GAMO Replay-10 Magnum IGT GEN 2 кал 5.5 мм

Spunky

Новодошъл
В оръжейните магазини ВИП я има . Потърси там

Благодаря колега. Ще проверя утре.

Иначе, ако някой се интересува как се отключва пълната сила на пушки гамо с 33мм цилиндър прикачам файл. Силно се надявам да не се наложи тази манипулация.
 

Attachments

  • 1250.pdf
    773.3 KB · Прегледи: 182

Rundev

Новодошъл
Чаках,чаках......еми взех я! :) :) :) Първи впечатления,много красива,лека и удобна пушка,пасна ми идеално.Стрелях от 20 метра по-каска (оказа се истинска каска :D ) и от 30 по капачка,буквално почти без настройка на оптиката,с две три сaчми,нещата взеха да си идват на мястото и всъщност е доста по-точна от старият ми Hatsan 125TH,много по-лека,абе добре е,харесва ми!Силата ми се струва обаче.....доста по-малко от тази на Hatsan-а.....абе пълно щастие няма! :)
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    44.8 KB · Прегледи: 167
  • 2.jpg
    2.jpg
    49.2 KB · Прегледи: 163
  • 6.jpg
    6.jpg
    93 KB · Прегледи: 163
  • 4.jpg
    4.jpg
    92 KB · Прегледи: 163
  • 5.jpg
    5.jpg
    78.6 KB · Прегледи: 166

t.marev

Редовен Потребител
Честито! Със здраве да си е ползваш! Много хубава пушка! Не е трябвало да чакаш, ама така ще ти е по-интересно.
 

Rundev

Новодошъл
Благодаря,наистина е чудесна за сега,всеки допир с нея е удоволствие!Мисля да сложа и друга оптика,тази не ме кефи,прочетох,че подходящият вариант за нея е 6x40,предимно оптики на Konus,но се чудя и между оптиките на Gamo,от опита ми с въздухарките,сякаш оптики с "zoom" сякаш след 30-40 изтрела точни и започва полека лека да се размества,дали е така......вие ще кажете.Другият ми въпрос е,може ли тази пушка да изтреля "бойните" съчми,защото ми се струва,че заради 10 зарядният пълнител,няма да станат,а дори и да я натъпча там,ми се струва че може да заседне някъде неправилно и да приключа с механизма??? 20210424_214446.jpg
 

Rundev

Новодошъл
Разбирам,няма да се насилвам с тях.Днес пострелях пак някой и друг час,все повече и повече ми харесва пушката,много съм доволен от изработката,точността.....от всичко!
Пробвах днес едни сачми с които не бях стрелял,H&N както и стандартните на GAMO и JSB.Оказа се че модела на H&N Baracuda 1.37г всъщност е доста точен,чак съм впечатлен,страхотна група прави.Не мога да кажа същото обаче за другите два техни модела Silver Point 1.11г и Baracuda Power 1.37г,който е много сходен с обикновенната Baracuda,но не попадаха точно там където исках,нито на 15-тия метър,нито на 20-тия.JSB Diablo също правеше добра група,както и модела на GAMO Pro Magnum Penetration.Другите модели,според мен на работеха добре на тази пушка,дали защото са по-леки и аз не знам,а те са Gamo Rocket 0.94г,CZ Diabolo Boxer,Gamo Pro Hunter Impact 1.00г,Daysy Matrix изобщо пък не може да бъде зареден в 10 зарядният пълнител на пушката!Отново казвам,много арна пушчица и прекрасни часове днес с нея! 20211211_151015.jpg 20211211_150857.jpg 20211211_150906.jpg
 

nutrend

Новодошъл
Привет.виждам,че темата е от доста врвме и предполагм вече има сериозни наблюдения върху тази пушка.Моля дайте мнение за нея,мисля да си купя такава.
 

Milev_GamoMagnumIGtGen2

Новодошъл
От няколко дни притежавам и аз тази пушка . Изключително съм доволен от съотношението цена качество. По въпроса със оптиката все още го мисля ... Прегледах темата ,остава да се взема решение
 

Amfo

Редовен Потребител
Здравейте колеги.
Имам пушката откакто излезе на пазара. Пушката е страхотна, до 30 метра е безпощадна. Не много добра изработка , защото от вибрациите доста неща се разместват по нея . Първата китайска оптика , която сложих се разпадна след около 50 изстрела . Сега съм с 4х32 милдот на липърс и нямам проблеми . Определено не е 45 джаула, около 32 до 36 зависи от сачмите. Прегледах файла за това как да се "отключи" пълната сила . Моята е с отвор 4.5 мм така е купих . Мога да ви кажа само ,недейте е смазва . Може малко грес на пина на чупещата част , тънък слой на външните метални части . Аз направих грешка да смазвам цевта и смазката се стече в цилиндъра, от там стопих маншета . Не е трудно да си го смени човек . Относно какви сачми харесва , предвид че стрелях със всичко, което можех да купя в България мога да кажа , тази която имам най-добре се представя със сачми 1.1 гр до към 1.3 гр , но реално hn hunter extreme , hn hornet това са за мен сачмите за тази пушка . JSB грам и нещо също са добри . Имайте предвид,че някои от сачмите , когато зареждате изпадат от барабана и реално правите празен изстрел . По мое мнение максимума на тази пушка е около 70 метра да улучвате нещо . Мога да кажа ,че пушката е много добра . Но ако сега купувах пушка за стрелба по мишени бих си купил някои от моделите на weihrauch и то в калибър 4.5 . Механизма с барабана е наистина голямо предимство, имам няколко хиляди изстрела с тази пушка досега не съм имал проблем . Може на някой да не му се вярва но има моменти в които оставям PCP-то и хващам гамото и то наистина ми доставя голямо удоволствие да стрелям с него . В началото най-вероятно ще ви е трудно да е зареждате , но като го отиграете движението този проблем отпада .Ами честно казано друго не се сещам . Надявам се да съм ви бил полезен.

 

mkrasimirov

Новодошъл
Здравейте и от мен, и аз много се чудя кой модел да си избера, Трябва ми мощна и точна пушка за стрелба на разстояние 50-100м. Чудя се между Hatsan 125 Vortex 5.5mm Gamo Replay 10 Magnum ITG gen2, Hatsan BullBoss 6,35
Прочетох доста теми, но не разбрах някой с хронограф реално премерил ли е гамото и хатсана дали покриват данни на производител, и коя е по мощната от двете. Дали изобщо да се занимавам с тези или да минавам направо на ПЦП? бих се радвал на вашето мнение
 

Hidden

Редовен Потребител
Минавай на ПЦП. Пружинна пушка може да е мощна, но няма как да е точна на това разстояние. Посочените пружинки си стрелят на това разстояние, но едва ли можеш да уцелиш нещо по-малко от табуретка например. Може да ти звучи парадоксално, но да уцелиш нещо на 80 метра, например, е по-вероятно с по-слаба пружинна пушка- около 22 дж. С бюджетно ПЦП шише от бира не е проблем от 80-100 метра.
 
Последна промяна:

Mishok

Новодошъл
И двете пушки са доста добри и имат предимства и недостатъци. Испанската е по-лека и по-бърза, но е по-слаба и по-скъпа.
 
Нагоре