FT Open GP50 - Sofia

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Трасето е подредено и наредено, готово за танц ;) :violin:
Мишените чакат само някой да ги гътне. :sniper: :gunner:
Ако тази вечер не стане някоя поразия(че остана без охрана :quiet:), утре сме на манежа.
Аз ще гледам до 8 ч. да съм там за довършителни работи - няколко обозначителни табелки, зона за прострелка, базов лагер и др. закачки :)

Да не си забравите репелентите!!!!
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
sir John написа:
Да не си забравите репелентите!!!!

Толкова ли са зле нещата? Аз мислех без, но накрая си взех едно детско репелентче за по време на стрелбата...
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Дерето си е дере - развъдник на комари особено ако няма вятър.
По принцип са много тъпи - видиш/усетиш ли го не е проблем да го ликвидираш с небрежно движение.
Но когато се съберат на глутница, спокойно можеш да чуеш в жуженето: "този на място ли ще го ядем или ще си го носим за вкъщи" ;)
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Стига бе човек, ти ме разби, чак толкова ли е зле работата.
 

bateiav4o

Потребител
Хитрината е да се движиш бързо и нямаш проблем ;)Днес само един ме загриза за крака на края като се спрях за малко. :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Господа, за репелентите не знам, но да не си забравите пиенето. Само това ще ви спаси. Както е казано, "Хубавото напиване и рак лекува". :cheers:
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
На червената къща трябва да завием на дясно и след това надолу до купчината със стар асфалт.
И след това по табеликите или по комарите да се ориентираме?
;)
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Момци, там наблизо до бивака има ли течаща вода? За миене сутрин или евентуално изстудяване на бира ?
 

jost70

Потребител
ФТКС
За съжаление Люлин планина е една от безводните планини. Водата за бивака си я осигуряваме сами .
За изстудяването съм осигурил 4 килца амониева селитра ,но пак трябва вода! Част от мишените ще са ви на контражур ,значи сенници за оптиката и шапка за стрелящия ,като цяло сме на шарена до плътна сянка.За комарите ......абе ще чуете хора им сами ,"Аутан " помага.
 

lynx

Редовен Потребител
Кофти работа, Митака101 таман се похвали че мишените били на дебела сянка и няма да има припаднали от топлинен удар. А сега изненадки за сенници, шапки и плажни чадъри :-[
Обявиха, че неделята ще е най-топлия ден за това лято :crazy:
Който оцелее ще закусва ;)
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
pavloff написа:
На червената къща трябва да завием на дясно и след това надолу до купчината със стар асфалт.
И след това по табеликите или по комарите да се ориентираме?
;)

Точно така - на червената къща в дясно. До купчината асфалт.
От нея към гората има 2 пътя. Хваща се левият - леко надолу през ливадата.
В края на наклона в дясно има просека и се влиза в гората, но там вече ще има табели.
Лесно е. Ако има проблем с ориентацията телефонът ми е 0888565183.

Относно мишените ударението е на
като цяло сме на шарена до плътна сянка
А в гората си е направо рай в сравнение с "пагодата" на открито.
Съжалявам, но днес не ни беше много до снимки.
 

lynx

Редовен Потребител
Понеже организаторите ще нощуват горе, затова аз ще публикувам междинните резултати от първия ден.
Аз се чудя защо не ми падат мишените, а то ни тресло земетресение ;)
Точките са в най-дясното поле:
14072012370.jpg
 

mitaka101

Потребител
Е, аз пък ще започна от начало:
Денят започна раничко - към 9.00 се редяха мишените в зоната за прострелка.
DSC_6227.jpg

DSC_6228.jpg

DSC_6230.jpg

Ето и част от стрелците:
DSC_6237.jpg

DSC_6238.jpg

DSC_6239.jpg

DSC_6240.jpg

Най-компетентния от нас бе заобграден и затрупан с въпроси от ФТ естество, като например какво е взето за пиене, има ли достатъчно и "К-о пра'йм като свърши?!?!"
DSC_6247.jpg

После направихме групова снимка, докато имахме вид подходящ за снимане...
DSC_6249.jpg

Божидар разясни правилата за състезаниет и мерките за безопасност:
DSC_6255.jpg

И ВСИЧКИ слушаме много внимателно:
DSC_6252.jpg

DSC_6254.jpg

Ето и самото трасе:
DSC_6258.jpg

DSC_6260.jpg

DSC_6262.jpg

DSC_6263.jpg

DSC_6264.jpg

DSC_6272.jpg

Под дебелата сянка температурата не се усещаше, комарите се разпределиха относително по равно за всеки /а не всички върху мен, както е обикновено/ и изкарах един чудесен ден.
Състезанието стана международно, благодарение на гръцките участници. Трасето е /очаквано/ трудно, на места някой е ПРЕКАЛИЛ със сложността, ама като влезе в сила новия правилник всичко ще си дойде на мястото!
За днес - толкоз. В галерията има още снимки.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Забавлението беше на 100 процента. Комарите се бяха укрили и почти не досаждаха, а сянката в гората правеше жегата търпима. Благодаря на всички организатори за преживяното !!!
 

lordged

Потребител
CaMyPau написа:
Забавлението беше на 100 процента. Комарите се бяха укрили и почти не досаждаха, а сянката в гората правеше жегата търпима. Благодаря на всички организатори за преживяното !!!

И дано всеки месец организират такива приятни забавления :bravo: :bravo: :bravo:
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Поздравление към организаторите за отличното мероприятие.
Два релаксиращи дни с приятели, повеч от иделно.
:cheers:
Положеният труд по трасето си личеше от всякъде.
Истината е, че двудневно мероприятие с 50 мишени се прави трудно, и за това още един път поздравления за организаторите.
Да си пожелаем повече хубави мероприятия и повече хора по трасетата.
:cheers:
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Честито на победителите :winner: :bravo:
Благодаря за двата чудесни дни.
Заплахите за чудовищна паплач комари не се оказа вярна, но това е само още един +.
Живи и здрави.... и наесен с песен към троянския Балкан :cheers:
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Малко по-късно ще публикувам резултатите.

Моля, който се сеща кои мишени бяха от задължителна поза, да ги напише!
Губи ми се е само едното "коляно"! Имам само 5-6 и 15-16.
 
Нагоре