EVANIX - Hunting Master AR6, Blizzard, Venom-S10 и т.н.

A

Anonymous

Гост
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

а болтовете лепени ли са или само аз не мога да го развия :(
 

lynx

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Нищо не трябва да е лепено, кое не иска да се развие?
 
A

Anonymous

Гост
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

близкия болт до манометъра,отверката преватря двапати и почти развали главата му и ме е страх да напъна още защото ще се прецака савсем :(
 

vanko

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

lynx написа:
Сваляш приклада, после с ключе 22мм лееееко развиваш манометъра докато започне да съска и чакаш да се източи въздуха. ;)

В темата за помпите и бутилките бях писал,как най лесно и безболезнено може да се изспусне въздуха от резервоара,и ти lynx го знаеш много добре.Не разбирам какви приклади го караш да маха и какви манометри да развива ??? Ама карай,както знаеш...
 

praetorian

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

vanko написа:
lynx написа:
Сваляш приклада, после с ключе 22мм лееееко развиваш манометъра докато започне да съска и чакаш да се източи въздуха. ;)

В темата за помпите и бутилките бях писал,как най лесно и безболезнено може да се изспусне въздуха от резервоара,и ти lynx го знаеш много добре.Не разбирам какви приклади го караш да маха и какви манометри да развива ??? Ама карай,както знаеш...
Все ми се струва и на мен леко опасно да се развива каквото и да било под това огромно налягане.... :bomb: :bomb: :bomb: :exclaim:Дори и съвсем леко да е.
 

HellBoY

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Ами натиска се пада върху по-малко витки от реазбата . При развиването те може да се премачкат (с времето), не е много здравословно по добре през бойния клапан ;)
 

lynx

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

За новобранци в разглобяването, през манометъра става най-лесно.
Не е толкова опасно ако се действа внимателно.
Правил съм го мнооого пъти.
През клапана ще го прави 10 пъти докато нацели правилната доза на изпускане.
На Еваникса е много прецизно нагласен клапана и дори и малко по-силна струя въздух да се пусне и клапана затваря, пипкава работа е.
(Личен опит споделям)
 
A

Anonymous

Гост
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Да се похвля. От днес съм собственик на Evanix Windy City (за мое учудване се оказа WEBLEY Venom).
Търсих информация във форума но не открих, ако съм пропуснал моля модераторите да изтрият поста.
Първи впечатления:
1. Опаковка с изключение на кутията от велпапе вътре всичко е добре опаковано и омаслено
2. Упътвнето като цяло е за Webley Venom със стикер вместо WEBLEY UK пише EVANIX
3. "Качественият контрол" е напълно истински - попълнен с химикал и подпис.

За сега първи впечатления много добри - да не кажа отлични.

Следва окомплектовка и първи тестове за което ще пиша по-нанатък.

Препоръчвам я.
 

Attachments

  • Photo-0191.jpg
    Photo-0191.jpg
    17.3 KB · Прегледи: 187
  • Photo-0192.jpg
    Photo-0192.jpg
    18.1 KB · Прегледи: 182

ivofox

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Да ти е честита и с здраве да си е полваш :rambo:
 
A

Anonymous

Гост
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Благодаря Колега.

Препоръчайте кои прави "зарядни станции". Бутилката не е проблем.
 

andi

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

За зар. станции се обърни към Нико , Перил , Тихомир от Пловдивската група
 

st_beer

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

dchavo написа:
Благодаря Колега.

Препоръчайте кои прави "зарядни станции". Бутилката не е проблем.

Ето колега заповядай:
http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... ic.php?t=1
Да ти е честита новата придобивка и много точни изтриели и свалени мишени. :cheers: :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Здравейте,да се похваля и аз от днес съм горд собственик на EVANIX Windy City реших да премина от пружинна пневматика на захранвана с въздух пушка .Първото ми впечатление е мн добро за пушката но не можах да намеря Хатсанска помпа за да я надуя но съм я поръчал и утре ще я тествам.Интересно за мен е и не знам дали е нормално че като я заредя готова за стрелба като надуя в цевта издиша някъде отвътре това нормално ли е
Поздрави на всички
 

lynx

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Не се шашкай! ;) Уинди Сити е със заглушена цев и като надуеш цевта е естествено да изпуска от някъде ;)
Това не е пружинка с нормална цев да и правиш френска проверка ;)
 
A

Anonymous

Гост
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Абе шашнах се защото за първи път пипнах такава пушка в ръцете си и не съм запознат ,а предишната Гамо Хънтър 1250 така я проверявах...
Мерси все пак за бързия отговор!
 

st_beer

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

lynx написа:
Не се шашкай! ;) Уинди Сити е със заглушена цев и като надуеш цевта е естествено да изпуска от някъде ;)
Това не е пружинка с нормална цев да и правиш френска проверка ;)
Не съм много убеден в това което е писано за заглушената цев. Не съм и сигурен обаче дали не е напълно прав колегата lynx. Понеже имам от скоро пушка с заглушена цев и наблюденията ми са че си има О-пръстени на втулките и самата тръба която облича цевта (заглушителя) си уплътнява идеално. Пушката си прави идеален вакум и си го държи. Държа обаче да кажа че пушката ми е друга марка и нещата могат да бъдат коренно различни. Все пак мисля че трябва да откриеш и провериш от къде точно ти духа и да прецениш според мястото дали е нормално това.
 

lynx

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

На повечето пушки и схеми които съм преглеждал заглушената цев е нанизана на втулки и пружини.
Рядко са тези при които е нанизана на о-пръстени.
На моята "Ева" има 1 о-пръстен в предния край на цевта, но той по-скоро фиксира и обира вибрациите отколкото да задържа някакво налягане или друго подобно.
Просто няма смисъл да е херметизирана цевта спрямо кожуха.
 

st_beer

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

На моята пушка също тръбата е нанизана на втулки. На тези втулки има О-пръстени и по тази начин се херметизира и си държи вакума. Ето тук извадих част от схемата да се добие нагледна представа:

Имам пушката съвсем от скоро и не смея да твърдя че всички са на такъв принцип. Както и това си е друга пушка и може да се различава много от тази на колегата.
 
Нагоре