FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Здравейте, започнах да настройвам редукторите на Маверика > Отвих 2ри , махнах бутилката и веднага въздуха излезе от пленума (без да стрелям). Навих 1ви , заредих (Павката ми каза), сложих бутилката и веднага започва да изтича въздух от цевта независимо колко е отворен първия регулатор ? Къде може да е проблема!?
Ахси ситуацията, тва направо е нереално, но пък факт. Навярно си повредил о-пръстен на регулатора, оттам налягането към клапана е малко и не може да затвори към цевта, и ето една хипотеза !!!
 

Tonev

Потребител
Ахси ситуацията, тва направо е нереално, но пък факт. Навярно си повредил о-пръстен на регулатора, оттам налягането към клапана е малко и не може да затвори към цевта, и ето една хипотеза !!!
Развих сега първи и ми се виждат леко деформирани
 

REMUS

Потребител
Ако втория редуктор е настроен на много ниско налягане може да изтича през цевта
 

shaman

Редовен Потребител
така.. мисля, че сагата с Малин приключи благополучно :)
По разбираеми причини няма как да пише той, но ще направя кратко резюме :)
не обичам да пускам лична кореспонденция затова ще кажа така..

Решил да изпробва за последно JSB Diablo heavy 2.2 g.

и това е резултата от 5 изстрела:

IMG_2830.jpeg
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Тези ли:
Значи все пак FX късляка можел да стреля
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
така.. мисля, че сагата с Малин приключи благополучно :)
По разбираеми причини няма как да пише той, но ще направя кратко резюме :)
не обичам да пускам лична кореспонденция затова ще кажа така..

Решил да изпробва за последно JSB Diablo heavy 2.2 g.

и това е резултата от 5 изстрела:

View attachment 113276
Ако се о...ся, ще липсвам ли на някой ,ама честно :) ;)
 

dilom08

Редовен Потребител
Николай, познавам и теб и Малин. Разликата е огромна. И понеже знам за какво става въпрос, затова си позволих да коментирам. Повярвай, в мишената няма 5 изстрела. Спирам до тук, че да не ме псуват и мен.
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Повярвай, в мишената няма 5 изстрела.
И аз мисля така - това е един изстрел. В калибър 6.35 дупката на снимката е не повече от 6.5-7.00 мм (съдейки по размера на полетата на листа).
И то мишена от мека хартия, която се къса много лесно. Без милиметър разкъсвания на хартията на следващите изстрели.
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
така.. мисля, че сагата с Малин приключи благополучно :)
По разбираеми причини няма как да пише той, но ще направя кратко резюме :)
не обичам да пускам лична кореспонденция затова ще кажа така..

Решил да изпробва за последно JSB Diablo heavy 2.2 g.

и това е резултата от 5 изстрела:

View attachment 113276
С който иска мога да се хвана на бас на каквото каже,че тук е един максимум два изстрела,макар че за втори много се съмнявам да има,но да допуснем,че има,но в никакъв случай не може да има 5 попадения в тази дупка,виждал съм подобни които имат различно разширение от тази дупка.
Стрелял съм хиляди пъти за групи(5 изстрела) на 50 метра и съм виждал 10 пъти повече такива стреляно на живо мишени.Такава подобна група е възможна от някой който има опит и съответното профисионално обурудване(рест,уши,двунога,маса),съмнявам се човек дето до вчера не можеше да си оправи пушката,да направи такава група,достатъчно е да му се прочетат всички постове на дадения индивид и да се разбере че тая мишена не е реална.
 

shaman

Редовен Потребител
понеже снимката разбуни духовете да уточня:

1. това е снимка от лична кореспонденция, която Малин ми прати за да ми каже, че пушката, която е купил от мен е наред
2. не мога да кажа колко изстрела са в мишената - единствено имам неговите думи, че това е така
3. Той няма никакъв интерес да преувеличава, когато говори с човека, продал му пушката
4. и понеже по негови думи няма да пипа нищо по пушката повече - имам heavy liner .25 500mm + карбонова втулка - ако някой търси ;-)
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Николай, познавам и теб и Малин. Разликата е огромна. И понеже знам за какво става въпрос, затова си позволих да коментирам. Повярвай, в мишената няма 5 изстрела. Спирам до тук, че да не ме псуват и мен.
Жорка, искаш да кажеш че Малин не може да стреля ли ?
Аз си мисля, че на следващата сбирка на Банево ако дойде, много хора ще ни сложи в задния си джоб, без значение че е с късичка цев :) ))
 

Amfo

Редовен Потребител
така.. мисля, че сагата с Малин приключи благополучно :)
По разбираеми причини няма как да пише той, но ще направя кратко резюме :)
не обичам да пускам лична кореспонденция затова ще кажа така..

Решил да изпробва за последно JSB Diablo heavy 2.2 g.

и това е резултата от 5 изстрела:

View attachment 113276
Радвам се за него . Има много хора ,които твърдят ,че пушките им стрелят така нареченото дупка в дупка . Може да е успял да намери тези настройки . Има и други ,които му пращаха снимки на техните мишени със същата пушка и пак бяха такива . За мен няма съмнение, че Малин може да стреля точно макар и да не го познавам лично и не го считам за лъжец или пък лош човек . Просто е цапнат в устата понякога . Всеки си има кусури.
 

shaman

Редовен Потребител
Противно на политиката ми да не огласявам лична кореспонденция ще пусна един скрийншот от чата (по-скоро монолога) с Малин..
Все пак си мисля, че той би искал другите да знаят какво става:


Screenshot 2024-01-08 at 9.29.01.png
 

njatanasow

Редовен Потребител
Похвално за Малин, постоянството и упоритостта е възнаградено.
Петьо,нещо не е вред! За слъгове съм пас но за чашките ....имам доста опит.Там скорост от 5 м/с няма такова значение.Сега разбрах ,че е стреляно в хале,демек на закрито.Ако на 50 метра ги вкарва в един калибър на 80 м.групата не трябва да е повече от 10 мм. без да пипа настройки.Май ще мина към групата на съмняващите се! ;)
 
Нагоре