Hatsan Hercules , Хатсан нова компакт

Kefal

Новодошъл
Здравейте, и аз отскоро съм притежател на Hatsan Bully long 6.35
Все още разучавам пушката, четох и за това че се правят подобрения по нея, смяна на пружини, полиране, фаски на цевта, премахване на пълнеж на щрауда.... Изтъняване и конусен връх на игла на дотиквач...
Ще съм благодарен, колегите които успешно са си подобрили пушките да споделят опита си за тези пружини - размер означение и от къде може да се закупят
 

Shiskov01

Потребител
Дали ще имаш време да качиш някоя мишена
На 30 метра от тази маса ,с тази двунога ,аз , по 5 изтрела около 130джаула- в ляво са слъгове 2,9грама с балистична опашка , мисля че са от тез дето ги хвалят , по кутийката ми мясат на хубави ама вътре са понаранени. Дясно горе чашки 2,2грама JSB . Дясно долу слъгове хатсан 2,91грама. За момента резултата ми за мен е повече от задоволителен . Пушката започна да стреля еднакво с чашки и слъгове .
 

Attachments

  • 0304тестп.jpg
    0304тестп.jpg
    345.2 KB · Прегледи: 63
  • 0304тест.jpg
    0304тест.jpg
    248.5 KB · Прегледи: 63
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Пушката ти е "насилена" и за това не стреля добре. На 30м такова "групиране" не е ок.
Сигурен съм, че ако я пробваш на 90 дж, ще се представи много по-добре.
Максимата на Мечо Пух не винаги е валидна.
Представянето на една "система за изстрелване на проектили чрез сгъстен въздух" също графично може да се представи като парабола. Преминеш ли пика(върха), освен по-силно думкане и по-малко изстрели, друго не получаваш.
 

Shiskov01

Потребител
Привет!
Някой наясно ли е как влиае налягането на точноста на проектила.
Имам сления случай. Редуктор на 200бара , сменена по твърда пружина на клапана и пак е много силна пушката. При развита до край ( до свободно) пружината на ударника едва пада на 110джаула , а искам да намаля още. Та дилемата ми е къде да пипам , още по твърда пружина на клапана или да свалям налягането на редуктора . Кое ще е по добре за точноста ?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Влияе му скоростта, а е редно да тръгнеш по обратния път - от ниски към високи скорости.
Редукторно налягане 200 бара е екстремно и ненужно. За да е ефективен един редуктор и да работи коректно, работния му диапазон на пружините трябва да е 40-50 бара максимум. Отидеш ли нагоре, много често се случва, редуктора да "отваря" и да работи като на правоток. Казах ти вече, че "насилена" пушка не е ок.
Намали редуктора на 140-150 бара и почни от там тестове. Сигурен съм, че ще се представи много по-добре.
 

Shiskov01

Потребител
Влияе му скоростта, а е редно да тръгнеш по обратния път - от ниски към високи скорости.
Редукторно налягане 200 бара е екстремно и ненужно. За да е ефективен един редуктор и да работи коректно, работния му диапазон на пружините трябва да е 40-50 бара максимум. Отидеш ли нагоре, много често се случва, редуктора да "отваря" и да работи като на правоток. Казах ти вече, че "насилена" пушка не е ок.
Намали редуктора на 140-150 бара и почни от там тестове. Сигурен съм, че ще се представи много по-добре.
Хиляди благодарности за правилната информация и насока !!! Не мога да си го обясня но ефекта е поразителен. Свалих на 160 бара скороста не падна но , ми позволи с пружината да отида на 265мс .... е ми дупка в дупката ....имам да черпя и държа това да се случи !!!.... между това ,някой да знае с каква стъпка са цевите на Були Лонг ?
 
Последна промяна:

Shiskov01

Потребител
На 30 метра от тази маса ,с тази двунога ,аз , по 5 изтрела около 130джаула- в ляво са слъгове 2,9грама с балистична опашка , мисля че са от тез дето ги хвалят , по кутийката ми мясат на хубави ама вътре са понаранени. Дясно горе чашки 2,2грама JSB . Дясно долу слъгове хатсан 2,91грама. За момента резултата ми за мен е повече от задоволителен . Пушката започна да стреля еднакво с чашки и слъгове .
Вчера и днес на 50 метра ,редуктора на 160 бара , проби на слъгове и скорости за подбиране на най добрия вариянт. Много ми е лесно , защото съм си модифицирал приклада и болта на пружината. По всяко време и много лесно мага да правя настройки. Слъгове на Наско и HN , грамажи- 3.2 , 2.9 , 2.26 , както със и без балистична опашка . Общо взето , оказа се че пушката групира всиките с малки разлики , но на доста по ниски скорости от които желаех.....абе около 250мс хвърля точно какъвто и слъг да и сложа. Снимах само най-хубавите групи , останалото няма смисъл. Та мойто Були лонг явно ще стреля там 240...260 мс
 

Attachments

  • 2505.jpg
    2505.jpg
    112.3 KB · Прегледи: 25
  • 2509.jpg
    2509.jpg
    76.9 KB · Прегледи: 25
  • 2508.jpg
    2508.jpg
    101.9 KB · Прегледи: 24
  • 2507.jpg
    2507.jpg
    56.4 KB · Прегледи: 24
  • 2506.jpg
    2506.jpg
    70.9 KB · Прегледи: 22
  • 2504.jpg
    2504.jpg
    117.2 KB · Прегледи: 28
  • 2503.jpg
    2503.jpg
    35 KB · Прегледи: 24
  • 2502.jpg
    2502.jpg
    126.4 KB · Прегледи: 20
  • 2501.jpg
    2501.jpg
    155.6 KB · Прегледи: 23
  • 08.jpg
    08.jpg
    210.8 KB · Прегледи: 29
Последна промяна:

Васил Василев

Редовен Потребител
Вчера и днес на 50 метра ,редуктора на 160 бара , проби на слъгове и скорости за подбиране на най добрия вариянт. Много ми е лесно , защото съм си модифицирал приклада и болта на пружината. По всяко време и много лесно мага да правя настройки. Слъгове на Наско и HN , грамажи- 3.2 , 2.9 , 2.26 , както със и без балистична опашка . Общо взето , оказа се че пушката групира всиките с малки разлики , но на доста по ниски скорости от които желаех.....абе около 250мс хвърля точно какъвто и слъг да и сложа. Снимах само най-хубавите групи , останалото няма смисъл. Та мойто Були лонг явно ще стреля там 240...260 мс
И как модифицира приклада ?
 

Shiskov01

Потребител
Странично две дупчици за стопорните болтчета , отзад една по голяма дупка точно кадето влиза винтът за гумата- и си точно на болта.... , правя ново място за винта ..... и навивам едно 5мм болтче с вътрешен шестограм.
 

Attachments

  • 0021.jpg
    0021.jpg
    118.5 KB · Прегледи: 31
  • 0022.jpg
    0022.jpg
    42.7 KB · Прегледи: 31
  • 0023.jpg
    0023.jpg
    40.4 KB · Прегледи: 31

Васил Василев

Редовен Потребител
Странично две дупчици за стопорните болтчета , отзад една по голяма дупка точно кадето влиза винтът за гумата- и си точно на болта.... , правя ново място за винта ..... и навивам едно 5мм болтче с вътрешен шестограм.
Моето були има един стопер.
 

Dlgnenow

Потребител
Здравейте,някой може ли да поправи въпросната част?
Трябва пружинка.
Херкулес е пушката
 

Attachments

  • 238671F3-4BA0-429D-BB81-21D5A7526051.jpeg
    238671F3-4BA0-429D-BB81-21D5A7526051.jpeg
    102.5 KB · Прегледи: 42

Васил Василев

Редовен Потребител
Търся такава шина. Ако някой има излишна, може да пише.

Представям Ви нещо което работи Проект Главанов-Цилиндъра!!!
Със слъгове на 50-60-70-80 м. пробва ли каква точност има. За групи не питам от 60 м. нагоре едва ли ще има читава група. Хареса ми проекта който сте направили с Цилиндъра. Двете къси повдигащи шини от каде ги купи, захващането и 11 мм. ли е ?
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Най-интересното е, че нашите заспали търговци, все още не предлагат, нито Були Лонг, нито Херкулес 666 в българските магазини.
 

angel angelov

Потребител
На тези цени вече идват на около +-1800/2000лв! Е всеки по в час ще даде още някой лев и ще получи нещо което ще стреля добре без доработка от кутията и ще му се радва без главоболия и нерви!
 
Нагоре