jpeg


:cheers:
Тази дупка стана с 21 grain diabolo Baracuda.
 

tzocho

Потребител
brus77 написа:
...Тази дупка стана с 21 grain diabolo Baracuda.

То за дупкта добре, ама дай да го докараме като при модела дето го цитирах по-горе - Едгън Морана - група от 20мм. на 100м. :eek: ^-^
Като ви минат тестовете и с точността, качи и снимки на мишени :cheers:
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
brus77 написа:
Тази дупка стана с 21 grain diabolo Baracuda.

И един марамот развиваше чашките една по една от станиол и ги подаваше на стрелящия ;) ;) ;)

Стига сте писали врели-некипели!!!
Да не сме виждали въздушни пушки, да пишете всичко, ама това си е откровена лъжа!!!
При 60-70 Джаула с баракуда в 5,5 при срещане на преграда от такъв тип, просто няма да остане нищо от чашката, камо ли да перфорира ламарина с подобна дебелина, освен ако не е прогнила. Но както се вижда от снимката, тази ламарина хич не прилича дори и на частично корозирала.
 

tzocho

Потребител
fatalen написа:
...При 60-70 Джаула с баракуда в 5,5 при срещане на преграда от такъв тип, просто няма да остане нищо от чашката, камо ли да перфорира ламарина с подобна дебелина, освен ако не е прогнила. Но както се вижда от снимката, тази ламарина хич не прилича дори и на частично корозирала.

На снимката се вижда не перфорация, а издутина което е логично, като колко да е голяма е друг въпрос. Второ - от чашката не остава нищо дори и при два пъти по-малка дулна енергия. По-скоро резултата от Еваникса не е реален - дупката вдясно. :crazy:
Но едва ли някой сериозно мислещ тук колега го интересува точно този тест и истинността му. Както писах по-горе, по-добре да видим тестовете за точност!
 
A

Anonymous

Гост
tzocho написа:
brus77 написа:
...Тази дупка стана с 21 grain diabolo Baracuda.
То за дупкта добре, ама дай да го докараме като при модела дето го цитирах по-горе - Едгън Морана - група от 20мм. на 100м. :eek: ^-^
Като ви минат тестовете и с точността, качи и снимки на мишени :cheers:

Ot Hakan Hizli
[/quote]
пробитата приставка за чашка е пробита по време на хроно теста със затегнато оръжие по време на стрелба в една и съща точка .
Не е стреляно специално за да се пробие.По време на хроно теста гледам само апарата.
Ако си обърнал внимание, за да бъде павилен хроно теста, оръжието е добре закрепено на статив.
Преди това опитах десетки оръжия, но само AR6 и BT65 проби приставката за чашка.
Това, че се е пробило разбрах по парчетата стъкло зад приставката за чашки.Стрелям в собственоръчно направената прставка за чашки, за да не навредя на някой наоколо.[/quote]
 

potrebitel 13

Потребител
Ето още снимки
 

Attachments

  • 2_24_04_11_5_02_02.jpeg
    2_24_04_11_5_02_02.jpeg
    69.3 KB · Прегледи: 408
  • 2_24_04_11_6_26_19.jpeg
    2_24_04_11_6_26_19.jpeg
    54.7 KB · Прегледи: 264
  • 2_24_04_11_5_04_43.jpeg
    2_24_04_11_5_04_43.jpeg
    51 KB · Прегледи: 317
  • 2_24_04_11_6_28_25.jpeg
    2_24_04_11_6_28_25.jpeg
    44.1 KB · Прегледи: 267
  • 2_24_04_11_6_30_30.jpeg
    2_24_04_11_6_30_30.jpeg
    70 KB · Прегледи: 361
  • 2_24_04_11_5_05_21.jpeg
    2_24_04_11_5_05_21.jpeg
    50.9 KB · Прегледи: 268
  • 2_24_04_11_6_29_39.jpeg
    2_24_04_11_6_29_39.jpeg
    70.3 KB · Прегледи: 288
  • 2_24_04_11_5_03_32.jpeg
    2_24_04_11_5_03_32.jpeg
    124.9 KB · Прегледи: 238
  • 2_24_04_11_5_04_05.jpeg
    2_24_04_11_5_04_05.jpeg
    122.5 KB · Прегледи: 242
  • 2_24_04_11_5_09_10.jpeg
    2_24_04_11_5_09_10.jpeg
    111.2 KB · Прегледи: 255
  • 2_24_04_11_6_30_05.jpeg
    2_24_04_11_6_30_05.jpeg
    38.7 KB · Прегледи: 326
  • 2_24_04_11_6_29_11.jpeg
    2_24_04_11_6_29_11.jpeg
    52.6 KB · Прегледи: 278

harry_cool

Потребител
Този спусък вече е нещо съвсем друго, този вече ми харесва.
Струва ми се, че е модифициран вариант на Рекорд спусъка. Начинът на зацепване и освобождаване на елементите е много сходен, което означава, че ще може да се направят едни страхотни настройки.
Не ми се вярваше, че някога ще го кажа за хатсан, ама браво, изглежда отлично.
 

belyatamax1

Потребител
Има много промени и всичките са за максимална мощност.Виждат се по "корави" пружини,отвора на полиамидното гнездо е 6,6мм при ат-44 е малко над 4мм а иглата беше 6мм в конуса т.е. новата игла е поне 8мм в конуса и 3 мм в най-тънката част,като добавим калпака отпред с удебелената част отзад става доста инертен...Тази резба на иглата за "калпака" не знам колко бой ще може да издържи,като се има в предвид раздвоения ударник,който трябва да удря едновременно и от двата края за да няма измятане на "калпака" или шайбата и дали няма да се развива от ударите......
 

ilian

Потребител
По горе има снимка на цевта и обработка на дулната фаска на новите асани,открийте разликите с тази която съм снимал аз ;).После някой да не каже ,че покупката на асан не е чиста лотария ;)
 

Attachments

  • Picture 234.jpg
    Picture 234.jpg
    31.4 KB · Прегледи: 285

tzocho

Потребител
По-големия обем (250сс) при ВТ65 идва за сметка на по-широкия цилиндър, което ще рече че няма да са двустранно заменяеми с АТ44. Спусъка като замисъл е по-добър, но на практика и стария с малко баене става по желание на клиента. По тези снимки не виждам откъде ще се правят настройките за скорост?
 

potrebitel 13

Потребител
Днес излезе обширна информация относно ВТ65. Новините не са добри. Става въпрос за качеството на изработка и проблеми по цевта и доста други забележки

П.П. Има информация че цевната кутия с дотиквача и барабана ще претърпи съществено изменение.
 

Attachments

  • 9pri3m.jpg
    9pri3m.jpg
    54.1 KB · Прегледи: 167

tzocho

Потребител
potrebitel 13 написа:
Днес излезе обширна информация относно ВТ65. Новините не са добри. Става въпрос за качеството на изработка и проблеми по цевта и доста други забележки
Пак казвам - Ако някой може да помогне с превод от турски - нека ми пише на ЛС за да му предоставя цялата информация

То за качеството като цяло не е изненада, видно е и от снимките. Виж за цевите - лошо. Бях се приготвил да взимам АТ-44 Long с LW цев и сега се чудя да си подлагам ли пак късмета на изпитание или да взема този път да обърна буквите от АТ на FX ??? ??? :exclaim:
От друга страна пък като гледам как колегите си експериментират с новите ST цеви, що да не взема да рискувам ... още повече вече съм готов и с приклада.

P.S. Нямат ли нещо на Английски, че на мен турския ми е на ниво Пълна лудница :crazy: ;)
 

HellBoY

Потребител
Общо взето това което разбрах е че тестовата бройка има проблеми с работата на предпазителя , трансферпорта е прекалено широк и наранява чашката при въвеждане в цевта , входа на цевта бил тесен(без фаска) и наранява чашката ако бяга съосието с барабана , а също и за много лошото качество на цевта и лошо закрепване към цевната кутия.
Вината се хвърля върху "контрола на качеството" в цеха на Хатсан.
Може и да бъркам понеже превеждах с гугъл :pardon:
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
hristo написа:
а някио да ли е запознат на новите АТ-та резероварите за въздуха дали ще стават на старото ате

Градски, макар трудно да прочетох какво точно си написал (не пиши на повече от две ракии :cheers:), все пак разбрах и ти отговарям. Ако говориш да АТ-44 Long, то между "старото" и дългото - разликата е в дължината на цилиндрите. Ще успееш да "навиеш" новия цилиндър на "старото АТ", ама цилиндъра ще ти е по-дълъг от цевта. Там спасението е - стрипър. На модела ВТ65 цилиндърът е по широк и няма да може да се ползва за АТ-44.
 

belyatamax1

Потребител
Колеги ето някои акценти от турския форум.Не съм превеждал целия пост,понеже граматиката и смисловото значение на някои думи изискват доста обяснения.
"Хатсан са създали продукт за любители на големите мощности.Потребителите с лекота ще изстрелват тежки проектили с голяма енергия.Пита се къде са тези тежки проектили ?
Относно приклада-"Приклада,"Господи създай ме отново",Хатсан,"Колко красив го направихме"-да бяха направили едно проучване...Относно предпазителя-има такъв,но не там му е мястото,когато пръста ти е на спусъка е невъзможно да се достигне до него.Предпазителят не работи много добре,при направени от мен 10 теста 3 самострела...Относно цевта нарезите изглеждат читави,но не са гладки личат следи от обработката.Като Crown 45 градуса но не са симетрични.Входа на цевта е тесен и неравен,което води до натъртване на чашката.Трансфер порта е много широк и с ръбове,при преминаване на чашката тя пропада в него и се наранява.При показаната стрелка(на снимката) цевта е подла на вътре,където се образува стеснение.След това стеснение чашката пропада и чак на края се образува нещо като шок 2-3 см,до там чашката пропада свободно.Като най-слабо място се оказва това място на 51см ,където цевта може да се огъне...Друга слаба част се оказва "вилката" за предотвратяване на вторични удари на ударника.Като цяло е много тънко и меко,сигурно,ако е по твърдо би се строшило.След направени 150 изстрела ясно личат следи от удари...."
 

Attachments

  • 2011-04-30_192012.jpg
    2011-04-30_192012.jpg
    1.1 MB · Прегледи: 305
Нагоре