HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

Gadnqra

Редовен Потребител
Заварката не е добра идея, освен ако не си сигурен, че можеш да нагласиш цевта да е съосна с цевната кутия и корпуса на пушката. Ако не са в една равнина, няма да можеш да простреляш пушката, или ще ти е много трудно. Обикновено цевта е горещо набита в цевната кутия.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Заварката не е добра идея, освен ако не си сигурен, че можеш да нагласиш цевта да е съосна с цевната кутия и корпуса на пушката. Ако не са в една равнина, няма да можеш да простреляш пушката, или ще ти е много трудно. Обикновено цевта е горещо набита в цевната кутия.
Не е до нагласянето само, да речем, че си има методи с които да се нагласи съосието, обаче ефекта от заварката ще бъде изкривяване на канала на цевта!
Колегата да се замисли направо за закупуване на нова цев според мен, но може да се реши и проблема с разпробиване и щифтоване на цевта към блока, но трябва да се спазвам стриктно допуските за пресова сглобка, че съм виждал от прекалено дебел щифт как се подбива също канала на цевта. Може и да се помисли и аз заливане с епоксидна смола, двукомпонентни специални лепила и т.н. но заслужава ли си само ако някой му се пробва ще каже ;)
Малко съм на фаза сега извинявам се ако има много грешки....Весели празници :cheers:
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Аз също му препоръчвам да си вземе нова цев, с цевна кутия. Така ги продават навсякъде, в комплект. За Хатсаните поне има резервни части навсякъде и са евтини.
 

cilindura

Редовен Потребител
Здравейте, колеги!
Ако пушката е от старите модели с обикновения спусък, цевта е на резба М14Х1 мм. Много често се случва в процеса на стрелба да поддаде лепилото, с което е фиксирана цевта към цевната кутия. В такъв случай се получава едно разхлопване в цевта, но проблема е лесно отстраним, като се почисти (премахне) старият, отвратителен фиксатор и цевта бъде фиксирана с по-качествен на Локтайт Не е за пренебрегване и идиеята за фиксиране на цевта към цевната кутия с щифт или болт, както съм покацал някъде напред в темата. Някога имах Хатсан 125,чиято цев се фиксираше посредством болт, разположен перпендикулярно на осевата на цевта и по този начин изключително бързо сменях калибрите.
Другият изключително лесен способ за фиксация на цев, ако Хатсана е от по-новите модели (с набивка), е фиксация посредством моментно лепило (сипано) в резбовите отвори, предвидени за монтаж на мерник в цевната кутия. Но както посочиха колегите Gаdnqra и Saundmax, заварката не е начин. Ако завариш цевта, споменавам от мои лични наблюдения, рискуваш изкривяване, възникване на свиване на цевта в участъка на заварката , а не на последно място и закалка, това поне което аз съм виждал и от там счупена цев по време на зареждане. Виждал съм дори цев (отвърната), която по време на зареждане е огъната като бастун. Но пък в края на краищата говорим за една много евтина пушка, за която не знам въобще дали си струва усилията да сменяш цев и тем подобни. Според мен решението трябва да е радикално. Ако нямаш толкова много пари спокойно можеш да си купиш западна пушка от среден клас, като да речем Комета 200. А понякога излизат и Комети 400 на добри цени. Тяхното качество е с пъти по-добро от горепосочената турска марка.
Поздрави!
 
Последна промяна:

Митака 111

Новодошъл
Честита Коледа момчета!Благодаря за насоките и идеите!Да сте живи и здрави!Е затова са форумите-Благодаря за помоща.Как щях да омажа нещата не е истина с тая заварка.Мисля първо да сложа лепило в отворите на мерника.Ако стане добре ако не нова цев с кутия.
 

redsox

Редовен Потребител
Как е колегите надявам се изкарвате празниците в крепко здраве и приятна семейна компания.
След като май се превърнах в единствения човек в този форум, който продава HW на части, а си запази хатсан 125 , реших да извадя въпросната 125ца и да продължа с моята ненормална кауза в стреляне за групи със силна пружинка. Този път и дадох шанс с HN , тъй като всички JSB бяха разчистени. 25 м група с 10 изстрела е от миналата седмица. Другите на 27м и на 25м са от днес. Имаше доста силни пориви на вятъра, което е видно от групите подаващи се от единия картон. Но като цяло не мога да не съм доволен. При кратките затишия успях да събера нещо което става за снимка.
хатсан 125 5.5 ГП, оптика липърс 3932 35 ярда фикс, дампа моноблок, HN 1.06гр

със здраве и весели празници!
 

Attachments

  • B1BBB0CA-A376-4271-8ADB-72D9D0ECEC94.jpeg
    B1BBB0CA-A376-4271-8ADB-72D9D0ECEC94.jpeg
    286.3 KB · Прегледи: 117
  • EBEEEDF0-71EA-469C-9674-732ADDBBDDA5.jpeg
    EBEEEDF0-71EA-469C-9674-732ADDBBDDA5.jpeg
    307.1 KB · Прегледи: 111
  • 33C64C70-CC92-461D-BCC7-1E77E6C29373.jpeg
    33C64C70-CC92-461D-BCC7-1E77E6C29373.jpeg
    554.3 KB · Прегледи: 108
  • 616C0360-9742-4A4B-8C48-62557C78740F.jpeg
    616C0360-9742-4A4B-8C48-62557C78740F.jpeg
    562.6 KB · Прегледи: 109
  • 7AAEFB5B-D9CE-41CF-AEB2-5CA50B608FA7.jpeg
    7AAEFB5B-D9CE-41CF-AEB2-5CA50B608FA7.jpeg
    553.2 KB · Прегледи: 104
  • 6EE251F5-FCE9-4FD3-B979-4885AE5D395B.jpeg
    6EE251F5-FCE9-4FD3-B979-4885AE5D395B.jpeg
    363.1 KB · Прегледи: 106
  • A0CA2BAF-7495-4ACA-ABAB-D36C359471EA.jpeg
    A0CA2BAF-7495-4ACA-ABAB-D36C359471EA.jpeg
    328.6 KB · Прегледи: 103

redsox

Редовен Потребител
Ники ти специално си добре запознат с моята гьостерица. Два пъти си я лекувал. Аз после болтове и правих, ново ГП слагах, полиране на надран цилиндър... абе кво ли не. Типична турска сапунка. Обаче ей на... стои прибрана сега в калъф. При положение , че след карантиите на вайха, метеора, старите оптики, чашките и тя беше наред да замине за продан. Направо не ми се поглеждаха пушките. Мислех само Б3 ката да си оставя. Най-добрата ми инвестиция откакто се запалих по ВО.
 

redsox

Редовен Потребител
За много години колеги. Живи и здрави всички! вчера както си стрелях със 125та реалността на турското въздушно оръжие отново ме споходи. Бях вече смело дръпнал мишената на 30 метра и горе долу групите се получаваха. Когато в един момент попаденията започнаха да се разхождат по вертикала. Накратко: не беше оптиката, хванах цевта и леко я разклатих и се оказа че има лек луфт и зъба е започнал да не заключва солидно. С Гадняра се консултирах, потенциално по натам може да се направи нов заключващ зъб. Разгледах и инфото във форума качено от Цилиндъра по същия случай. Но както и да е, засега остава само на механични. Са тествах в гаража с Гамо 1гр и на 7м подпряна пушка на стол, нестабилната цев не се отразява. Групата е читава. Надявам се до към 17-18 метра да може да се свалят кутийки от чашки ама квото такова. Пускам този пост не толкова за инфо на опитните потребители (аз съм далеч от тази категория), а за тези които идват за пръв път и може да се подлъжат от моите снимки качени наскоро и да решат че има шанс хатсан 125 да е нещо специално. Няма такъв филм. Просто е въпрос на време нещата да си дойдат на място и пушката да заеме полагащото и се място в някой ъгъл.
 

Attachments

  • E6A0387B-C4EB-4634-B41B-B6412626BFB7.jpeg
    E6A0387B-C4EB-4634-B41B-B6412626BFB7.jpeg
    187.1 KB · Прегледи: 67
Последна промяна:

Dragomir555

Новодошъл
Здравейте колеги, пускам тази тема относно хатсаните. Скоро мисля да "Ъпгрейдна" моята, но за целта искам да чуя вашите мнения. Интересува ме как се прави фаска на цевта, мога ли и по какъв начин мога да си направя маншет от гьон и дали ще е по-добре от оригиналния маншет. Как може да се намали отката и какви оптики ползвате за вашите 125-ци. Ще съм Благодарен ако споделите кой какви ъпгрейди е правил.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Нищо му няма на темата на колегата - има много по-тъпи и повтарящи се. Свързахме се и си писахме във Фейсбук. Посъветвах го да погледне и други пушки, понеже мнението ми е, че пушката не си заслужава доработките, които ще я оскъпят двойно. Обясних му, какво да направи на първо време, през какво ще мине, ако реши да я тунингова и какво да очаква, като краен резултат. Трябва да се изреже предната част на надулника, направа на дулна фаска, след определен брой изстрели, заключващият зъб се прецаква и се появява вертикален луфт - трябва да се направи нов, сменя се и пружината на закл. зъб, полиране на бутало и цилиндър, понякога се появява хоризонтален луфт между цевната кутия и корпуса - добавят се втулки, смяна на абсолютно всички оригинални болтове, защото са от локум, изработване на ново газово бутало, защото оригиналното не става за нищо, утежняване на приклада и т.н.
 

Ringo67

Новодошъл
Заварката не е добра идея, освен ако не си сигурен, че можеш да нагласиш цевта да е съосна с цевната кутия и корпуса на пушката. Ако не са в една равнина, няма да можеш да простреляш пушката, или ще ти е много трудно. Обикновено цевта е горещо набита в цевната кутия.

Здравей колега имам въпрос понеже се колебая между две пушки .Хатсан 130 или Хатсан доминатор .Кой е по добрия вариант .Виждам че си компетентен по темата Хатсан .
 
Последна промяна от модератор:

Martyn

Потребител
Здравейте, колеги! Днес направих едно стреляне с 125цата и останах приятно очарован! Дистанция 50 метра, съчми h&n baracuda hunter 1.84грама - 0.25cal. Не съм мерил скорости, предполагам, че са около 200 м/с. Оптиката е 3-9х40
 

Attachments

  • IMG_20210328_152908.jpg
    IMG_20210328_152908.jpg
    193.9 KB · Прегледи: 127
  • Screenshot_20210328_231503_com.viber.voip.jpg
    Screenshot_20210328_231503_com.viber.voip.jpg
    190.4 KB · Прегледи: 124

xpresident

Редовен Потребител
Здравейте, колеги! Днес направих едно стреляне с 125цата и останах приятно очарован! Дистанция 50 метра, съчми h&n baracuda hunter 1.84грама - 0.25cal. Не съм мерил скорости, предполагам, че са около 200 м/с. Оптиката е 3-9х40
Поздравление колега, не знам някой друг от форума да може да направи такава група с пружинна пушка на 50м! Би ли споделил, колко попаделия са в центъра, от каква опора е стреляно и с каква марка оптика?
 
Нагоре