GAMO Replay-10 Magnum IGT GEN 2 кал 5.5 мм

Riddle

Потребител
https://www.pushka.eu/product/Оптика_KONUSPRO--550-4--16x50-Ф25-ZOOM-N7277-
Предната леща и е малко големичка а и трябва да се пробва как ще се погодят със самозареждащия механизъм!

Колкото повече чета за тази оптика, толкова повече ми харесва. Остава проблемът дали ще стане изобщо за пушката и това
ще го разбера утре като се обадя в магазина. За сега ме интересува мнение на някой, който я е ползвал лично. Ако има такъв тук нека сподели опит, че и без друго ми е в горната граница на ценовия диапазон.
 

Riddle

Потребител
Сагата с оптиката ми вече е на финалната права :) Първо се бях насочил към оригиналната, монтирана фабрично на първа генерация GAMO 3-9x40 WR. След малко четене я отписах, като ненадежна и се насочих към KONUSPRO-550 4-16x50 и аха да я поръчам реших, че ми се дават и повече пари, така че си поръчах KONUSPRO-PLUS 6-24x50. Оптиката пристигна вчера, изглеждаше чудесно, но за мое голямо разочарование се оказа доста голама за модела на пушката. Веднага я изпратих към Ямбол, с уговорката да ми върнат парите по банков път и категорично се отказах от KONUSPRO (не предлагат мини модели подходящи за мен) и както бях тръгнал да вдигам цената се насочих към Липърс. Спрях се на модела Leapers 3-12x44 Compact Size Mil-Dot Illuminated Scope. Оптиката пристигна и я монтирах.
IMG_20200904_131713.jpg

Нямаше врреме да стрелям днес, а е и много ветровито. Утре ще я прострелям и ще споделя впечатленията си.
 

Riddle

Потребител
Днес пушката направи една седмица (и един ден) и приключих първата кутия чашки от 250 бр. Качих се на любимото ми место за пикник в полите на родопите с идеята да прострелям новата оптика. Без маса за стрелба, стяга за пушката и страничния вятър, на моменти с доста силни пориви идеята ми стана доста безсмислена, но поне скарата си стана както трябва :)

IMG_20200905_122710.jpg

Реших, че с оптика няма нужда да стрлям на 15 метра и директно минах на 25м. След първите 5 изтрела мишената си остана девствена, след проверката се оказа, че съм на поне 20 см. по-ниско! Здраво въртене на оптиката падна, докато успея да оцеля мишената, размер А4. Както и да е след доста проби успях да я прострелям на дистанцията!

IMG_20200905_141509.jpg

Поне мисля, че съм прострелял оптиката, а голямата група е защото аз толкова си мога :) На 50м. обаче в този вятър нещата не станаха толков лесно. направих корекция почти 6 МОА нагоре, но дистанцията си е сериозна и дори един дъх разлика измества осезателно попадението. Вероятно тези дни ще отида до 50 - меровия коридор на Крез да прострелям дистанцията при идеални условия :)

Оптиката като цяло се представи според очакванията, т.е. префектно! Образът е много чист и ясен, а паралакса се регулира прецизно. Над 10х се появява леко стесняване на зрителното поле, което изисква по-прецизна настройка на разтоянието между окото и окуляра, след което всичко е точно! На 50 метра черният мерник се сливаше с черният кръг, но след включване на зелена подсветка всичко си застана на мястото. С две думи оптиката напълно си заслужава парите. Остава да видим как ще се представи и след 1000 изтрела.

Пушката също оставя чудесни впечатления до сега. Тежка е, трудно се заржда, но е наистина мощна. Дори на 50 метра се забива доста дълбоко в живо разтящо дърво, а точността, дори и в треперащите ми ръце е отлична :) Все още не съм измерил реалната скорост, но видимо няма как да е под 250м/с, което значи, че е над 32 дж, Един колега от бившата (незнайно защо) Пазарджишка група писа, че има хронограф и ако намери време и желание в скоро време ще я замерим :)
 
Последна промяна:

Spunky

Новодошъл
Здравейте!

И аз съм се насочил къв този модел на гамо. Интересува ме дали LEAPERS UTG 3-9X50 EZ-TAP е подходяща оптика?

Поздрави!
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Не е подходяща. Търси с диаметър на предната леща най-много 40. И по-добре да е с фиксирано увеличение. Например 6. Моноблокът е задължителен.
 

Georgi Atanasov

Редовен Потребител
Здравейте, колегите с гамо, дали можете да ми кажете какъв е размера на трансфер порта на вашите пушки?
 

Attachmen

Новодошъл
Аз си взех същото гамо, ген 2, но много късно се загледах в кутията. На нея беше написано 280 м/с а J бяха задраскани. Сега почнах да влизам във филмIMG_20201222_112525.jpg
 

Rundev

Новодошъл
Привет на всички,понеже и аз се интересувам от моделът и ми харесва както като визия,така и зарядната система,от два три дни гледам клипове,чета сайтове и постове....и да ви кажа съм леко разочарован.Бях на кантар да прескоча да я купя,но много невярна информация има според мен за този модел.Не мога да разбера сега 380м/с ли е както пишат дори и от официалният сайт или е около 220 до 250м/с както гледам по клиповете и в други сайтове.Доколкото разбрах gamo swarm fusion 10x gen2 е за щатите модел,а за европа се води gamo replay 10 magnum gen2,като двете пушки са идентични и даже gen1 вади една идея повече сила от gen2........как става това при положение,че са написали че новата им IGS система на gen2 е по добра не ми стана ясно,но не това е въпроса.Понеже имам доста години Hatsan 125TH (а тя е голяма сила) като видях модела на Gamo да изкарва такива параметри,си казах че е време за "ъпгрейт" но колкото повече задълбавах толкова повече ми се струва че Gamo-то е една голяма лъжа за характеристиките си!Някой може ли да даде по-обективна преценка на въпросният модел или просто наистина си е "въздух под налягане"
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Ревютата са с по-достоверна информация в повечето случаи и да едва ли е в повече от 230-40м/с в 5,5 кал.
 

Hidden

Редовен Потребител
Привет на всички,понеже и аз се интересувам от моделът и ми харесва както като визия,така и зарядната система,от два три дни гледам клипове,чета сайтове и постове....и да ви кажа съм леко разочарован.Бях на кантар да прескоча да я купя,но много невярна информация има според мен за този модел.Не мога да разбера сега 380м/с ли е както пишат дори и от официалният сайт или е около 220 до 250м/с както гледам по клиповете и в други сайтове.Доколкото разбрах gamo swarm fusion 10x gen2 е за щатите модел,а за европа се води gamo replay 10 magnum gen2,като двете пушки са идентични и даже gen1 вади една идея повече сила от gen2........как става това при положение,че са написали че новата им IGS система на gen2 е по добра не ми стана ясно,но не това е въпроса.Понеже имам доста години Hatsan 125TH (а тя е голяма сила) като видях модела на Gamo да изкарва такива параметри,си казах че е време за "ъпгрейт" но колкото повече задълбавах толкова повече ми се струва че Gamo-то е една голяма лъжа за характеристиките си!Някой може ли да даде по-обективна преценка на въпросният модел или просто наистина си е "въздух под налягане"
Добре дошъл! :cheers:
Хич не им вярвай на тия скорости - 380 м/с вероятно са мерени с пушка в калибър 4.5 с безоловна лека чашка ... или с топче от алуминиево фолио. Ако изобщо е имало измерване. Подкрепям посочената скорост в поста на колегата над моя.
Ако искаш апгрейд - напиши от къде си, уговори се с колеги от града и пробвай различни пушки. Избери си някоя от техните. Ако има колега с хронограф ще разбереш и как стои въпросът с реалните скорости.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Посочените скорости на сайта на Гамо са с безоловни проектили,някъде си го пишеше,каква е точността с тези скорости и чашки е друг въпрос,нали знаеш,че и Хасан имат дурострел-многострел,Гамо е класа над Хасан така че го купи и напиши свястно ревю щото аман от "много съм доволен"...това не ти помогна много щом пишеш,нали!:cheers:
 

Kd5332

Потребител
Пушката е "топ" съотношение цена качество...свиквай и я опознавай за да имате повече щастливи мигове заедно!!!
Нека в Пазарджик освен хубави жени да има и хубави пушки:)
 
Последна промяна:

Spunky

Новодошъл
Аз така и не успях да се сдобия с тази пушка, в България няма наличности. А както в по горен пост беше споменато, в зависимост от страната, пушката е конфигурирана да отговаря на законите/ограниченията. Така например в някои страни е скопена(по малък трансферпорт, а може и буталото да е различно). За това предпочитам от физически магазин да я взема, за да може да се тества. Смятам да стрелям предимно слъгове(1.5g+) с нея, за това искам да си има пълната мощност, която и дават от ГАМО.

От сайта Mundilar са ограничени на 24J, защото са ограничени от законодателството в Португалия.

Някой, ако знае някъде в София или Пловдив да има наличности, ще съм му благодарен.

Поздрави!
 
Нагоре