Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

praetorian

Редовен Потребител
Важно е клапана да има добра пропускливост и да има много кратък импулс на отваряне, грубо казано.Лек и бърз ударник, пружина без натяг на ударника.За калибър .22 не трябва фанатично да е олекотява обаче.Достатъчно е да се разкара реглажния болт от ударника и да се направи реглаж в задната тапа. Не особено корава пружина на БК.
 

sts1969

Редовен Потребител
Тоя гумен пръстен (едният от всичките) на клипа, с каква цел го слагат...да замени вилката ли?
 

ilko_dim

Потребител
Може би тази пушка от клипа е при колега от нашата група! Много добре се е получило , прави около 40 изстрела с 275, и това с JSB 1.175. Тогава бях питал Белята Макс , но така и не намерих подходяща гума . А нейната роля е да ограничи удара по клапана , и по този начин да свали разхода . При това предната шайба не се удря в метал , или в стоперния болт , а се омекотява удара. Виж , не знам вилката дали стои - то колегата се покри , не знам дали е разглобявал пушката .
:cheers:
 

st_beer

Редовен Потребител
sts1969 написа:
Тоя гумен пръстен (едният от всичките) на клипа, с каква цел го слагат...да замени вилката ли?
Не зная дали е гумен пръстена или е от друг материал. Тяхната цел е да играят дистанционна втулка между иглата и ударника. Според това каква ще сложиш толкова скорост ще получиш примерно максимална 260 м/с ако ще и да сложиш най-меката пружинка в БК и най-натегната пружина в ударника. Просто иглата ще си отваря точно определени милиметри и би трябвало да пускат що годе еднакви порции въздух. Това обаче не мога да го твърдя със сигурност понеже не съм го пробвал или виждал на живо. Само гадая според видяното от клипа.
 

anibis

Редовен Потребител

FreeMan

Редовен Потребител
Моята пищако-пушка Бенджи е с о-пръстени. Не очаквай чудеса.
Същото се постига и с по-твърда пружина...
 

ilko_dim

Потребител
st_beer написа:
sts1969 написа:
Тоя гумен пръстен (едният от всичките) на клипа, с каква цел го слагат...да замени вилката ли?
Не зная дали е гумен пръстена или е от друг материал. Тяхната цел е да играят дистанционна втулка между иглата и ударника. Според това каква ще сложиш толкова скорост ще получиш примерно максимална 260 м/с ако ще и да сложиш най-меката пружинка в БК и най-натегната пружина в ударника. Просто иглата ще си отваря точно определени милиметри и би трябвало да пускат що годе еднакви порции въздух. Това обаче не мога да го твърдя със сигурност понеже не съм го пробвал или виждал на живо. Само гадая според видяното от клипа.

Това със сигурност е гумен пръстен , дори е бил от Жигули , но от къде е точно - не зная. Но за пружините - със сигурност си има разлики дали ще е по-твърда , или по-мека. То иначе няма да може и скоростта да се регулира , а тази -може. Както казах не съм виждал какво е вътре , но Белята я беше направил перфектна :bravo: Само на дотиквача ( по-спомен) беше махнал пружината , или е сложил такава , но много по-мека . Другите пружини са загадка :D :cheers:
 

Plamenf26

Потребител
Може ли да кажете какви са дължината и диаметъра на резервоарите на стандартен АТ-44 (180 cc) и на AT-P1 (50 cc)?
Върти ми се в главата преработка на GAMO Extreme CO2 в РСР чрез замяна на 88 гр. бутилка с Хатсански резервоар, но ми трябват размерите на резервоара...
 

sts1969

Редовен Потребител
От това което съм разбрал до сега...няма такова нещо като "стандарт" при хатсан ;) защото няма 2 еднакви :D Аз съм замервал на Ат 44 размер на резервоата с манометъра и бронзовият пръстен на бойният клапан 432мм. с дебелина 31мм. (тоест видимата част при сглобено състояние) За пистолета незнам ..още не съм виждал на живо този модел.
 

ilko_dim

Потребител
Долу-горе можеш да разбереш размерите , но наистина си имат разлики. Моя БК , в бронзовата част , която е видима , е точно 30.6мм , а вътрешния р-р е 25.9мм. Та ако са близки тези размери до това , което ти трябва , вземай и пробвай , и ще си мериш само по него :cheers:
 

glavanov

Потребител
Пичове, Някой ще се наеме ли да смъкне размерите на иглата на клапана, полиамидното легло ипружината в калибър 5.5(АТ 44-10)
Ако ги има из темата се изевинявам, но ми оттекоха очите пак да ровя и понеже съм прясно накълцан взеха да ми оттичат и шевовете... ! :)
 

methaa

Редовен Потребител
Това е полиамидния детайл. На иглата не успях да й намеря чертежа.
 

Attachments

  • AT44_BK_PA_zps24df6013.png
    AT44_BK_PA_zps24df6013.png
    7.8 KB · Прегледи: 120

glavanov

Потребител
Благодаря колега, слънце си ! :)
Конуса е двустранен със идеята при износване да се обърне предполагам, даже някъде из темата съм го чел май... коничноста занвте ли колко е ? На 45° ми прилича.
Абре тая игла голямя тайна! Никъде, никой нищо не збажда за нея!:)
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
glavanov написа:
Благодаря колега, слънце си ! :)
Конуса е двустранен със идеята при износване да се обърне предполагам, даже някъде из темата съм го чел май... коничноста занвте ли колко е ? На 45° ми прилича.
Абре тая игла голямя тайна! Никъде, никой нищо не збажда за нея!:)
Ако искаш по високи скорости вътрешния отвор може да го направиш и 5 мм.
 

Dimitrov

Новодошъл
Колега за пластмасовата шайбичка която контактува с иглата и уплътнява ли става въпрос? И след като се разшири на 5мм има ли разлики в скоростта?
 

FreeMan

Редовен Потребител
glavanov написа:
Абре тая игла голямя тайна! Никъде, никой нищо не збажда за нея!:)

Намерих малко снимки от времето когато доработвах моя булпап:
 

Attachments

  • HatBul.FM44.10_072.jpg
    HatBul.FM44.10_072.jpg
    116.9 KB · Прегледи: 125
  • HatBul.FM44.10_073.jpg
    HatBul.FM44.10_073.jpg
    95.5 KB · Прегледи: 101
  • HatBul.FM44.10_074.jpg
    HatBul.FM44.10_074.jpg
    101.5 KB · Прегледи: 93
  • HatBul.FM44.10_075.jpg
    HatBul.FM44.10_075.jpg
    88.2 KB · Прегледи: 92
  • HatBul.FM44.10_076.jpg
    HatBul.FM44.10_076.jpg
    81.2 KB · Прегледи: 85
  • HatBul.FM44.10_077.jpg
    HatBul.FM44.10_077.jpg
    82.2 KB · Прегледи: 85
  • HatBul.FM44.10_078.jpg
    HatBul.FM44.10_078.jpg
    80.1 KB · Прегледи: 83
  • HatBul.FM44.10_088.jpg
    HatBul.FM44.10_088.jpg
    98 KB · Прегледи: 84
  • HatBul.FM44.10_091.jpg
    HatBul.FM44.10_091.jpg
    93.7 KB · Прегледи: 88
  • HatBul.FM44.10_166.jpg
    HatBul.FM44.10_166.jpg
    95.9 KB · Прегледи: 131

praetorian

Редовен Потребител
Dimitrov написа:
Колега за пластмасовата шайбичка която контактува с иглата и уплътнява ли става въпрос? И след като се разшири на 5мм има ли разлики в скоростта?
Анджак за нея.Ще се увеличи пропускливостта на клапана.Оттам - по- лесно се вдига скоростта.
 

methaa

Редовен Потребител
Разликата между вътр. диаметър на вложката и на външния на иглата ще е около 1мм.
Това означава че иглата ще покрива радиално около 0,5мм от вложката. Това достатъчно ли е? Имам в предвид... от единия край имаме 200 бара налягане което упражнява сила върху близо два пъти по-малка площ плюс допълнителна пружина на иглата. От другия край остава атм. налягане ???

Ако някой го е правил, да сподели как се държи вложката. Броя на изстрелите които ще издържи също е важен.
 

Dimitrov

Новодошъл
Аз имам една резервна от счупен БК та затова питам. Лепена ли е вложката или се вади лесно? И с какво го проби колега,някаква обработка след това (полиране) ?
 
Нагоре