FT Open GP50 - Sofia

lynx

Редовен Потребител
Перфектно организирано състезание, голям кеф за всички! ^-^
След Световното в Италия се видя, че от тук натам лесни трасета няма да видим повече.
Каквото било е било и край, гърч за всички! ;)
Много се радвам, че в София релефа и гората позволяват да се подреди такова разнообразно трасе.
Другото радостно е отличната посещаемост /въпреки отпускарския сезон и жегите/ , дано и занапред е така! ^-^
Всички да се стягат, защото следващото мероприятие на ФТКС през септември отново е 2х50 :eek: ;)
 

lordged

Потребител
Не е ли дошло време да се правят и състезанията и за издръжливост ?
или 2x 75 или 3x50. догодина вдигаме на 2х100 :p

така де, снайперистите във война не ги питат настреляха ли се, и искат ли почивка :)
 

rashko

Редовен Потребител
Много добре организирано мероприятие браво на организаторите :bravo: :bravo: :bravo: :cheers:

Честито на победителите ;) ;) ;) ;) :goodbye:
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
rashko написа:
Много добре организирано мероприятие браво на организаторите :bravo: :bravo: :bravo: :cheers:

Ах тиииии лицемер :exclaim:
Забрави ли какви ги редеше повод мишенките и тоз който ги е редил ;) нагоре избаир.

п.п.
То и аз се поизмъчих и попържах лекичко но това е играта. :pardon:
 

tzocho

Потребител
Ха, ... току що се прибирам от морето.
Митак, браво за репортажа в твой стил :bravo: ... само занапред слагай по един празен ред между снимките :crazy: :)
Виждам това в което не съм се и съмнявал ... един чудесен уикенд прекаран в стрелба в приятна компания.
Учудвам се на това, че така интересния нощен FT не е бил предвиден този път :exclaim:
Поздрави на всички участници и надявам се на следващото мероприятие да се видим ... :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Цочо, за тези участници със Зос-овете, повечето мишени си бяха Нощен ФТ:
Черни мишени с тъмни убойни зони, разположени на дебела сянка далеч в гората ;)
 

cdman

Администратор
Страхотно трасе, въпреки че успях да участвам само първия ден, трасето отново беше на ниво.

Благодаря на колегите от ФТКС които са се постарали за отличното състезание, както и на всички участници за това че са дошли да уважат труда на организаторите.

Ето и таблица с резултатите , за тези които нямат ексел.

Аз лично си прекарах страхотна събота :yes:
 

Attachments

  • ft-sf-15-july.jpg
    ft-sf-15-july.jpg
    137.2 KB · Прегледи: 72
A

Anonymous

Гост
fatalen написа:
Малко по-късно ще публикувам резултатите.

Моля, който се сеща кои мишени бяха от задължителна поза, да ги напише!
Губи ми се е само едното "коляно"! Имам само 5-6 и 15-16.

От коляно се стреляше и по мишени 43 - 44.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
И ако поправяте файла за да отбележите коляното, да кажа само, че стерлях с Фалкон, а не със ZOS.
Въпреки, че като си гледам резултата, все едно съм стрелял със ZOS.
;) ;) :cheers:
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
За втори път посещавам GP-София, 2х50. Този път абревиатурата GP придоби малко непридвиден за мен превод на български: Голямото Приключение :wall: :D ! 15 часа ми бяха необходими за да стигна до състезанието и още 7 за да се прибера до дома на следващия ден /без кола, без пушка, без багаж, но ... гордо стискащ в ръка сертификат за участие :winner: !/. Тези 22 часа, обаче, си струваха отвсякъде защото това приключение остави у мен поредния незабравим спомен от среща с приятелите-ФТ стрелци :yes:.
Благодаря на Огито и мускетарското семейство Станчеви за оказаната помощ при "нощния кръг" - разпъването на палатката ми на фарове :cheers: :D . Благодаря и за мръвките и хлебеца, защото за да не "хабя обем" бях надрусал хладилната си чанта само с бири, но с нощното си дебаркиране в Горна Баня изпуснах маркета, откъдето бях планирал да си заредя храна.
Весело лято на всички и до нови срещи :rambo: :cheers: !
 

mitaka101

Потребител
М-м-м да - качил ги е.
Точно там.
Втория ден започна с брифинг и напомняне на мерките за безопасност:
DSC_6282.jpg


Ето как изглеждаше трасето сутринта. Нивото на трудност на състезанието се вдигаше от умишлено трудното откриване на мишените - черни и на места в дълбока сянка:
DSC_6283.jpg


DSC_6284.jpg


За съжаление на няколко пъти имахме прекъсване за ремонт на мишени:
DSC_6295.jpg


Ето малко кадри от стрелбата /в галерията има още много/:
DSC_6302.jpg


DSC_6307.jpg


DSC_6310.jpg


DSC_6314.jpg


DSC_6317.jpg


DSC_6330.jpg


DSC_6337.jpg


DSC_6344.jpg


Хубаво е да се провери на чашката преди изстрел - конкуренцията не спи и може да ти пусне вджоба няколко 6,35кал и като я натъпчеш - после вадене няма:
DSC_6368.jpg


"Всичко е О.К. - мога да стрелям"
DSC_6370.jpg


след стрелба в такава позиция
DSC_6372.jpg


неизбежно се стига до схващане:
DSC_6373.jpg


винаги трябва да се напътстват колегите:
DSC_6378.jpg


На някой от организаторите трасето му се е видяло прекалено лесно и реши при обновяване на боята на мишените преди втория къг да вкара допълнителен елемент на трудност: тъмни убойни зони /червени/, на тъмен силует, при стрелба "контражур" - срещу слънцето:
DSC_6380.jpg


DSC_6383.jpg


Обичам си я тази пушка!
DSC_6384.jpg


след състезанието за прецизно отразяване на резултатите дистанцията до мишените бе замерена с лазерен далекомер:
DSC_6385.jpg


героите са уморени:
DSC_6386.jpg


DSC_6387.jpg


DSC_6388.jpg


DSC_6389.jpg


наградите за заслужилите победители:
DSC_6395.jpg


DSC_6398.jpg


някои си тръгнаха с повече от една Грамота. В тоя ред на мисли - защо само за тях??? Намирисва на Корупция...
DSC_6401.jpg


А други, недоволни от постигнатия резултат си разглобиха пушките, откриха проблемната част и се готвят да я хвърлят в дерето /дори с риск да замърсят природата/:
DSC_6402.jpg


награждаването:
DSC_6409.jpg


DSC_6440.jpg


и дойде време за прибиране на трасето. Оставяме планината както си беше преди състезанието:
DSC_6441.jpg


DSC_6442.jpg


В заключение мога чистосърдечно да напиша, че бях приятно изненадан, от колегите, които споделиха, че са очаквали по-трудно трасе и по-големи наклони. По мое мнение това е най-трудното трасе редено в Сф, а наклоните в никой случай не са по-малки от тези на предишното състезание. Явно се свиква и щом има такова желание /за по-големи наклони/ ще трябва да подготвим прелитащи мишени с формата на самолет или НЛО.
Радвам се също, че не изкарахме една част от трасето извън гората, защото в гората жегата почти не се усещаше. Вятър имаше втория ден, макар и слаб на моменти сменяше посоката, за учудване на гостите от Гърция. Много колеги дадоха по-добри резултати втория ден, което си е похвално и признак, че алкохолизма напуска редиците на ФТ стрелците :)
Благодаря на всички, които уважиха състезанието, организирано от ФТКС и до нови срещи!
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Поздравления за победителите.
Поздравления и за отличното представяне на "новацие" ;)
Митака и Любо със съдействието на останалата част от клуба
май са се справили повече от добре и доста са поозорили
ФТ общността. Посещението на стрелци от Гърция също радва.
Абе :bravo: Лека по-лека ще влезнем в час ^-^


ПП.
Ама много грозен туй дългото Щъър бе ;)
 

TeXHo

Потребител
Огромна благодарност към организаторите за това наистина приятно изкарване. Като се почне от пътя до лагера и се мине през цялото трасе, къртовския труд и голямото желание бяха постигнали отличен резултат. Тук е мястото за пореден път да се извиня, че не поех своята част от организацията. Въпреки, че не бях в оптимална форма, се постарах да уважа мероприятието доколкото ми стигат силите. В крайна сметка съм доволен, че бях част от тази весела компания и си изкарах много добре, въпреки, че доста пъти ми се искаше да съм си в леглото, вместо в гората :-[
Честито на ... абсолютно всички, които си изкараха добре в гората тези два дни на приятелска надпревара, забавления, раздумки и най-вече среща с добри приятели! :cheers:
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Последното GP-София, което посетих беше преди точно 2 години. Моите поздравления към домакините от ФТКС за положения оттогава досега труд по оптимизирането на тази благоприятна за ФТ състезания местност :cheers:: ново местоположение на бивака /далеч от жегата и кърлежите на поляната/, перфектно организирана зона прострелка с много мишени на твърди дистанции и гора от листчета на произволни ... това са само част от новите моменти, които открих на тазгодишното състезание. Трасето беше близо до лагера и като за 50-мишенно - с абсолютно поносима дължина. Трудността беше добре премерена и адекватна на днешното ниво на ФТ у нас. С известна носталгия констатирах, че от далечните гости "стари муцуни", с които се забавлявахме на GP София през юли 2010 беше само един - ... аз :(. Така че ... колеги от Русе и Варна - имате 16-ки, ако имате възможност и желание - посетете някое от следващите издания на най-амбициозния формат мероприятия на ФТКС - GP 2х50. И да не пропусна да "набия канчето" на някои "предатели" от софийския клуб, които предпочетоха домашната постеля пред палатковия лагер: ваша си работа, но да знаете, че мен ме събудиха птички, а вас ... звън на трамвайни коли :p ;) !
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Искам да доставя удоволствие на колегите-домакини, които положиха труд за организирането на зона прострелка на това състезание, като споделя следния факт:
Баба Фани пада под 200м/с на бонсов терен. След петминутна прострелка по гората от прострелъчни мишени хванах допълнителните корекции в балистиката й /защото пък и въздухът е по-разреден и всичко в основната крива се обърква/ и отлющих кабърче на 45м /Слави ми е свидетел :D/. А по време на състезанието успях да гътна 5 мишени от последната десетка дистанции. Без така организираната зона прострелка това би било абсолютно невъзможно :cheers: !
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Кабър4ето от пласмасовите ли беше!!! :D

Леле много ще се срамуваш ;)
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
BAD TORO написа:
Кабър4ето от пласмасовите ли беше!!! :D
Млъквам и чакам Слави да се включи със свидетелски показания: дистанция, диаметър и клас стомана на кабърчето, децибели на свистящия рикушет ... :p ;) !
 
Нагоре