HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

gogan64

Потребител
Диаметъра на отвора ти е 9.7
Ти си мислиш че е 9.55 щото мериш със шуплер.
При отвори с диаметър под 10мм шуплера мери в минус 10- 15 стотни,и един добър шлосер трябва да знае това!
Няма да ти обяснявам защо!
Преди да стана инженер вече бях шлосер7 разряд
Да не влизаме в безмислени спорове.................
Все пак ще ми е интересно да наблюдавам набиване на лагер върху ос със стотни в плюс
сигурно е от гума лагера................... или.................... оста!
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Диаметъра на отвора ти е 9.7
Ти си мислиш че е 9.55 щото мериш със шуплер.
При отвори с диаметър под 10мм шуплера мери в минус 10- 15 стотни,и един добър шлосер трябва да знае това!
Няма да ти обяснявам защо!
Преди да стана инженер вече бях шлосер7 разряд
Да не влизаме в безмислени спорове.................
Все пак ще ми е интересно да наблюдавам набиване на лагер върху ос със стотни в плюс
сигурно е от гума лагера................... или.................... оста!
Сега ще стане интересно може би :D:D:D чудно как аз не съм набил една дузина лагери само - магия :D:D
 

cilindura

Редовен Потребител
Господин инженер, след като си бил шлосер 7-ми разряд, би трябвало да знаеш, че инструментът, с който мериш, се нарича шублер, а не шуплер. За да направя отвор с този размер, значи аз знам как да го направя. Така разполагам с калибри, според калибъра разполагам и с шлайфани райбери. Ако за теб десета и половина е нищо, за мен е нещо. При десета и половина луфтът е чувствителен. А относно лагерите, отскочи до Шумен и ще видиш как ги набивам. А относно гумата - ти като инженер трябва да знаеш, че от този материал лагери не се правят. А камо ли оси. От гумата се правят чукове,автомобилни гумове, изкуствени х...... и тем подобни. Карай, майтап да става!. . . .
 

Georgi Nedelchev

Потребител
Здравейте колеги,
Мисля, че днес след кратък оглед на 99% открих проблема и той не в шайбата. Както каза колегата цилиндъра е в спусъка , или по скоро тапата която го държи на половина с ГП. Беше много криво одрязана - към 2, 3 градуса отклонение, което не позволява на спусака да заеме правилната си позиция. Изпилих я, но не ми остана време да монтирам. Утре ще пробвам и докладвам. Лека вечер.
Днес нааай-накрая ми остана време да сглобя пушката. Наистина проблемът беше в новата тапа - да го имат предвид колеги, които тепърва ще монтират Вортекс. А относто резултата, очаквах да има разлика, ама останах съвсем приятно изненадан! Голям кеф - и откат, и звук ,и зареждане !
 

gogan64

Потребител
Господин инженер, след като си бил шлосер 7-ми разряд, би трябвало да знаеш, че инструментът, с който мериш, се нарича шублер, а не шуплер. За да направя отвор с този размер, значи аз знам как да го направя. Така разполагам с калибри, според калибъра разполагам и с шлайфани райбери. Ако за теб десета и половина е нищо, за мен е нещо. При десета и половина луфтът е чувствителен. А относно лагерите, отскочи до Шумен и ще видиш как ги набивам. А относно гумата - ти като инженер трябва да знаеш, че от този материал лагери не се правят. А камо ли оси. От гумата се правят чукове,автомобилни гумове, изкуствени х...... и тем подобни. Карай, майтап да става!. . . .

Поднасям извиненията си за неправилното изписване на думата ШУБЛЕР, навярно се дължи на това че нямам кирилица на клавиатурата!

Това че колегата използва вече калибри за контрол на даден размер означава че се развива в правилна посока,и получава съответно моите поздравления!!!

Не е необходимо да идвам до Шумен за да наблюдавам гаражно занаятчииски ентусиазъм по набиване на лагери,
защото при мен това е професионална практика ,2000 броя само днес като миналата седмица съм направил колелетата и осите на СНС-то САМ!

Относно десетите и стотните....................Работя обикновено с измервателни инструменти които мерят 4 знака след десетичната запетая, и ползвам шуБлер само за орентир............................

За да не съм голословен прилагам няколко снимчици на работното ми място ,от които ще ви стане ясно колега че работа във фирма за производство на огнестрелно оръжие ,и съм специализиран да правя най отговорния детайл ЗАТВОРА/снимки от другите цехове където се правят цеви рами и т.н нямам щото не е възпитано да ходя и снимам специално производство/а пък и в цеховете се влиза с дактилоскопичен /пръстов/ отпечатък./
Опита Ви колега ,да продадете краставици на краставичар можете да считате за неуспешен!!!
По-добре се възползвайте от моите знания и умения !
Ще са ви от полза!

С уважение Инж.Д _ _ _ _ ев !
 

Attachments

  • IMG_20141003_163155.jpg
    IMG_20141003_163155.jpg
    297.6 KB · Прегледи: 170
  • IMG_20141003_163203.jpg
    IMG_20141003_163203.jpg
    253.5 KB · Прегледи: 162
  • IMG_20141003_163219.jpg
    IMG_20141003_163219.jpg
    225.1 KB · Прегледи: 156
  • IMG_20141003_163233.jpg
    IMG_20141003_163233.jpg
    255.9 KB · Прегледи: 157
  • ок 001.jpg
    ок 001.jpg
    218.6 KB · Прегледи: 161
  • ок 002.jpg
    ок 002.jpg
    281.8 KB · Прегледи: 157
  • ок 003.jpg
    ок 003.jpg
    243.1 KB · Прегледи: 158
  • ок 004.jpg
    ок 004.jpg
    316.7 KB · Прегледи: 159
  • ок 005.jpg
    ок 005.jpg
    259.1 KB · Прегледи: 157
  • ок 006.jpg
    ок 006.jpg
    298.7 KB · Прегледи: 161
  • ок 007.jpg
    ок 007.jpg
    247.9 KB · Прегледи: 160
  • ок 008.jpg
    ок 008.jpg
    340.7 KB · Прегледи: 161
  • ок 009.jpg
    ок 009.jpg
    415 KB · Прегледи: 159

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги не се карайте за глупости,след приложеният материал мисля,че няма на кой да се доказваш,за колегата cilindura също знаем какво умее.Мисля,че само може да се радваме,че във форума има и такива хора.Това ЧЗ-тки ли са ?
П.С
А най-тъпото е ,че тези снимки можеше да ги изпратиш от Казанлък например ма...
 
Последна промяна:

gogan64

Потребител
Не се караме.....................
Просто си ги премерихме ,за кратко................................
Затвора е за ЧЗ 75 ХЕВИ тоест за 9Х19 ПАРА!
Наблюдателен си!!!
Правя и за 38 СПЕШЪЛ стандарт!
Според поръчките.......................

Снимките не са от Казанлък!
Аз работя и живея в Чехия!
 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
Приятел го имаше същия,та заради това ми заприлича цевната кутия на ЧЗ75
Взе си адаптер за 22lr и стана идеален пистолет за пликинг.:):cheers:
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
За алуминиевият компакт,релсата с какво е най-добре да се смазва.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
:cheers:Ей, модерни времена Пане Инженирже... По мое време все още се ползваше"Пихачка".
Не бяха лоши времена. Вярно ставаш в 5, ама като се прибереш в 14,30 - кажи-речи, целия ден е пред теб.......
 

cilindura

Редовен Потребител
:cheers:Здравей, Гогане.
Виждам, че не пишеш по темата за Хатсан. А пък и в това, което си написал, мисля че ставаше въпрос за газовите пружини, дали трябва да имат центриращи шайби или не. Така че спокойно можеш да караш по темата и не виждам смимъл да се впускаш в разсъждения относно лагери и темподобни детайли не свързани с нашето хоби.
Разбрахме, че си инженер и това е похвално, но сега разбирам, че си краставичар, аз краставици не произвеждам и не продавам.
А и нямам намерение да наливам акъл в главата на някой, тъй като това не е възможно. Всеки си идва на земята с интелектуалния багаж, така че опитност не се предава, тя се придобива. просто няма какво да ти продавам. Разбира се, че може да си полезен за форума, а защо да не си полезен и за мен. но за да си полезен, така си мисля аз поне, говори по темата вместо да ми разтягаш лакардии в каква фабрика работиш и какво произвежда тя. Аз също работя, но работя за себе си, не работя във фабрика. произвеждам матрици, керамика и още един куп неща, които едва ли те интересуват. Така че дай го малко по-весело и ако можеш махни нотката на заяждане, както бях писал по-горе майтап да става:D:D:D
А на колегата Иванов, относно гумовете това е препратка към многоточието вдясно в по-горната ми публикация.
Наздраве и да е весело!
 
Последна промяна:

ангел иванов

Потребител
А относно многоточието в в по горния Ви пост уважаеми колега ,Ви пожелавам приятни мигове с тях.Без значение изкуствени или не.
 

gogan64

Потребител
Бе и аз съм гумаджия 20 години ама автомобилни гумове още не съм виждал колега Цилиндър.
По темата, здравей Гогане!

До колкото си спомням ти четеше само темата за кондорите..............
Или си преминал на пружинки?
Не се заяждай с колегата .
Разбира от тези неща ,а и на много хора е помагал и ще продължи да го прави безкористно!
Само дето е малко докачлив .....
Благодаря за поздравите!:cheers:
 
Нагоре