EVANIX - Hunting Master AR6, Blizzard, Venom-S10 и т.н.

st_beer

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Честито Колега нека ти носи само радост и много точни изстрели :cheers: :cheers:

FreeMan написа:
Кажете стругар за фаската или инструмент за със бормашина. Помня някой беше правил със съчма и винтоверт... ???
Що се отнася до фаската и инструмента правилни са спомените които имаш. Аз си купих инструмент като от снимка и с него си правя фаските.


Дори и на ръка без никакви машини стават много бързо и лесно. Ето резултата с този инструмент. Това е фаската направена само с инструмента на ръка без полиране:

 

Iv

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Пружината на удърника е L - 67mm. телта D - 1.5mm.
това е скъсеният удърник,
023298822.jpg

болтът М6 поставен уж за настройка, на практика не съм го плзвал, така че по добре е ударника да се изпразни като на челото се остави дебелина 4,5 мм., така удърника ще бъде по лек
клапана
023298823.jpg

тялото на клапана,
023298825.jpg

направил съм втулка, за да може да ползвам нормална пужина, тя е мисля 2мм.
Пружини търсиш от автомагазини и сервизи.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Благодаря на всички! :cheers:

Вчера прекарах няколко часа в шлайфане, полиране и дооправяне на барабанчетата. Сега механизма работи мазно, безотказно и не се нараняват едно друго. От снимките във видеото не става ясно, но корейските ръчички са притупали точно там и ми бяха развалили настроението.

Пушката след всички доработки стана много приятна - механизмите сега са по-мазни, работят без усилие и спусъка е много приятен.
Не можах да намеря пружините които ми трябват във Вюрт. Там нямат почти никакви пружини. Освен това и на болтове са кът... определено ще ми трябва някой стругар. Намерихме само няколко о-пръстена и шайби които ще подложа на пружината на клапана за да стане по-натегната - поне докато намеря по-зла такава.
Иначе за удърника ще търся по-зла и ще я подкъся да не упира в клапана.

st_beer - откъде го купи инструмента? Изглежда точния за случая.
 

TeXHo

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

FreeMan написа:
st_beer - откъде го купи инструмента? Изглежда точния за случая.
Аз бих заложил на Dremel: 114, 134 или 144. Има ги в Практикер. Ако там ги няма - ибей. От Англия идват за няколко дни.
 

dilom08

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

на струг си става най-добре. но всеки сам си решава. всеки стругар който си има поне малко предства знае как да направи фаската за да не остават ръбове и да не навре всички осенъци навътре.
 

st_beer

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Така е на струг става най добре за целта трябва се сваля цевта. С този инструмент само набиваш едно памуче и я правиш за 5 мин. на ръка. Купих го от един магазин за лагери и инструменти и струваше 36 лв мисля по спомен което си е скъпо разбира се за една фаска. Аз обаче никога не жаля пари за инструменти и си го взех.
 

staif

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Фрезингите за клапановите легла с голям градус дали няма да свършат същата работа за целта ???..тях поне ги има в почти всеки автосервиз
 

TeXHo

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

20 кинта и десетина дена
 

Loki

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Ето това трябва, ама е скъпичко... ако всяка група събере и купи по един един за общо ползване, що не.. :)

http://www.brownells.com/.aspx/pid=628/Product/79_deg__MUZZLE_CROWNING_CUTTER

http://riflestocks.tripod.com/targetcrown.html

Може да се поръча с три цевни втулки за различните калибри, или пък да се изработят от месинг тук..
 

FreeMan

Редовен Потребител

FreeMan

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Както говорихме с някой - пускам скорости и точност на този близард http://youtu.be/bbIQ1ZmDZKk
Относно точността - като стреляш от същата пейка и маса с друг колега - и дебнеш когато не презарежда и мърда - е малко относителна.
Стреляно е с JSB и Баракуди.

Дали да я доработвам още?...

EvanixBlizzards10BaracudaandJSB.png

2011-06-05-Evanix-Blizzard-Shots-small.jpg

20110501-Evanix-Blizzard-small.jpg
 

ivofox

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Колега имаш скоци в платото ,така беше и моята пушка.Удърната група (удърника и пружината )смазвал ли си ги с грес?
Там не трябва да има никаква смазка иначе се получават скоци от 20-30 М/с
 

FreeMan

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

ivofox написа:
Колега имаш скоци в платото ,така беше и моята пушка.Удърната група (удърника и пружината )смазвал ли си ги с грес?
Там не трябва да има никаква смазка иначе се получават скоци от 20-30 М/с

Много тънко силиконова смазка. Не мисля че това дава отражение, но може и да си прав.
Още се чудя дали да слагам редуктор.

Преди това си мисля да сложа един депингер. http://www.youtube.com/watch?v=kWZBxMZ7dbg
От депингъри и редуктори няма да остане място за въздух ;)
Някой да е пробвал депингър?
 

dinkata

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Добре де аз не можах нещо да хвана смисъла ? За какво се слага това ?
 

lynx

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

FreeMan написа:
Някой да е пробвал депингър?
Преди време се обсъждаше това, но идеята не срещна много почитатели.
 

big_dragon

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

dinkata написа:
Добре де аз не можах нещо да хвана смисъла ? За какво се слага това ?

Намалява пиковете в наляганията по време на изстрела, поне на теория...
 

bateelmo

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Аз много не чаткам англииски ,но от нашия а и от руския форум знам че го слагат да гаси вълната когато се чува звънтене при изстрел. Това обаче се получава само при някои пушки мисля че зависи от дължината на резервоара. А отривите могат да се дължат и на клапана. При мен се получаваше същите отриви при един самоделен клапан. На края установих че без въздух в резервоара клапана в началото задържа и после тръгва изведнъж. Смених го и се оправи ама стария така и не съм го разглобявал да видя от какво е. А наи вероятно иска гумичка на стеблото на клапана. Мисля че еваниксите нямаха.
 
Нагоре