FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

LogiBG

Редовен Потребител
Демек това, което си мислех, е че при предишните цеви или тези който слагат на dreamline например с 50см може да мине номера но при superior има шанс да не е много точна късата версия нали така?
 

shaman

Редовен Потребител
Имай предвид, че стъпката на стандартния лайнер е 1:24 :( т.е. един оборот на 61 см.
При дължина на цевта 50 см. проектила прави по-малко от един оборот преди да излезе от цевта.

При хеви лайнера вече е друго - 1:16 в 5.5 и 1:18 при 6.35 и 7.62 (40.6 см в 5.5 и 45.7 при 6.35 и 7.62)
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Демек това, което си мислех, е че при предишните цеви или тези който слагат на dreamline например с 50см може да мине номера но при superior има шанс да не е много точна късата версия нали така?
Риск отвсякъде си е с 50 см цев лайнер за 100 м дистанция. 60 см минимум колега.
 

mitkogolf

Потребител
Имам едно питане,как правилно да си подпълня даните за цевта,а тя е 1:16 700мм 7.62 фх импакт м3? И за какви параметри одговаря ограденото с питанката под него ??? И как е правилно да се подпълни???
 

Attachments

  • Screenshot_20231230_123449_Element Ballistics.jpg
    Screenshot_20231230_123449_Element Ballistics.jpg
    57.6 KB · Прегледи: 48

Laferrari63

Редовен Потребител
Трябва да го настроиш на full twist in 16 inch, десен предполагам. А това отдолу ти е скалата на оптиката. Трябва да сложиш скалата на твоя Element, според зависи с кой си.
 

Ivan888

Редовен Потребител
Колеги помагайте. Мой приятел го насочих към фх wildcat защото той не харесва класически тип пушки, и му допадна това че компактната версия е 68см. Това добре но струва ли си според вас компактната версия с 500мм цев пред снайпер версията с 700мм. И двете ползват superior liner. Предназначението ще бъде до 100м. предимно по мишенки и рядко за групи. Също така 5.5 или 6.35? Попринцип мисли да стреля само с чашки. Някой ако е минал по същия път ще ни е от полза съвет :)
Снайпер 7.62 и слъгове 50 гр
 

Licho

Редовен Потребител
Да,но колегата не иска пушката да е дълга.
Харесва му късата версия-68 см.
И предпочита да стреля с чашки...
Задачата не е лесна...Може би междинният вариант VP ,който е с обща дължина 79 см и 60см цев?
 
Последна промяна:

Georgi Atanasov

Редовен Потребител
Колеги помагайте. Мой приятел го насочих към фх wildcat защото той не харесва класически тип пушки, и му допадна това че компактната версия е 68см. Това добре но струва ли си според вас компактната версия с 500мм цев пред снайпер версията с 700мм. И двете ползват superior liner. Предназначението ще бъде до 100м. предимно по мишенки и рядко за групи. Също така 5.5 или 6.35? Попринцип мисли да стреля само с чашки. Някой ако е минал по същия път ще ни е от полза съвет :)
Моя дреамлайн е 700мм обокновен лайнер и стреля идеално чашки и много добре леките скъгове в 5,5- до към 27 грейна. Само да се има в предвид че за слъговете с тая цев си иска играчка докато им се хване верната скорост, в смисъл че 3-4 метра нагоре или надолу развалят точността. Аз мисля че за предпочитане е дългата цев понеже ще има и повече сила и изстрели.
 

миро123

Потребител
Да,но колегата не иска пушката да е дълга.
Харесва му късата версия-68 см.
И предпочита да стреля с чашки...
Задачата не е лесна...Може би междинния вариант VP ,който е с обща дължина 79 см и 60см цев?
Е нали иска 68 см защо му предлагаш 79см
 

shaman

Редовен Потребител
Да,но колегата не иска пушката да е дълга.
Харесва му късата версия-68 см.
И предпочита да стреля с чашки...
Задачата не е лесна...Може би междинния вариант VP ,който е с обща дължина 79 см и 60см цев?
Не, че не мога да предложа нещо интересно със дължина 797мм (с включен модератор) ама да не разводняваме темата за FX :)
 

Licho

Редовен Потребител
Защото искам да помогна.Защото си помислих,че междинният вариант между "компакт" и "снайпер"също може да му бъде интересен.
За съжаление,изборът тук не е голям!
 
Последна промяна:

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Да,но колегата не иска пушката да е дълга.
Харесва му късата версия-68 см.
И предпочита да стреля с чашки...
Задачата не е лесна...Може би междинният вариант VP ,който е с обща дължина 79 см и 60см цев?
Точно така, ВП вариант е най-добре. Ако някой ден реши да надгражда ВП-то, има място за изява ;)
 

Ivan888

Редовен Потребител
За много години, не съм казал че е лъжа. Просто нещо не ми се струва нормално. Да няма развиване на винта за натягане на пружината
 
Нагоре