HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

Дискусия в 'Пружинна Пневматика' започната от ivodoc, 6 Октомври 2008.

1. kalata77

kalata77 Новодошъл

Публикации:
    3
  2. Kd5332

Kd5332 Потребител

Публикации:
    112
    Тези резултати на хадсан 125 с вградените мерни прибори са абсолютно невъзможни на 50м и обезмислят нуждата от оптики!!! Ако така стреля колегата без оптика с оптика ще ги вкарва съчма в съчма.
    За тест сложих монета от 1 лев на 50 метра.познайте какво се вижда...
    Не искам да обидя никой но тази група е утопия на това разстояние!!!

Gadnqra харесва това.
  3. soundmax

soundmax Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    3,560
    от:
    Казанлък - Пловдив
    Не е утопия подобна група, но с Хасан си има и доза късмет разбира се. И по-добри групи сме виждали във форума с пружинки, както с Хасани така и с ГАМО 1250 съм виждал лично такива, правил съм подобни с Хасан, и с БАМ 40, 21 също съм виждал прекрасни резултати. За мойте пушки в момента пък въобще няма да коментирам. А да забравих да спомена и резултати с Вайраух които са показвали колегите на 50 метра и даже на повече, спомням си Луфтвафе беше показвал с неговия Вайх 90 (мисля това беше модела) беше ги събрал в левче на около 80 метра. Относно стрелбата на механика, пак може да се получат добри групи независимо, че не виждаш къде попадат съчмите по време на стрелба, ако можеш да се прицелваш еднообразно и си прострелял правилно мерниците, се получават страхотни групи също. На механика като стрелям на 100 метра с огнестрелно да не мислиш, че виждам къде ми отива всеки изстрел, но пък ми се получват нещата ако съм с хубави патрони и съм правил групи от рода на 3-4-5 см.За моя радост стрелям сред хора (колеги и от форума) и не веднъж са виждали и с пружинки, какво може ;)
    Поздрави на всички скептици, всеки има право да не вярва :cheers:

batnan, luft9waffe, Gadnqra and 5 others like this.
  4. Kd5332

Kd5332 Потребител

Публикации:
    112
    Не съм скептик а реалист!!!
    Във целият този форум може би двама трима човека могат да стрелят така и те изобщо не коментират за сега:)
    По голямата част лъжат с растояния боеприпаси и попадения...един по възрастен колега/с доста опит/предложи подарък пушка за такава стрелба/без значение броя опити!!!след него....мълчание...никой ли не иска пушка подарък???
    Моето лично мнение е/не ангажирам никой с него/че/говоря за мен и мойте стрелкови възможности/че....
    До 35м със средно мощна пушка до 24джаула оптиката е ненужна да не кажа че и пречи за "развлекателна" стрелба...по добре да се свиква с мерните прибори вместо да ходиш с калкулатор и далекомер като топограф на нива.да не коментирам че на 5/7м с оптика не можеш да улучиш нищо излязло внезапно.
    На по големи дистанций за същите модели пушки става тегаво,пропадане на съчмата след 40метър.параболи.мачови чашки.безветрие да не кажа вакум:)и тогава по добрият вариант е найстина ПЦП...
    Така че залъгванията тук са огромни и доставят удоволствие на тези който сами си вярват.
    Пак не ангажирам никой но това мисля след подробен анализ.

Gadnqra харесва това.
  5. soundmax

soundmax Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    3,560
    от:
    Казанлък - Пловдив
    Мислиш ли, че са толкова ? Я ги спомени да си сверим часовниците ;)
    Просто доста хора не стрелят с пружинки от тоя род и наистина не са се опитвали да гонят резултати, от там е според мен и и от части заблудата. Нооо това си е както казах мое мнение. Поздрави :cheers:

batnan, Gadnqra and Kd5332 like this.
  6. 6.35

6.35 Редовен Потребител

Публикации:
    246
    Аз за другите колеги не мога да кажа нищо.Пиша само за себе си.
    В темата за мишените съм сложил доста.
    Може да се видят.Всички са с пружинката.РСР имам от един месец.
    На повечето мишени имам страшен късмет.
    Поздрави

Gadnqra, gary m and kaloyan_takev like this.
  7. 6tangata

6tangata Редовен Потребител

Публикации:
    301
    от:
    София

Човека цели балон на 914 метра с пистолет, пък тука съмнения за 50 метра ;) Само, че никъде не пише колко пъти е стреляно по балона ;)

Gadnqra and Hidden like this.
  8. apapazov

apapazov Редовен Потребител

Публикации:
    573
    от:
    Пловдив
    Тоя същия държи и рекорда за най бърза стрелба с револвер
    Мисля беше 3сек. два барабана с презареждане

batnan and Gadnqra like this.
  9. Kd5332

Kd5332 Потребител

Публикации:
    112
    Световният рекорд на копие е 94:68см да го кача ли тук заради 50те метра...ще ме скъсате от смях....

Gadnqra and soundmax like this.
  10. 6.35

6.35 Редовен Потребител

Публикации:
    246
    Еми стрелбището е отворено.
    Там може да се смеем всички заедно

batnan and Gadnqra like this.
  11. xpresident

xpresident Редовен Потребител

Публикации:
    1,840
    от:
    Варна
    Ако ще се надстрелваме идвам, ама да е на вързано. :)

batnan, LogiBG, Gadnqra and 1 other person like this.
  12. batnan

batnan Редовен Потребител

Публикации:
    379
    от:
    Бургас
    Каква е групата ?

13. Kd5332

Kd5332 Потребител

Публикации:
    112
    :rambo:
    Незнам групата но е дълго 2,5м и тежи 1,8кг....каквато и да групата на 50 метра ще те отнесе като ПЦП слъг на jsb:)

Последна промяна: 3 Юни 2021
    kaloyan_takev харесва това.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена