EVANIX - Hunting Master AR6, Blizzard, Venom-S10 и т.н.

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

biserterziyski написа:
Колеги,искам да ви попитам какво мислите за evanix widy sity,заслужава ли 1600 лева,мисля да си я купя ,но не ми се правят някакви доработки и тн.(мислех да си взема талон сс от щатите но нещо не ми приема пеипала),търся мощна,тиха и точна пушка до тия пари ,ако има такова животно :mad:
Гладиатора е твоята пушка.Една идея нагоре в цената,но си заслужава.
 
A

Anonymous

Гост
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Една в цената и много в конструкцията :)
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Защо не хванаха Хари да му дадат една премия да направи една хубава презентация на пушката.Като се появят тея неадекватните и се чудиш да ревеш или да се смееш.
 

Loki

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Шевна машина.. :exclaim: ??? :D
 
A

Anonymous

Гост
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Това нещо само ще оскъпи стрелбата. Тогава хората ще казват....днес излезнах и тупнах 1000 чашки. Иначе е идейно-да се стреля по групови мишени ;) Само ще се схващат пръстите да тъпчеш в барабана...дано измислят машина за лентоване...
 
A

Anonymous

Гост
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Айде и аз да споделя какво стана с моя evanix. Всичко продължи доста дълго време , но резултата оправда всичко. Преди доста време реших да се позанимавам с пушката си но поради зарибяването ми по ATV-тата зарязах проекта. Преди месец след полет в 7-8 - метрово дере с атевето същото отиде на доста сериозен ремонт и ми остана време да се занимавам пак с пушката. Та всичко започна така:

Така изглеждаше пушката първоначално
022959583-big.jpg

после цялата пушка трябваше да бъде разглобена до последното болченце
022959602-big.jpg

Първото с което се заех е да направя нов боен клапан. Идеята ми да направя същия като оригиналния но с по-малък диаметър одариха на камък . Промяната в разхода на пушката беше никакъв. След това реших да си направя нов такъв нямащ нищо общо с оригинала. Затова трябваще да се направии нова тапа на бойноклапанното тяло :
022959608-big.jpg

022959613-big.jpg


022959618-big.jpg

та мисълта ми беше клапана да се води и от пред и от зад като стержена който излиза отпред на клапана да е и водач на пружината на бойния клапан което осигури доста по- стабилна и прецизна работа на клапана. След това чрез RASHKOси поръчах редуктор от латвия (закоето съм му безкрайно благодарен). Редуктора го настроих на 130 бара и го монтирах. Всичко взе да придобива мнооого хубав резултат. Но това не беше достатъчно. Резервоара и цевта бяха хванали бая ръжда и след изшкурване реших да ги дам за никелиране и се получи това
022959623-big.jpg

аааааа и цевта беше освободена от осмицата
022959629-big.jpg

и в крайна сметка се получи това
022959635-big.jpg

022959654-big.jpg

022959664-big.jpg

022959679-big.jpg

022959649-big.jpg

022959643-big.jpg

Сега пушката прави 50 изтрела с 46 джаула и обема на цилиндъра е 245 кубика което прави 8,8 разход което ме устройва доста. разликата от изтрел до изтрел е 1-2 м/с. И оптика съм и заръчал ама да видим кога ще дойде.
 

HellBoY

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Браво колега , евала за мераклийската работа :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Браво, резултата е отличен.
Пробай я на мишена как ще е с тези настройки.
 

Iv

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Махнал со "О" пръстена на клапана, не издиша ли? и дулгата ос не го ли прави тежък.
 
A

Anonymous

Гост
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Колеги,

Пълен новобранец съм, това ще ми е първото РСР. Влязох в магазин да огледам Walther 1250 Dominator, че по ми се вписва в бюджета, но като хванах Evanix-ите, Dominator-а остана на заден план... :D

Та, чуденето ми е между тези три модела - кой ще ми препоръчате:
http://www.pyramydair.com/cgi-bin/compare.pl?models=2058,942,2103,2059&model_type=models#

Ще се ползва основно за стрелба по дребен дивеч, на разстояния макс 20-50 метра. Но също и за стрелба по мишени.

Като цяло, Windy City-то ме радва повече, но го дават тук че скоростта на стрелбата е по-ниска с 20% от RainStorm.

Освен това, приемам и съвети откъде и как да закупя - може и от чужбина, ако ще е по-тънко. Тук в БГ може би най-добрите цени са в shop.oragie.com - или поне имат драстични разлики с тези във ВИП-а!

Благодаря предварително!
 

Беселин

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Май по-добре от трите Evanix Windy City .AR6 няма дотиквач и има бая преразход.Имаха проблеми колегите, които я купиха в началото със нецентрирани барабани и други такива.ЗАщо не погледнеш модела Близард?Освен, че е с дотиквач, 10 заряден а и образците от новите партиди са нагласени външно на много високо ниво.
 
A

Anonymous

Гост
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Благодаря за бързата реакция! Честно казано, не съм наясно какво представлява този "дотиквач", но ще те послушам... определено Blizzard е ценово по-изгоден, ще се поогледам и за него. Но Сити-то ми допадна много в ръката, удобно и приятно оръжие е.

Нещата отиват на онлайн поръчка, мамка му - тук цените са по 2 и по 3. Можеш ли да ме посъветваш откъде в Европа може да се пазарува онлайн? От Щатите ясно, но пък Митниците ще ме натоварят тук с едни 30% - 20% за ДДС и 10% за Акциз... сърбах я вече тази попара с една доставка от Китай. :(
 

Беселин

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Ами да ти кажа незнам как стои въпроса с поръчки от Европа.То сигурно няма голям избор де, защото Еваникс са си FAC пушки а в Европа има бая ограничения.Англичаните примерно ги гони параноята и не изпращат нищо над 16J.В Германия ограничението е 7,5J.Май само от Холандия става номера ама как точно не мога да ти кажа.
За Близард си казвам моето мнение, но мисля, че и други колеги ще са на това мнение.Сити-то е също с дотиквач така, че , което по-те кефи.
Дотиквача вкарва сачмата в цевта преди да бъде изстреляна.Старите Еваникси изстрелват сачмите от барабана и се получават разни проблеми.
 

Iv

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Evanix Blizzard S10 от пирамида е $600 както и да го смяташ е по на сметка от там, а качеството няма нищо общо със нашите търговци :wall: ... и не пиши "стрелба по дребен дивеч" не е прилично :D и разстояния от 50-70 метра са нещо нормално за Blizzard, проверено :sniper2:, Evanix Windy City е същата пушка само с доста по голям резервоар. Която и да вземеш имаш изключително удобен приклад, вграден саундмодератор, и да си знаеш, трябват и доработки, докато започне да стреля като хората.
 
A

Anonymous

Гост
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Отново благодаря!

Да, определено цената е по на сметка от Pyramyd, но пък транспорта от Щатите ще ми е поне месец. По-скоро ще пробвам да спазаря тук един Софйиски Търговец да си ревизира цените с 25% и може и да си стиснем ръцете.

Колкото до "дребния дивеч", визирах най-вече гарги и свраки, които са разрешени целогодишно според Ловния закон. Така че, всичко е в рамките на Закона! ;)

По отношение на моделите - едната от двете ще е, то е ясно.

Какво ще ми препоръчате по отношение на зареждането? Стават ли помпите от Хатсан? И удобен ли е варианта с отделна голяма бутилка?
 
Нагоре