EVANIX - Hunting Master AR6, Blizzard, Venom-S10 и т.н.

andi

Редовен Потребител
направил съм сума ти капачки и 3 щтрауда на Еваникс, ама нали правя и други и не бях много сигурен . вчера я премерих за всеки случай - 22х1 е
 
  • Харесвам
Reactions: Sen

Sen

Редовен Потребител
Анди, и аз така предположих. А онзи ден писах до производителя и гледай кво ми отговори някой си Си Янг Ли :D
Но предпочитам да се доверя на теб. Отдолу нагоре е последователността на кратката кореспонденция:


male.
-----원본 메시지-----

Sent: Monday, October 31, 2016 5:05 PM
To: evanix
Subject: Re: Evanix Max ML

Male or female? Thank you.

>-------- Оригинално писмо --------
>От: "evanix" evanix@evanix.com
>Относно: Re: Evanix Max ML
>Изпратено на: 31.10.2016 03:04

> UNF1/2"

> Regards
> Siyoung Lee
> -----원본 메시지-----

> Sent: Friday, October 28, 2016 9:12 PM
>To: evanix@evanix.com ;gunstock@gunstock.co.kr
> Subject: Evanix Max ML

> Dear Sir or Madam,

> I have ordered an Evanix Max ML .25 and now I expect the delivery. In the meanwhile, I would like to order a sound moderator for it. In order to do so, I need to know the size of the thread on the muzzle cap. I tried and could not find any definitive info on the internet. Some sources say it's M22x1.0.
Please be so kind as to specify the size of the thread.

Thanks in advance for your support and kind regards.
 

оги-пз

Редовен Потребител
Днес ходих до Вип София, бяха намалили цените на еваниксите с по 400-500 лв.
Изглеждаха на много апетитни цени, едвам се сдържах. Ако се бях застоял още малко и сигурно щях да прибера някой.
 

Sen

Редовен Потребител
Днес ходих до Вип София, бяха намалили цените на еваниксите с по 400-500 лв.
Изглеждаха на много апетитни цени, едвам се сдържах. Ако се бях застоял още малко и сигурно щях да прибера някой.
Хвърлих един поглед в уебсайта им, вярно, намалили са цените на някои модели даже с малко повече... По-скоро на "всичките" 3 модела, които се предлагат онлайн поне ;)
Но това едва ли е изненада; чуват се едни неща, че моделите им на Еваникс "гастролират" периодично из всичките им магазини в страната още от 2011...
 

Sen

Редовен Потребител
Ами там на место бяха поне 6 модела.
Да, сигурно на място асортимента е по-голям, особено в Сф. В магазините им винаги има много повече артикули, отколкото в уебсайта. Все пак, получавал съм съвети да внимавам с еваниксите им...
 

Sen

Редовен Потребител
Най-вече трябва да се внимава с оръжейните им "майстори"...
Да, в един от по-ранните постове в тази тема, някой сериозно се беше оплакал от въпросните „майстори”. Май Анди. Много дълго време им беше отнело и като резултат само смачкан шрауд.
 

andi

Редовен Потребител
Те са направили един единствен внос през 2011 год . Логично това което е останало след 5 години и половина да е само баберек . Превъртяни по много пъти през магазините им в 4те града . С Тази доставка не е имало резервни части , и за 5 год части не са поръчвани . Останалите в момента бройки са ползвани през годините за донори на резервни части - кои каквото му трябва . Всички са отваряни , с брутални интервенции .
Какво прави всеки търговец със залежала и развалена стока - "промоция, голямо намаление " . Пък ако някой им върже - все е кяр .
 
  • Харесвам
Reactions: Sen

Sen

Редовен Потребител
Днес получих мейл от Еваникс. Пускат нова пушка през декември. Известна прилика с визията на Колибри; също притежава неговия първоначален замисъл - полуавтоматична стрелба, използва отходния газ:

Dear Sir,

I have attached the 3D design of new semi auto ( Air blow back system).

Cocking system : semi auto ( air blow back)
Caliber : .177, .22, .25, .302
Weight : 2.9~3.0 kg
Power adjustable.
Changeable air cylinder.

It will be launched middle of December.

Regards,
Siyoung Lee.
 

Attachments

  • 1479718775135.jpg
    1479718775135.jpg
    464.1 KB · Прегледи: 100
  • 1479718775135.jpg
    1479718775135.jpg
    464.1 KB · Прегледи: 97
  • 1479718776825.jpg
    1479718776825.jpg
    681.7 KB · Прегледи: 96
  • 1479718778513-1.jpg
    1479718778513-1.jpg
    555.3 KB · Прегледи: 97

Sen

Редовен Потребител
Ако не е проблем, драсни им два реда и ги питай дали и за новите им модели, поръчките ще се бавят по 4 месеца. ???
Светльо, напълно те разбирам, мен ме боли повече вероятно, тъй като си продадох старата пушка преди почти два месеца, разчитайки на обещанието за доставка от 40 дни, и няма с кво да стрелям оттогава... Днес стават точно 4 месеца, откак съм капарирал. Еваникс май искат да видят дали може да чакаме техните пушки, както някои чакат Impact. Повярвай ми, на драго сърце бих им написал подобен мейл, само че накрая ще излезе, че се месим в чужди дела. Дори и да ни засягат.
 

gary m

Редовен Потребител
ЖЪлт хора Sen!! 4 месетс бес пусхка......... ман
Моного гега и полвина тук, по вече там.
Труст нотхинг,
Unless it is written in bulgarian;)
Кисмет приател.:rambo:
 
  • Харесвам
Reactions: Sen

Sen

Редовен Потребител
Ако не е проблем, драсни им два реда и ги питай дали и за новите им модели, поръчките ще се бавят по 4 месеца. ???
За участниците в общата поръчка от Еваникс имам лоши новини. Ще си позволя да споделя информация, която получих от Andi. Пушките са готови и окомплектовани, и чакат спедиция от 18 ноември насам. Вече 10 дни. Не тръгват, тъй като фирмата вносител търси нови логистични пътища да ги импортира в Бг, през Истанбул вече не можело. Разбрах, че и през Европа е сложна работата. Така че далеч няма да е 4 месеца забавянето. Ако нещата продължават така, пушките си тая година няма да ги видим.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ситуацията с шипинга при износ и внос не е елементарна, както е при онлайн пазаруването.
Още повече при стока с по-специален статут и не става въпрос за кашон два а за палети. Който се е занимавал знае(за справка Тато, ако успеете освен псувни друго да изкарате от него). Сигурен съм, че идеята е да се осъществи вноса по начин, не оскъпяващ досегашните калкулации и да се запазят сносните цени.
Мога да потвърдя, че дори доставки от Европейски производители се осъществяват вече трудно и бавно ако искате да е евтино.
Стоката е платена, и на вносителя му се иска да е максимално бързо тук, но просто трябва технологично време за транспорта(обратно пропорционално на разстоянието за съжаление). И това не зависи от него, доколкото е ограничен от даденостите.
 

Sen

Редовен Потребител
Искрено съжалявам, че изобщо подех въпроса, никакъв отклик от който и да било включен в тая доставка, освен Йонко, може би. Всички са съгласни да чакат половин година, очевидно; най-проста дедукция показва, че в мен е проблема. Обещавам, че повече няма да правя така.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Няма лошо че си подел въпроса, аз само се опитвам да ви покажа как стоят реално нещата, за да нямате напразни очаквания.
Когато се организира доставка от източна дестинация си има срокове, които щеш не щеш не можеш да прескочиш.
Отзад напред: обмитяване( мин 2-3 дни), доставка/шипинг(мин 30-40 дни), експедиция (2-5 дни), изпълнение и плащане на поръчката (20-60 дни), авансова заявка с авансово плащане(10-30 дни). А сега съберете ги....
С дупките или забавяне между етапите до окончателното изпълнение може да се разтегли и повече срока.
Това става и заради забавяне на окончателната заявка от постоянно допълване с нови желания в нея.
А ако има и забавяне от страна на Производителя, тогава става непридвидимо.
Затова РЕАЛНО не може да се очакват повече от 2 вноса годишно, при условията на нашия пазар.
 
Нагоре