FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

REMUS

Потребител
Някой има ли жокер за о-пръстена на първия редуктор на импакт м3 номер 96 от снимката?
Постоянно се къса. Слагам нов и след няколко часа се къса и изпуска всичкия въздух.
В оригинал го дават 14х2 NRB 70. Пробвах и други размери но няма ефект. Включително и кит с опръстени на Хума.
Някой слагал ли е нещо което работи?
 

Attachments

  • IMG_5623.png
    IMG_5623.png
    671.6 KB · Прегледи: 24

wakafaka

Редовен Потребител
Някой има ли жокер за о-пръстена на първия редуктор на импакт м3 номер 96 от снимката?
Постоянно се къса. Слагам нов и след няколко часа се къса и изпуска всичкия въздух.
В оригинал го дават 14х2 NRB 70. Пробвах и други размери но няма ефект. Включително и кит с опръстени на Хума.
Някой слагал ли е нещо което работи?
Качи снимка как се е скъсал и къде влиза.Иначе ако можеш да намериш пробвай с NBR 90.Ще погледна дали нямам такъв размер пръстени NBR 90. Това 14 е вътрешния диаметър нали?
 

nikolaym

Потребител
За много години, не съм казал че е лъжа. Просто нещо не ми се струва нормално. Да няма развиване на винта за натягане на пружината
Незнам какво става може и аз да бъркам някаде със самата настроика.
До сега съм сложил
Хума в 2 трансвер порт
Хума 14.5 грамама ударник(пружината е стоковата 52мм)
Датиквача за слъгове игла
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Незнам какво става може и аз да бъркам някаде със самата настроика.
До сега съм сложил
Хума в 2 трансвер порт
Хума 14.5 грамама ударник(пружината е стоковата 52мм)
Датиквача за слъгове игла
С тези ти настройки всичко наред ли е, точност, разход въздух, скорост, работа като цяло на пушката, има ли нещо което да не ти допада?
 

nikolaym

Потребител
С тези ти настройки всичко наред ли е, точност, разход въздух, скорост, работа като цяло на пушката, има ли нещо което да не ти допада?
Ами нищо не е добре
Немога да наглася скоростите
Някаде бъркам но незнам къде
Днес пробвах кнокаут 50.15греина
И пак нищо 260 270 277 мс
Тези дни пак ще опитам от ниско към високо налягане какво ще стане.
Четох в един чужд форум че е възможно пауаруила да започне да работи на обратно демек 7 да е най ниското има ли нещо такова ?
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Дааа, може, и се е случвало до сега при колеги. Ако искаш звънни да обсъдим колелото за настройка.
0895701185 Петър
драсни ми на вайбър и ще ти звънна в удобно време :)
 

REMUS

Потребител
Качи снимка как се е скъсал и къде влиза.Иначе ако можеш да намериш пробвай с NBR 90.Ще погледна дали нямам такъв размер пръстени NBR 90. Това 14 е вътрешния диаметър нали?
Ето го скъсването. Интересното е че вътрешния диаметър на леглото на о-пръстена е 15мм а о-пръстена го дават 14мм.
Пробвах о-пръстен 14,5мм, и с него държа по-дълго. Не намирам обаче о-пръстен 15х2 да видя дали няма да издържи. Ще пробвам и с по-твърд, стига да има на магазина.
 

Attachments

  • IMG_5626.jpeg
    IMG_5626.jpeg
    461.4 KB · Прегледи: 49
  • IMG_5625.jpeg
    IMG_5625.jpeg
    422.7 KB · Прегледи: 49

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Някой има ли жокер за о-пръстена на първия редуктор на импакт м3 номер 96 от снимката?
Постоянно се къса. Слагам нов и след няколко часа се къса и изпуска всичкия въздух.
В оригинал го дават 14х2 NRB 70. Пробвах и други размери но няма ефект. Включително и кит с опръстени на Хума.
Някой слагал ли е нещо което работи?
Ето ти отговор от ФХ за пръстените на първия редуктор,дават го nrb 90,макар че аз съм сменял със nrb 70 и на двато ми импакта и няма проблем.
Иначе съм попадал на тема при американците,че имало някаква ранна серия редуктори и на тях било 16х2 nrb90,така че пробвай и този размер.
 

Attachments

  • IMG_20221028_191235.jpg
    IMG_20221028_191235.jpg
    101 KB · Прегледи: 25
Последна промяна:

wakafaka

Редовен Потребител
Ето го скъсването. Интересното е че вътрешния диаметър на леглото на о-пръстена е 15мм а о-пръстена го дават 14мм.
Пробвах о-пръстен 14,5мм, и с него държа по-дълго. Не намирам обаче о-пръстен 15х2 да видя дали няма да издържи. Ще пробвам и с по-твърд, стига да има на магазина.
Вземаш обикновен О-пръстен 16х2 NBR 70 от магазина и забравяш.Мисля че ще се събере вътре без проблем.
Ако пак го скъса аз мисля че имам няколко бройки 16х2 NBR 90.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Ето го скъсването. Интересното е че вътрешния диаметър на леглото на о-пръстена е 15мм а о-пръстена го дават 14мм.
Пробвах о-пръстен 14,5мм, и с него държа по-дълго. Не намирам обаче о-пръстен 15х2 да видя дали няма да издържи. Ще пробвам и с по-твърд, стига да има на магазина.
Ето ти 15Х2 ,ама хубаво премери и външния диаметър на канала,да не е Х2,5 . Слагайки пръстен с по-малък вътрешен диаметър ти го разпъваш и съответно диаметъра на шнура става по-малък и с недостатъчна дебелина да се получи нужния натиск. Въздуха пробива ииии ....резултата е на лице.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Ами нищо не е добре
Немога да наглася скоростите
Някаде бъркам но незнам къде
Днес пробвах кнокаут 50.15греина
И пак нищо 260 270 277 мс
Тези дни пак ще опитам от ниско към високо налягане какво ще стане.
Четох в един чужд форум че е възможно пауаруила да започне да работи на обратно демек 7 да е най ниското има ли нещо такова ?
И при мен е същата работа. Имам някакви необясними за мен подскоци в скоростта и максимума не е на най-голямата степен,ама явно така ще е.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
А това е извън сферата на моите познания и съответно извън възможностите ми да направя въпросните настройки. С хаотично връткане насам-натам не стана.
 
Последна промяна:

O.K.

Потребител
Ето го скъсването. Интересното е че вътрешния диаметър на леглото на о-пръстена е 15мм а о-пръстена го дават 14мм.
Пробвах о-пръстен 14,5мм, и с него държа по-дълго. Не намирам обаче о-пръстен 15х2 да видя дали няма да издържи. Ще пробвам и с по-твърд, стига да има на магазина.
Здравейте,
Моля, дайте и трите размера на канала за О-пръстена.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ето как трябва да изглежда леглото ако трябва да се използва о-пръстен 15х2.
 

Attachments

  • clipboard_image_e7beb55c0cc4c03e.png
    clipboard_image_e7beb55c0cc4c03e.png
    90.5 KB · Прегледи: 50

REMUS

Потребител
Ето как трябва да изглежда леглото ако трябва да се използва о-пръстен 15х2.
То в момента леглото е с външен диаметър 18.9 вътрешен 15 и дълбочина 1.6, което го прави непригодно и за 14х2. При всеки случай няма да има този толеранс между вътрешния и външния диаметър.
Тъй като нямаше о-пръстен 14х2 NBR 90 и 15х2 NBR 90, купих 15х2 NBR 70, 14х2 viton 80 и 15х2 viton 80
Мисля като за начало да сложа 15х2 viton 80 и да видя колко ще издържи.
 

REMUS

Потребител
Това е о-пръстен, който уплътнява челно. Провери и повърхността вътре в кутията дали няма осенък или боклук някакъв.
Това беше първото което направих. Всичко изглежда идеално.
Вземаш обикновен О-пръстен 16х2 NBR 70 от магазина и забравяш.Мисля че ще се събере вътре без проблем.
Ако пак го скъса аз мисля че имам няколко бройки 16х2 NBR 90.
Според мен няма начин да влезе там. Ширината на канала е 1.95мм
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ето какво се случва с о-пръстен с челно уплътняване според размера му спрямо канала когато е под налягане:

По-малък диаметър - смачква се и не уплътнява добре.
по-малък.png
Точен диаметър - работи както трябва
точен.png
По-голям диаметър - смачква се на D и постепенно срязва и издухва материал по малко от горната част.
по-голям.png
 
Последна промяна:
Нагоре